Raen "Koos meil olla on hea"

Musa - kuulamiseks ja kommenteerimiseks

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Raen "Koos meil olla on hea"

Postitus Postitas raen »

See laul tekkis küll nii, et hopp! ja valmis! :D

Eile ennelõunal mõtlesin, et peaks natuke kitarri harjutama. Panin kõik kola ja värgid üles ning hakkasin pinistama. Siis aga turgatas korraga hoopis üks laulu-idee pähe. Sealsamas, üle kidra kummardudes, sai kähku sõnad ka läpakasse toksitud. Kuna maja oli parajasti mõnusalt tühi ja vaikne ka, polndki muud kui mikker üles ja laul linti.

Nipet-näpet sai pärast EQ-ga träkkide kallal sätitud, aga suuremat siin enam teha ei osanudki. Mulle tegelikult väga meeldivad sellised lihtsad ja mitte liiga "üleprodutseeritud" asjad.

Häid jõule ja kena aastalõppu siinsele rahvale! :D

http://www.vaikene.net/raen/musa/koosmeilollaonhea.mp3
Kasutaja avatar
hall kass
Tegija
Tegija
Postitusi: 44
Liitunud: 10 Juun 2007, 22:53

Re: Raen "Koos meil olla on hea"

Postitus Postitas hall kass »

Tõsi - ka lihtsaid asju annab ilusaks vormida.
Martin
Tegija
Tegija
Postitusi: 25
Liitunud: 16 Okt 2007, 09:59

Re: Raen "Koos meil olla on hea"

Postitus Postitas Martin »

Tere tere üle pika aja!

Sain siis nüüd kah üle pika aja võimaluse jälle siin foorumis sõna võtta. Kuna olen nüüd
omadega üle merede ja maade kolinud, ei olnud vahepeal aega ega võimalust siin eksisteerida.
Ehk siis... tervitusi Inglismaalt.

Aga rääkides laulust "koos meil olla on hea"
Raen, Sinu lugusid on alati mõnus kuulata, sest need on sellised sooja tooniga ja kisuvad alati kaasa ümisema. Eriti meeldib mulle see, et laulud on alati puhtad ja ei ole üle ujutatud reverbiga (nagu minu omad tavaliselt on). Isegi esinemistel on sul alati asi perfektselt tasakaalus. Aga teate ju küll, mis öeldakse reverbi kasutamise kohta, et sellega peidetakse oma saamatust laulmises :)
Ja pagan kuidas mulle meeldib see kitarri sound. Kas salvestamisel lasid kitarri läbi harmonizer'i?

Igatahes endiselt tubli töö ja aina paremaks läheb.

Jõudu edaspidiseks ja kui siin kunagi endale uuesti tehnikat soetama hakkan siis saan kah vast mõne oma idee korralikult linti jälle lasta. Esimese asenduskitarri ostsin juba ära. 59 naela maksis :) - aga vähemalt hoiab näpud soojad ja häält teeb kah.

Martin
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Raen "Koos meil olla on hea"

Postitus Postitas raen »

Tere, Martin, üle mõne aja! :)

Rõõm kuulda, et Sa ikka pillimängu pole seal välismaal unustanud! Loodan, et leiad mahti ning võimalust miskit ka salvestada. :)

Aga selles minu laulus on kõik nii ehe kui olla saab, selles mõttes, et kidrad ja laul on püütud mikriga ja midagi muud lisatud pole, kui et ainult EQ-ga pärast arvutis pisut sagedusi sätitud. Peamiselt sai mõned dB-d vähendatud keskmisi sagedusi, mis kippusid tümisema. Ei oska ikka veel nii mikrit sättida, et asjad kohe paika saaks.
teresiis
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 15
Liitunud: 13 Mai 2008, 21:09

Re: Raen "Koos meil olla on hea"

Postitus Postitas teresiis »

Kena rahulik laul, sobib jõuluaega päris hästi. Ühinen heade jõulu-ja aastavahetuse soovidega.
Vasta