Kuidas saaks stereopuldist monosignaali kätte?

Tegevmuusikute rõõmud ja mured

Moderaator: Moderaatorid

Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Kuidas saaks stereopuldist monosignaali kätte?

Postitus Postitas raen »

Mikserpuldid on ju reeglina sellised, et väljundid on stereos - L ja R. Vaja oleks aga, et saaks sealt kätte kas ühe summeeritud monosignaali, või veel parem - kaks identset summeeritud monokanalit.

Kas on kellegil ideid, kuidas seda teostada või on ehk mõni pult, millel saab väljundi monoks lasta?
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Re: Kuidas saaks stereopuldist monosignaali kätte?

Postitus Postitas Project X »

Kui muidu ei saa siis kasuta effekti send väljundit. Sinna peaks mono signaal lendama. Skeemi järgi lendab sinna summeeritud signaal. Sellisel juhul saaksid timmida, mis kanalid supakasse lendavad ;) Mõni kord võib see päris kasulikuks osutuda.
Kasutaja avatar
enar
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 78
Liitunud: 17 Okt 2004, 16:39

Re: Kuidas saaks stereopuldist monosignaali kätte?

Postitus Postitas enar »

Peaks saama signaalid läbi takistite kokku lasta. Alustuseks võid proovida kahte 10k takistit.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kuidas saaks stereopuldist monosignaali kätte?

Postitus Postitas raen »

Tänud kaasa mõtlemast! Mõlemad ideed peaks olema täiesti teostatavad.

Praegu aga kasutasin kiireks lahenduseks seda, et konvertisin lihtsalt fonod mono wav-ideks.

Aga miks ma üldse sellega pusin? Asi jah selles, et tahan oma PA süsteemi, mis koosneb siis nüüd võimendist ja 2-st passiivsest lairibavaljukast ning 1-st passivsest subbarist, kasutada nii, et võimu ühel kanalil on järel lairibavaljukad ja teisel subbar. Ja võimu gaini potekatest saab siis mugavalt subbari ning lairibavaljukate omavahelist suhet keerata
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Kuidas saaks stereopuldist monosignaali kätte?

Postitus Postitas Ivar »

enar kirjutas:Peaks saama signaalid läbi takistite kokku lasta. Alustuseks võid proovida kahte 10k takistit.
Nii suuri takisteid pole mõtet panna, piisab 1k, aga võid ka otse proovida kokku ühendada kui signaali ei võta just lõppvõimendi väljundist
Kasutaja avatar
enar
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 78
Liitunud: 17 Okt 2004, 16:39

Re: Kuidas saaks stereopuldist monosignaali kätte?

Postitus Postitas enar »

Ivar kirjutas:
enar kirjutas:Peaks saama signaalid läbi takistite kokku lasta. Alustuseks võid proovida kahte 10k takistit.
Nii suuri takisteid pole mõtet panna, piisab 1k, aga võid ka otse proovida kokku ühendada kui signaali ei võta just lõppvõimendi väljundist
Otse küll ei ühendaks, nii võib üks väljund pingete erinevuse tõttu hakata koormama teise kanali väljundit.
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Kuidas saaks stereopuldist monosignaali kätte?

Postitus Postitas Ivar »

ega ikka ei hakka küll-kui on tegemist liiniväljunditega, siis on väljundahelas tavaliselt jadataksitid
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Kuidas saaks stereopuldist monosignaali kätte?

Postitus Postitas Manchoa »

raen kirjutas: Aga miks ma üldse sellega pusin? Asi jah selles, et tahan oma PA süsteemi, mis koosneb siis nüüd võimendist ja 2-st passiivsest lairibavaljukast ning 1-st passivsest subbarist, kasutada nii, et võimu ühel kanalil on järel lairibavaljukad ja teisel subbar. Ja võimu gaini potekatest saab siis mugavalt subbari ning lairibavaljukate omavahelist suhet keerata

kas Sul seljuhul ei oleks mugavam crossoverit kasutada ?
TY
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kuidas saaks stereopuldist monosignaali kätte?

Postitus Postitas raen »

Manchoa kirjutas: kas Sul seljuhul ei oleks mugavam crossoverit kasutada ?
Fikseeritud crossover on sellel EV subbakal juba sisseehitatud. Küll aga jah, ei ole passiivsel subbakal ( erinevalt aktiivist ) võimalust sujuvalt tema oskaalu üldises soundis keerata. Kuna eraldi võimendit subbaka jaoks kaasas tassida pole mõtet, siis oli minu idee kasutada stereovõimendi ühte kanalit subbaka toitmiseks ja teist kanalit ülejäänud ( lairiba ) valjukate jaoks.
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Kuidas saaks stereopuldist monosignaali kätte?

Postitus Postitas Manchoa »

raen kirjutas:
Manchoa kirjutas: kas Sul seljuhul ei oleks mugavam crossoverit kasutada ?
Fikseeritud crossover on sellel EV subbakal juba sisseehitatud. Küll aga jah, ei ole passiivsel subbakal ( erinevalt aktiivist ) võimalust sujuvalt tema oskaalu üldises soundis keerata. Kuna eraldi võimendit subbaka jaoks kaasas tassida pole mõtet, siis oli minu idee kasutada stereovõimendi ühte kanalit subbaka toitmiseks ja teist kanalit ülejäänud ( lairiba ) valjukate jaoks.
Ma ei ole küll 100%kindel, aga minu teada peaks ka selline crossoveri lahendus olema, mis käib PEALE lõppvõimu. Ehk siis puldist signaal võimendisse, sealt edasi mitte kõlaritesse vaid krossusse ja kõlarid tulevad alles crossoveri külge ja siis kõlarite omavahelist tugevust keerad krossust. Passiivne crossover peaks see loogiliselt olema, sest need käivad kõlari ja võimendi vahele.
TY
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kuidas saaks stereopuldist monosignaali kätte?

Postitus Postitas raen »

Kunagi siin nägin kurja mõtlemisvaeva, et kuidas muundada iPodist tulevat signaali monoks. Plaanisin selleks juba spets summeerimis-karbi ehitada ...
Asi jäi aga soiku ja jumal tänatud, et jäi - täitsa juhuslikult avastasin siin, et iPodi väljundi saab ainsa nupuliigutusega monoks teha ...

settings-general-accessibility-mono audio

Õpid kogu elu ... :-)
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Kuidas saaks stereopuldist monosignaali kätte?

Postitus Postitas Ivar »

minu ipodil pole accebility-d.....
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kuidas saaks stereopuldist monosignaali kätte?

Postitus Postitas raen »

Ivar kirjutas:minu ipodil pole accebility-d.....
Sul oli vist Nano? Võib jah täitsa olla, et see monoks-tegemise funktsioon on peal vaid neil seadmetel, mis kasutavad iOS opsüsteemi. Ehk siis iPod Touch, iPhone ja iPad.
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Re: Kuidas saaks stereopuldist monosignaali kätte?

Postitus Postitas Project X »

5 gen nanol peaks see olemas olema. Vajas update või midagi.
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Kuidas saaks stereopuldist monosignaali kätte?

Postitus Postitas Ivar »

Project X kirjutas:5 gen nanol peaks see olemas olema. Vajas update või midagi.
Mul 4 gen
Vasta