Mina, kes ma pole küll üldse mingine elektikidra-hai, saati siis veel kidravõimude osas teadjamees, eelistan siiski alati võimalusel analoogtehnoloogiat. Ja sama ka siin - kuigi väidetavalt teeb digitaalmaailma "impulse response"-tehnoloogia kasutamine kidravõimude emuleerimisel loomutruuduse osas konkureerivatele analoogtehnika-asjadele pika puuga ära ( loe näit. siit - http://www.guitarampmodeling.com/viewto ... =32&t=2452 ), on analoogtehnikal jälle omad võlud - "elusam" sound ja see tabamatu "mojo", mida digi-asjadel pahatihti pole.
Taoliste analoog-kidrasimude üks tuntumaid ja minu arusaamist mööda väga hinnatud tegija on Tech 21. Nendelt nüüd juba mõnda aega väljas uus seeria erinevate ajaloost tuntud kidravõimude analoog-simupedaale - http://www.tech21nyc.com/products/sansa ... eries.html
Kuna minu natuuri ja maitsega läheb rohkem kokku pigem clean-, kui väga metal-sound, siis valisin mina endale Blonde, mis peaks siis olema Fender võimendi simu.

Uued SansAmpid on väga edevalt pakendatud - uhkes sissepressitud kirjadega plekk-karbis, nagu mingi väga eksklusiivne ja hinnaline parfüüm. Karp ise veel omakorda kiletaskusse lükatud. Karbi sees on lisaks pedaalile ka dokumendid, TECH 21 kleeps jm. nänni ja kõige põhjas veel väike pehmendav vahtkummi-padjake.
Pedaal on küll metallist, aga esimest korda kätte võttes tundub pisut kergem, kui ootaks. Veidi tundub ka naljakas see pealetrükitud pilt - mõjub justkui fototrükk ja natuke nagu ersats-värk. Võiks olla vähemalt mingitki reljeefsust vm. kujunduses - praegune mõjub sama maitsetult, kui seinale maalitud kaminapilt. Halvas kohas paikneb ka lüliti - liiga pedaali keskel ehk siis küllalt potekate lähedal ning aktiivsel ja veidigi hooletumal jalavajutamisel on lihtne nuppe tabada.
EDIT. Katsetasin asja ka livel - no, ei ole mugav! See lüliti paiknemine on küll ilmne möödalask ...

Aga sellega ka kriitika välimuse osas lõppeb - potekad on soliidselt sujuva ja tiheda käiguga, ning ka kogu muu konstruktsioon on igati usaldustäratav.
Praktikas teeb väga mugavaks selle pedaali see, et seda võib kasutada nagu tavalist efektipedaali ja ühendada ahelasse koos teiste pedaalidega, aga ka kasutada seda, nagu eelvõimu ja ühendada otse mikserpulti või ka arvuti helikaarti.
Väärib märkimist, et see pedaal pole "true bypass", vaid nn. "buffered bypass", ehk siis, toimib ka puhvrina pedaalide ahelas, või pika liini ees. Puhver on järel ka siis kui pedaal ise on "off".
Väike ülevaade ka nuppudest -
LEVEL - määrab pedaali väljundnivoo. Võimaldab signaali tugevust muuta väga laias ulatuses, et sobitada seda väga erinevatele vajadustele.
LOW, HIGH, MID - aktiiv ekvalaiser, pluss/miinus 12dB. Madalad on tuunitud 125 Hz juurde, kõrged 3,2 KHz, keskmised on igal pedaali mudelil erinevalt - Blonde puhul 1 KHz.
DRIVE - gain ja moonutus
CHARACTER - see on üks üsna segaselt seletatud funktsiooniga nupp, väidetavalt siis samuti igal selle pedaaliseeria mudelil erinevalt tuunitud. Blonde-mudelil igatahes, mida rohkem seda peale keerata, seda kalgimaks toon muutub. Aga muutub ka kogu soundi üldine olemus, kuidas täpselt, seda on isegi raske sõnadega kirjeldada.
Nagu SansAmpidele omane, on ka siin potekad VÄGA tundlikud ja juba väike pööre muudab üsna palju. Potekad on ka omavahel tihedas sõltuvuses ja enamasti tuleb ühe poteka keeramisel hakata ka kohe teisi korrigeerima, seega on siin nuputamist ja avastamist omajagu.
Aga avastada on siin tõesti palju! Sound on väga "analoog-fiilinguga" ja mõnus. Siit saab kätte nii puhta võimusoundi, kui ka üsna käreda draivi. Ja muidugi ka kõik sinna vahelejääva, näiteks selle, kus pehmed noodid on puhtad, aga kõvem tõmme paneb tooni mõnusalt kärisema. Pluss lõpmatu hulk erinevaid tämbreid.
Kokkuvõtteks - kui SansAmp Acoustic DI ( http://forums.vaikene.net/viewtopic.php?f=6&t=511 ) ei anna minu arvates akustilisele kidrale mitte midagi positiivset juurde, siis elektripillidega on küll Tech 21 "sina peal" - kui sedasama Blonde soundi võrrelda puhta signaaliga, on viimane ikka väga hale ja "vale"