MIDI kaabel arvutisse

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Notta
Algaja
Algaja
Postitusi: 8
Liitunud: 29 Mär 2010, 18:28

MIDI kaabel arvutisse

Postitus Postitas Notta »

Et siis oleks vaja abi õigemini oleks vaja inimest kes teaks ja oskaks rääkida nende kaablitets mis ühendab MIDI klaviatuuri ja arvutit. Küsimus on selline et kui ma ostaks selle kaabli http://www.oomipood.ee/?t=k_ki&i=CABLE-180 mis on sellel leheküljel, kas ma saaks sellega ühendada oma midi klaviatuuri arvutiga? Ma tean et DIN15 ots läheb klaviatuuri aga kuhu läheb D15 pistik? Alguses arvasin et tavalise klaviatuuri asemel aga ei ole kindel.

Tänud abi eest.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: MIDI kaabel arvutisse

Postitus Postitas raen »

Sellest on küll juba umbes 10 aastat möödas, aga mul oli ka mingi selline imelik MIDI ühendus, kus MIDI-keyboardi läks DIN ja see teine imelik pistik käis arvuti JOYSTICK–u pessa. Pole ammu selliste asjadega tegelenud ja seega kahjuks ei tea, kas tänapäeval mingit sellist pesa üldse eksisteerib.

Üldiselt aga soovitaks ikka kõigepealt osta USB, Firewire vm. helikaart, kus MIDI-liides ka olemas ja siis ei teki muresid ei ühendamiste ega ka kasutamisega.
Notta
Algaja
Algaja
Postitusi: 8
Liitunud: 29 Mär 2010, 18:28

Re: MIDI kaabel arvutisse

Postitus Postitas Notta »

Aga ehk oskaksite soovitada mingit poodi või midagi kus saaks osta neid sest ma otsisin aga ma ei leid midagi mis Eestis oleks. Mul on olemas firewire 1394 ots ka et kui sellega odavamalt saaks kui selle USB värgiga. Muidu klaviatuur ise on selline http://www.soov.ee/vaata.seam?id=2049304&cid=267611 See pole midagi vägevat, odav kraam aga lihtsalt ma alles alustan ja tahaks nagu proovida nihukesy värki, muidu väiksest peast klaverid huvitanud.
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: MIDI kaabel arvutisse

Postitus Postitas Seidy »

oskad sa ehk kirjutada aparaadi täpse mudeli? lingist nagu midagi peale nime "Terratec" välja ei lugenud.
Notta
Algaja
Algaja
Postitusi: 8
Liitunud: 29 Mär 2010, 18:28

Re: MIDI kaabel arvutisse

Postitus Postitas Notta »

Terratec TMP 1 aga mina isiklikult ei leid midagi erilist selle toote kohta, peaks siis vist ühendust võtma omanikuga ja rääkima ning küsima, ma usun et seal MIDI out ja asjad on aga ainuke asi on selles et DIN15/USB juhtme eest 500 krooni maksma pole eriti nõus.
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: MIDI kaabel arvutisse

Postitus Postitas Seidy »

nonii. internetis töepoolest antud mudeli kohta praktiliselt midagi ei leia. ehk saad visata ühe pildi ka klahvi pistikutest-pesadest?
Notta
Algaja
Algaja
Postitusi: 8
Liitunud: 29 Mär 2010, 18:28

Re: MIDI kaabel arvutisse

Postitus Postitas Notta »

Kahjuks ei saa seda teha kuna omanikul on sellest ainult üks pilt, ma eeldan et kuna on midi klaver siis ikka midi juhtmed käivad taha, tavaline midi out/in nagu ta on DIN-15 ots.
Aga ma oleks rohkem huvitatud küsimusest kast kõik need MIDI/USB kaablid maksavad niipalju? Tutikas pidavat maksma 1000 krooni ja see on isegi kallim kui see MIDI klaver.
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: MIDI kaabel arvutisse

Postitus Postitas Seidy »

tõesti DIN15 on klaviatuuri küljes? äkki ikka DIN5 ( http://media.digikey.com/photos/CUI%20P ... DS-50J.jpg )?
juhul kui ikka DIN5 siis leidub thomannist näiteks umbes 300 eegu eest midi-usb ühendus:
http://www.thomann.de/de/swissonic_midiusb_1x1.htm
aasta66
Tegija
Tegija
Postitusi: 34
Liitunud: 28 Juun 2007, 08:30

Re: MIDI kaabel arvutisse

Postitus Postitas aasta66 »

Korgil oli selline pistik: Mini DIN 8-pin. Väike kirjeldust sellest leiad siin:
http://www.korg.com/Product.aspx?pd=428
Kasutaja avatar
enar
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 78
Liitunud: 17 Okt 2004, 16:39

Re: MIDI kaabel arvutisse

Postitus Postitas enar »

DIN5 - ümmargune viie pulgaga pistik, kasutati vanasti klaviatuuride ühendamiseks. Hiljem ka MIDI klaviatuuridel, vähemalt minu ilma nimeta MIDI klaviatuuril oli/on selline.

