QSC PLX1104 - võimsusvõimendi

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

QSC PLX1104 - võimsusvõimendi

Postitus Postitas raen »

Alates 2007 a jõuludest, kuni tänaseni, ehk siis terve aasta, kasutasin livedel võimuna Yamaha EMX512SC mikservõimendit. ( loe ka siit - http://forums.vaikene.net/viewtopic.php?f=6&t=726 ) Ja endiselt võin seda ainult kiita. Kerge, kompaktne, mugav kasutada ja piisavalt võimas.

Samas aga on see aasta möödunud Yammile kõva töö-tähe all ja mis seal salata, natuke on ta haiget ka saanud. Paar korda õnnetuseks põrandale lennanud ja mõned pistikupesad-potekad on ka transaga viga saanud. Jälle tõestus sellele, et mis pole kindlalt räkikohvrisse peidetud, see ikka varem või hiljem pihta saab. Asi töötab küll vapralt ja edukalt edasi, aga tasapisi hakkasin mõtteid ka uue võimendi soetamise osas mõlgutama. Sest pole ju iial teada, millal üle-elatud vopsud mõjuma hakkavad - eriti jama, kui hakkab tõrkuma kusagil kodunt eriti kaugel livel.

Ja veel - kogu lugupidamise juures selle Yammi võimendi vastu, on sel ka väikesed puudujäägid, nagu need "kõik-ühes" seadmetel ikka kipu olema. Tunnen näiteks jätkuvalt puudust korraliku fantoomtoite, gaini sujuva reguleerimise ja LOW CUT filtrite järgi. Ja helikvaliteet pole küll paha, aga kui võrrelda komplektiga mikserpult+võimsusvõimendi, siis pole ikka seda detailsust ja puhtust.

Mul on küll kapis vedelemas ka Yamaha P3500S võimsusvõimendi, aga selle 22 kilo on minu jaoks natuke liig päevast-päeva mööda treppe tassida. Seda enam, et maailmas eksisteerib SEE - http://www.qscaudio.com/products/amps/p ... ations.htm

Vaata kaalu - 5,9 kilo!!! 8)

See võib küll tava-inimesele naljakas lugeda olla, aga pubimuusikule on asja füüsiline kaal sageli teistest omadustest olulisemgi. Samas, ega siin muude parameetritegi osas midagi häbeneda pole - 8 Ohmiste kõlaritega 325 W kanali kohta. Küljes pole just palju kelli ja vilesid ( puuduvad näit. reguleeritava sagedusega LOW CUT filtrid, bridge-võimalus, suurem valik kõlariväljundeid jne ), aga samas on kõik vajalik olemas + automaatne täiskaitse kõige osas. Ehk siis, idees peaks seda võimendit olema võimatu millegagi üllatada. Heakene küll, eks elu seda näitab ... :)

Aga QSC PLX1104 on tõesti väike ja kerge! Kõrgus pelgalt 2U ja sügavus pisut üle 20 cm annavad kokku umbes sellise MD-mängija mõõdu. Minul mahtus see nii ideaalselt kunagi varem Cortex meediakontrolleri tarbeks soetatud räkikohvrisse, nagu oleks tegu rätsepaülikonnaga! Koos kohvriga siis kaalu 11 kg, mis on väga paras ühe käe otsa võtta.

Pilt

Sound? Võrreldes Yamaha mikservõimuga oluliselt detailsem. See on see kvaliteedivahe, mida sõnadega on raske iseloomustada, aga mis väljendub selles, et üks lihtsalt on pro-soundiga, teine aga mitte.
Võimsus? Kuigi mikservõimuga samas kategoorias, aga tundub, et annab nagu rohkem välja. Tõsi, see võib ka nii vaid tunduda, kuna maxvõimsuse osas ma koduseinte vahel ju teste tegema ei hakka ...
Üldine mulje? Igati kvaliteetne ja pro.

Kokkuvõtteks - mina ei ole leidnud selles kvaliteedi ja võimsuseklassis kergemat võimendit.
Vasta