PC VST wavpleierina ja veidrused.

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
walk
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Jaan 2010, 13:16

PC VST wavpleierina ja veidrused.

Postitus Postitas walk »

Tere kõigile.
Otsisin siinse foorumi üles ning registreerusin, et pärida teema kohta kuhu sattunud olen. Muusikat ise ei tee aga tarbijana lootusetu. Võtan livesid ning lisa saamiseks olen läbi aegade kodust ´´stereot´´arendanud. Tänaseks siis nii, et suht arukordsesse olukorda sattunud, kus signaal saadakse selleks omaette netivaba, vaikseks tuunitud P4 - W.Pro7 arvutist. Soundikaardiks ESI Waveterminal 192M. Arvuti tööks on terase ketta peal wav-is ripitud musa ladustada, sealt maha mängida, teha DSP lõikamised iga elemendi tarvis ning saundika vahendusel analoogprääksud võimendisse suunamiseks välja anda.
Kogu protsess toimib VST pluginatega. Nendega opereerimiseks on Console nimeline softijupp. http://www.console.jp/en/index.html
WAVi jooksutamiseks leidsin vabavaralise VSTi Mixed Reaction! nimelise pleieri. Tiba tülikas kuna DJ tarvis ehitatud ning (vist) laseb vaid loo kaupa avada. (Kui kellelgi vihje mugavama analoogi kohta, siis teretulnud! Enamus Googeldatavad pluginpleiereid samplite või midi tarvis)
Lõikamised teen DX plugina(te)ga mis teevad omi toimetusi FIRis. Draiveriks on saundika ASIO 2.

Tont teab miks, aga tulemus tundub mulle parem, kui asi saundikasse 96KHz sämplimissagedusega saata ja nii teen.
Olen tulemusega VÄGA rahul. Parim (mitte küll edevaim) tasakaal ja resulatsioon, mis kunagi kodus saavutanud olen, kuigi mul ka 20K pleiereid olnud.

Küsimus aga lõpuks. Asi ei tundu stabiilne olevat. Üks ühele kirjeldatud kooslus pole eriti kaua olnud ning seetõttu tähelepanekuid ka napib.
Ei tea mis hetkel, järsku või sujuvalt aga mingiks hetkeks tundub tulemus mitte väga hea. Kogu spektri soojema otsa tugi kaugeneb ja muusika tundub kile ja kitsa ulatusega, panoraam laguneb ja kuidagi analüütiline. Ja päästab vaid arvuti restart ja kõik jälle super?! Isegi ei oska praegu ütelda, kas onen DSP-es midagi torkimas käinud ja see muutuse põhjus või mis. Iseenesest DSP ja kogu see pluginapool raporteerib 3 stereopaari protsessimise käigus u´50-60% prose tööst.
Kui keegi, kes kauem sarnases keskonnas omi tegemisi toimetanud, oskab pakkuda milles asi või abi oleks väga kihvt!

Päikest ja soojust soovides
Tõnu Valk
walk
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Jaan 2010, 13:16

Re: Kala käes ja peitus hoopis võimsusvõimendis

Postitus Postitas walk »

Nagu pealkirjas mainitud oli kirjeldatud veidrus hoopis võimsusvõimendis. Restardijärgne häda kadumine pani arvama, et veidrus digis. aga iga restardi korral lülisin võimalike klõpsude vältimiseks võimendi välja ja hoopis selle restadis peitus kuuldav ajutine muutus... Ilmselt läheb seal miskit genema või jumal teab. Vaikselt kuulates on kogu süsteem justkui stabiilne.

Kui keegi teab miskit VST; VSTi; DX või DXi (selliseid pluginaid peaks mu Console ära tundma) pluginpleierile, mida saaks ripitud cd plaatide kuulamiseksmugavalt ära kasutada, siis vihjed oleks teretulnud.

Ah jaa. Lugedes teie foorumis varajasemaid teemasid sain hea soovituse 44,1 KHz s.r. salvestusi 96 asemel parem 88,2KHz s.r. peale üles samplida. Nii tegingi. Kuigi kuuldavat vahet saundis ega nähtavat vahet prose koormatuses ei tuvastanud, jatsingi 88,2 peale...


Parimat
Tõnu Valk
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: PC VST wavpleierina ja veidrused.

Postitus Postitas Seidy »

saan ma öigesti aru kokkuvöttes, et sa otsid pluginat, millega saab avada korraga mitu wav'i ja neid vajadusel mängida?
walk
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Jaan 2010, 13:16

Re: PC VST wavpleierina ja veidrused.

Postitus Postitas walk »

Kogu jutu panin üles küll selle ebastabiilsuse murega aga huvi oleks sellise plugina vastu küll.
Vasta