DA15 - lapikuline 15 pulgaga pistik. DA15 pesa arvuti poolel nimetatakse ka Game port, ehk siis sinna ühendatakse tavaliselt Joystick. Helikaardid ühendasid Joystick-u ning MIDI rollid ning vastava helikaardi olemasolul saab sinna DA15 pesasse ühendada ka MIDI klaviatuuri. Oluline on arvuti poolel selle DA15 Game port-i olemasolu.

Selle Oomipoe kaabli kasutamiseks peab MIDI klaviatuuril olema ümmargune 5 auguga pesa ning arvutil lapikuline 15 auguga pesa. Kui ühel neist vastav pesa puudub, ei ole kaablist kasu.
Notta
Algaja
Algaja
Postitusi: 8
Liitunud: 29 Mär 2010, 18:28

Re: MIDI kaabel arvutisse

Postitus Postitas Notta »

Jah sellel terrateci klaviatuuril ikka din5 ots mitte 15 minu viga :P. Ühesõnaga mul ei jää muud üle kui tellida see thomannist 300 krooniga. Üks ots din5 ja teine USB. Aga kui selle ostan ja ühendan ära siis muud pole vajagi või käib mõni soft ka kaasas, ise kavatsen kasutada FL studiot et heli mängida.
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: MIDI kaabel arvutisse

Postitus Postitas Seidy »

võimalik, et mingi soft on kaasas jah. thomannist tellimise asjus võid vaadata ka rada7.ee foorumisse, kus grupitellimusi thomannist tehakse, postikulu läheb sel juhul mitme inimese peale jagamisele (muidu on 25 euri aga kui kümnekesi tellida siis tuleb näo peale vaid 2,5euri, mis polegi enam eriti midagi. muidugi miinuseks on see, et pead ootama pisut, kuni uus tellimus tehakse.). no ja muidugi võid ka erinevatest foorumitest küsida, ega kellegil üle pole või siis üldse vaadata eesti poodide hindu.
ja veel alternatiivsemaks variandiks oleks osta üks normaalne helikaart, mis tuleb lõppudelõpuks ikka kasuks. intregeeritud kaardid kipuvad latency (aeg, mis kulub sellest hetkest kui sa klahvile vajutad kuni selleni, et heli tekib) poolest üpris suured olema, enne kui mõistlikult mängida saad. korralikel helikaartidel korralikud draiverid seevastu, mis lubavad väiksemat latencyt. igaksjuhuks katseta ka ASIO4ALL draivereid, mis peaks FL'iga kaasas olema(aga võid kiigata ka uuenduste järgi asio4all.com, mis parandaski mul ühe midiga seotud probleemi)
alland
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 15 Juul 2009, 20:13

Re: MIDI kaabel arvutisse

Postitus Postitas alland »

Notta kirjutas:Jah sellel terrateci klaviatuuril ikka din5 ots mitte 15 minu viga :P. Ühesõnaga mul ei jää muud üle kui tellida see thomannist 300 krooniga. Üks ots din5 ja teine USB. Aga kui selle ostan ja ühendan ära siis muud pole vajagi või käib mõni soft ka kaasas, ise kavatsen kasutada FL studiot et heli mängida.
Ülalmainitud Swissonic'uga ei tule kaasa softi, Windows peaks selle ära tundma kui MIDI seadme.
Aga sarnaseid tükke peaks olema ka lähemalt saada, umbes sama hinnaga
http://www.markit.eu/ee/et/usb-midi-kon ... /v2p813220
Kui Markitist ostmine peaks raskusi valmistama, siis Ox.ee veidi kallim analoog on
http://www.ox.ee/est/product/156442
Korg KronosX & M3 & Pa2x Pro • NI Komplete 7 & Kore 2 • Reaper • Ableton • Omnisphere • soundcloud.com/allandd
madpac
Tegija
Tegija
Postitusi: 25
Liitunud: 07 Dets 2009, 17:33

Re: MIDI kaabel arvutisse

Postitus Postitas madpac »

Ilmselt on sellel klaveril ka USB pistik olemas, nagu enamikel tänapäeva midikatel. USB kaabliga väheke lihtsam/odavam lahendus.
Notta
Algaja
Algaja
Postitusi: 8
Liitunud: 29 Mär 2010, 18:28

Re: MIDI kaabel arvutisse

Postitus Postitas Notta »

Ok otsustasin et ei ostagi seda :P. Kuna see firma tundmatu ja ei tea mis puha sain ma raha juurde ja võin valida migni pilli 2000 - 3000 krooni piires, sõber soovitas m-audio varianti. Nüüd tekkis küsimus et kui ma saan juhtmed kaasa USB ühendusega ja saan kohe arvutisse panna kas mul siis läheb ka vaja seda MIDI converterit? Mu helikaardil MIDI in/out asja pole ja see oli kohe arvutiga kaasas et kas vajab see mingit spetsiaalset vidinat sinna vahele? Muidu sooviks oleks osta m-audi oxygen 61-te.
Vasta