
Esiteks mainin ära, et tegemist on väga hea pilliga, nuriseda ei saa millegi kallal. Pill on oma olemuselt telecaster tüüpi, kuid kerekuju Kalluste enda patenteeritud. Kõla on telecasteri sarnane, olemas telele omane twang. Kere on lepast (ca 30a vana), kael vahtrast ja sõrmlaud roosipuust. Pingutid ja roop Schalleri omad, helipead Seymour Duncani müravabad single coilid.
Roosipuust sõrmalaud annab mahedama kõla võrreldes vahtrast sõrmlauga ja see mulle just meeldib. Mind on alati köitnud paksem sound.
Häälestuvus pillil samuti väga hea. Kaelalaius ülemise sadula juures on 43mm, mis on nats laiem kui standard telecasteritel-jällegi pluss minu jaoks.
Erinevalt standard telecasteritest on sellel pillil 2 volume ja 2 tooni nuppu, nagu Les Paul tüüpi kitarridel. See annab paar lisavõimalust kõlavärvingu osas, kuna saab helipäid miksida erineva tugevusega. Kasutan seda võimalust päris palju, mängisin ju enne pikalt Les Paul tüüpi pilliga ja seetõttu harjunud sellise kombinatsiooniga.
Tegin juurde ka ühe modifikatsiooni-asendasin ühe tooni potensiomeetri push-pull potekaga. Kui pote üles tõmban-ühenduvad helipead järjestikku, mis annab tugevama ja paksema soundi, väga hea modifikatsioon, seda kasutatakse ka tehasepillidel.
Pill kostab bändi seest hästi välja ja on just mulle, kes ma pean mängima väga erinevaid stiile-sobilik. Väga hea clean sound ja kannatab ka "keevitamist", drive sound samuti väga hea ja konkreetne . Pillil endal on ka väga hea loomulik sustain.
Olgu veel lisatud, et Kalluste kasutab eranditult ainult kvaliteetseid detaile oma pillide valmistamisel. Kiigates pilli sisemusse, kus on elektrilised ühendused-nägin et ka need on tehtud väga korralikult, kasutatud kvaliteetset traati ja elektroonika osa varjestatud hoolikalt.
Täpsemat infot Kuldar Kalluste pilllide kohta saab tema kodulehelt http://www.kitarrikliinik.ee ja loomulikult saab abi sealt keelpillide remondi osas.
Ja lõpetuseks küsimusele, mis paljudel ilmselt keelel-kas pill maksis ka palju-vastaksin lausega, mida kuulsin ühelt oma sõbralt-"kõike, mida saab raha eest on odav"
