Kas oma või rendi tehnika? (võim/kõlarid)

Tegevmuusikute rõõmud ja mured

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Kas oma või rendi tehnika? (võim/kõlarid)

Postitus Postitas Marchrabbit »

Küsin jälle teie soovitusi ja arvamust. :roll: Kas alustav bänd peaks iga hinna eest võimalikult kiiresti üritama osta oma isikliku helivõimenduse (võimendi ja kõlarid) või tasuks algul kasutada renditehnikat? Mõistlik rendipakkumine on täiesti olemas.Pealegi veel kodu lähedal. Tekkis nimelt selline kõhklus,et võibolla peaks algul investeerima sellistesse asjadesse,millest sõltub otseselt heli kvaliteet ja mis ei nõua samas korraga nii suurt investeeringut.Näiteks mikserpult;korralikud mikrofonid, efektiplokid. Korraliku võimenduskomplekti või aktiivkõlarite eest tuleb välja panna päris suur summa,samas on alustava bändi puhul risk,et ei saabugi edu või minnakse hoopis laiali.Ma ei taha muidugi väita,et võimust ja kõlaritest ei sõltu helikvaliteet :idea: aga teiseltpoolt võttes kui neid asju saab korrakuna rentida,siis mingid asjad peaks olema kindlasti omad. Sünti ja kitarri ju rendist ei võta?
ansambel "Lihtsad Poisid"
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kas oma või rendi tehnika? (võim/kõlarid)

Postitus Postitas raen »

Pill peab muidugi igal muusikul endal olemas olema, see on selge. Aga samas on isikliku helivõimenduse omamine ka suur pluss - alati on see sul olemas ja töötab, eeldades muidugi, et oma asju ikka korralikult hoiad-hooldad. Rendikola eest tuleb teadagi maksta ja need asjad, mida mina näinud olen, on sageli üsna ära trööbatud. Mittetöötava asja eest saab muidugi rentijale protesti esitada, aga laupäeva õhtul kusagil peol kola üles pannes avastada, et mõni asi ei tööta, on suht ebameeldiv kogemus, eriti kui rendimees telefonile ei vasta.

Põhimõtteliselt on mul täiesti vedelemas kodus juba pikemat aega kaks 15 tollist FBT kõlarit ja Yamaha võim - http://forums.vaikene.net/viewtopic.php?f=6&t=641

Päris tasuta kinkimiseks on nende asjade koguhind liiga suur, aga mingi supersoodsa hinnaga saaksite need endale küll. Mulle on need täiesti liigsed ja võtavad ainult ruumi.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kas oma või rendi tehnika? (võim/kõlarid)

Postitus Postitas raen »

Vasta