
Tegu on siis USB abil töötava ( arvuti ) helikaardi taolise asjandusega. See pole küll mõistagi mingi täisväärtuslik helikaart, küll aga võimaldab see arvuti puhul mööda hiilida masina enda helikaardi audioväljundist ja seega pääseda ka võimalikest müradest ( mis näiteks läpaka puhul on üsna sage nähtus ). Asja suur võlu on ka selles, et mingit Creative`i draiverisodi seejuures installida pole vaja - ühendad ainult USB ära ja edasi jookseb sound juba läbi Xmodi. Niisama lihtsalt asi töötabki. Kuidas see Windowsi tasemel korraldatud on, küllap arvuti hinge-elu paremeni tundvad inimesed oskaks asja selgitada. Igatahes aga keskmine suur hõbedane nupp töötab volume nupuna ( see tüürib siis helikaardi mikseri main-volume potekat ), või siis allavajutades muteb kogu soundi. Eraldi on line out, kõrvaklapi väljund ja ka line in sisend ( st. sellele võib vabalt külge pookida ka iPodi jne, nii, et arvuti olemasolu polegi tingimata vajalik )
Riistapuu õige point on aga tegelikult X-Fi efektis. Kellel huvi, võib selle kõige kohta lähemalt lugeda vastavalt veebilehelt - http://www.x-fi.com Aga kokkuvõtlikult niipalju, et see Creative`i tehnoloogia peaks siis nende jutu järgi MP3-e kvaliteeti oluliselt tõstma. Ka CD soundile ei peaks see paha tegema. X-Fi koosneb kahest efektist - Crystalizer ( muudab ja parendab musa sagedusi ) ja CMSS 3D Virtual ( ajab asja ruumilisemaks, ka kõrvaklappides ). Olgu öeldud, et see viimane funktsioon on minu jaoks küll üsna mõttetu, sama jubeda tulemusega, kui suvalise VST "stereo" pluginaga musa totaalselt faasist välja ajada. Crystalizer on aga märksa huvitavam asi. Sound muutub tõesti oluliselt konkreetsemaks, lisandub basse ja kõrgeid. Tegu pole aga pelgalt EQ lisamisega, vaid kogu protsess on keerukam, sestap Creative ka vastava tehnoloogia eraldi patenteerinud on. Näiteks kodus läbi arvutikrappide enam ilma Xmodita musa kuulata ei tahtnudki.
Samas võimaldab riistapuu ka efektide intensiivsust reguleerida ja mis kõige vahvam, need ka täielikult välja lülitada. Sest Xmod pakub ka ilma efektideta igati kuulatavat helikvaliteeti, on piisavalt mugav ja väike, et lauale ära mahtuda, seda ei pea eraldi toitma ja suurest volume nupust on äärmiselt mugav lennult tugevust keerata.
Xmod`i ja selle tehnoloogia kohta leiab väga põnevat lugemist siit - http://www.digit-life.com/articles2/mul ... -xmod.html ja siit - http://www.digit-life.com/articles2/mul ... part2.html
On tõesti väga kriitilised ja huvitavad artiklid, mida tasub ka niisama lugeda.