Üks mu viimase aja positiivseid leide on Boss Line Selector LS-2
Piltlikult öeldes on tegu miniatuurse mikserpuldiga, mille kanaleid saab jalaga sisse-välja lülitada. Aga asi on siis mõeldud kitarristidele ja võimaldab neil oma efektipedaalidest moodustatud "ahelaid" ühe jalavajutusega sisse-välja lülitada. LS-2 on selles mõttes tavalisest A-B lülitist täiuslikum, et siin on kasutada 2 sõltumatut ahelat ja valida on 6-e erineva programmi, kuidas ahelad omavahel suhestuvad, vahel. Mõlema ahela returnis paikneb volüümi potekas, mis keskasendis on neutraalne, vasakule keerates vähendab ahelast tuleva signaali tugevust ja paremale keerates siis vastavalt lisab ahelast tuleva signaali tugevust. Selline volüümi korrigeerimise võimalus on väga praktiline, sest tihtipeale muudavad efektipedaalid signaali volüümi ja LS2-ga saab neid muutusi endale sobivas suunas paika keerata. Nutikas on ka see, et volüümi regull ei paikne mitte ahela sendis, vaid returnis - see kindlustab selle, et LS2-st signaali peale keerates ei saa ahelas olevaid pedaale kogemata moonutusse ajada.
Mõlema ahela sisselülitamist näitab vastav roheline või punane tuluke. Kui kumbki tuluke ei põle, läheb signaal n.ö otse läbi.
Nagu Bossi pedaalid ikka, ei ole ka LS2 "true bypass", vaid puhverdatud. Minu suhtumine sellesse asja on nii ja naa. Ühest küljest loomulikult, mida vähem on kitarri ja võimendi vahel igasuguseid täiendavaid võimendusastmeid, seda puhtam ja vahetum kitarri signaal on. Teisest küljest aga, kuigi Boss pole mingi absoluutne tipptehnoloogiline elektroonika, pole vähemalt LS2-e puhvritele küll mingit väga olulist soundi degradeerimist võimalik ette heita. Ja mis on Bossi pedaalide puhul lisaväärtus, on see, et kõik nad toimivad ka eelvõimudena, muundades kitarrist tuleva kõrge takistuse ( pedaali sisend 1M ) madalamaks ( väljund 1 K ). Praktikas tähendab see seda, et rahumeeli võib kitarri ühendada Bossi pedaali ja sealt suvalise mikserpuldi liinisisendisse. Lisaks kaitseb see muude erineva sisendtakistustega või "true bypass" pedaalide puhul tekkida võivate probleemide eest.
LS2-l on kaks toitepesa, ehk siis sealt saab rööbiti võtta lisatoidet ka teistele pedaalidele. Muidugi toimib asi ka 9V patarei pealt.
Ja mis veel väga oluline - sarnaselt kõikidele Bossi pedaalidele, on ka LS2 väga tugeva ja vastupidava konstruktsiooniga. Siin on ka kestva ja intensiivse kasutamise korral üsna vähetõenäoline midagi kogemata katki teha.
Boss LS2 - kitarri pedaal
Moderaator: Moderaatorid
Re: Boss LS2 - kitarri pedaal
Ehkki ise ei ole kunagi seda plokki proovinud, peaks seda väga hästi saama kasutada kui oled laval näiteks 2-e (või 3-e) kitarriga, mille tugevused erinevad. Olen siiani 2-e kitarri puhul kasutanud passiivset ab boxi, aga probleem on sellest et strati signaal nõrgem kui Les Paulil.