Milline osa muusikast tuleb esinemisel lindi pealt?

Tegevmuusikute rõõmud ja mured

Moderaator: Moderaatorid

Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Milline osa muusikast tuleb esinemisel lindi pealt?

Postitus Postitas Ivar »

Miks see draiv peaks kannatama, kui kasutad võimu clean kanalit? Ja kui võimust jääb väheks enda kuulmiseks, võid ju monitori ennast juurde panna. Peale selle et ise mängin lampvõimuga, olen kuulanud ka teisi kidravõimuga fonobände. Ei kõla see fono hullemini, küll aga kõlab kidra väga hästi.
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Milline osa muusikast tuleb esinemisel lindi pealt?

Postitus Postitas Ivar »

ja veel-kuulasin mõni aeg tagasi ühte Tartu fono bändi Buffalo pubis. Nuputasin kohapeal, kas kidra tuleb ainult 12 tollisest kombost või ka PA-st, aru ei saanud. Kui küsisin, selgus et ainult võim. Ja ei mängitud vaikselt. Aga mina ja paljud teised lasevad kidra lisaks võimule ka PA-sse enamikul juhul. Nii et kidrat kuuled suuremalt jaolt ülevalt.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Milline osa muusikast tuleb esinemisel lindi pealt?

Postitus Postitas raen »

Eks tead ju omast käest, et kui tahta kidra lampvõimust mõnusat soundi kätte saada, on tarvis see teatava valjuseni "lahti keerata". Ok, saab kasutada attenuaatorit ja teha muid trikke, et seejuures mitte kurdiks jääda, aga nii või teisiti oled ikka seotud ainult teatud kindlate helinivoodega. See võib toimida ka fonobändi puhul, nagu sa seda Buffalo näitel tõded. Aga ei pruugi toimida, näiteks mõnel hästi väiksel ja vaiksel peol. Või väga halva akustikaga ruumis.

Läbi monitori lastud simu seevastu keerad täpselt nii vaikseks/valjuks, kui parajasti vaja. Või lased üldse ainult kõrva ja ikka on hea. Seega, märksa paindlikum süsteem. Aga just paindlikkus on minu arvates fonobändi puhul võtmeküsimuseks.

Jään enda arvamuse juurde, et bändis, kus enamusel pillidel on akustiline "oma heli", on ka kidracombo igati õigustatud. Fonobändis aga, kus kõik peale vokaali käib juhtmega pulti, tekitab see üksik combo ainult tarbetut lisamüra.
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Milline osa muusikast tuleb esinemisel lindi pealt?

Postitus Postitas Ivar »

oi oi oi-proovi enne ära. Olen paar korda nüüd ka proovinud simuga-nagu öö ja päev võimu kasuks. Võimu keeran täpselt nii valjuks kui enda kuulmiseks vaja. Võim on clean, distort ja ka ka õrn overdrive plokist. Ja eelis on see et ma ei pea kidrat kuulama samast monitorist kust muud asja, lisaks veel parem kidra saund.
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Milline osa muusikast tuleb esinemisel lindi pealt?

Postitus Postitas randal »

Ivariga nõus. Siin mängib rolli ka see, mis endale meeldib.
Ise kasutan fonobändiga mängides ürgvana 15W Fenderi transsvõimu oma Tele taga, õrna draivi saan juurde lisada ükskõik millisel tugevusel, ja sellest võimust tulev heli läheb mikriga PA-sse. Suure bändi puhul on järel 15W lampi 12" kabinetiga ja vajadusel ikka mikker ette. Olen erinevaid simusid proovinud, aga no ei ole ikka see. Usun, Raen, et Sinu Kemper on ses suhtes muidugi tase omaette :) Nii ehk naa on mul mõlema võimu puhul paar plokki ees erinevate draivide-distortionite tarbeks. Samas, jatsu-asju mängin oma 15W lambiga, pilliks ES-335 ja saan ka kerge hammustuse, ilma, et väga valla peakski keerama, ainsa plokina vahel delay loopi pandud.
However, eks see ole kõik maitse ja meeldimise küsimus, mulle meeldib ka pigem Ivari lahendus hetkel rohkem. Korralik simu on ju suuruselt sama, mis väike kombo :)
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Vasta