Raen - "Unustuseuttu"

Musa - kuulamiseks ja kommenteerimiseks

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Raen - "Unustuseuttu"

Postitus Postitas raen »

Et kõike ausalt ära rääkida, siis pean alustama sellest, et siin mõni aeg tagasi hakkas peas mul keerlema üks üsna kauni meloodiaga country-teema. Panin juba enamvähem mõttes partiid ja kidrakäigudki paika, aga kahjuks polnd kusagilt väärilist teksti võtta, et laul päris valmis saaks. Nii see asi siis vaikselt laagerdus. Ja nüüd korraga, möödunud laupäeval, kimasin just mängule ja oh seda imet! - korraga hakkas refrään looma! ( mul üldse on autosõidud üsna inspireerivad :D )

Tegin mängu ära ja koju jõudes istusin öösel kööki laua taha, lõin läpaka lahti ja otsustasin, et enne magama ei lähe, kui tekst olemas. Nujah, refrään sai kiirelt kirja, aga salmid ei tahtnud hästi tulla ... Õnneks olin aga hiljutiselt Austria-reisilt rohkesti erinevat head vedelat kraami kaasa toonud ja saigi siis sealt natuke inspiratsiooni ammutatud. Igatahes, magama tõesti enne ei läinud, kui tekst oli olemas. :D

Kokkuvõtteks, tuli nagu järg mu eelmisele laulule "Sügisnukrus" ...

Järgmisel hommikul oli maja õnneks vaikne ka ja polnudki muud, kui kidra välja, arvuti käima ja padavai lindistama. Nii see lugu üsna ühe hooga valmis saigi.

Kidrapartiid on siis mängitud Ovationiga, kusjuures, ka see loo teises pooles kõlav tremolo-git on tegelikult akustik. Logicul on sees väga asjalik kidra ampsimulaator ja sellega saab akustilisest kidrast päris eduliselt teha semi-acoustic-elektrikidra. Ja tremolo-effekt on mu lemmik! 8)

Trummisoundid on Reason Drum Kits refill ja Basskidra on Reason Electric Bass refill. Viimasega saab näiteks mängida "slide" noote ja lisada muid trikke, et asi "elusam" oleks. Alles õpin, kuidas kõiki neid võimalusi kasutada.

Vokaali laulsin kondekaga läbi TC Helicon HarmonyG - et saada sound ilma suurema jamata paika. Näiteks, et s-tähed liiga teravad poleks, nagu nad mul muidu kipuvad olema. Ja minu arvates saigi vokaal täitsa hea, TC teeb EQ, kompressori ja de-esseri automaatselt ära. Pluss reverb, nii et arvutis ei teinud enam midagi. Taustahääl on muidugi mitte masina oma, vaid minu enda lauldud!

Masteri käisin Har-Baliga üle ja siis kompressor/limiter selga.

Ongi kõik.

Ahjaa, link lauluga on siin - :) http://www.vaikene.net/raen/musa/unustuseuttu.mp3
Vasta