Raen "Ilma sinuta"

Musa - kuulamiseks ja kommenteerimiseks

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Raen "Ilma sinuta"

Postitus Postitas raen »

Sai siin mõni aeg tagasi suure hurraaga endale soetatud Alesise uus trummimasin SR18. Noh, et ei peaks ise trummiträkkidega nii palju vaeva nägema. Et, umbes nagu Kärna-Ärnil üks nali oli ( kui juhtumisi keegi peaks veel mäletama sellist Sulev Nõmmiku kehastatud tegelast ... :D ), et "ära lase oma naisel ennast tappa koduste töödega! Las seda teeb parem elekter!" :D

Tõsi, pean häbiga möönma, et tänini pole ma selle masina pealiskaudsest demomisest suurt kaugemale jõudnudki. Aga masin on aus. Kui näiteks võrrelda Alesise soundide valikut mõne sampli CD-ga, siis kindlasti on tarkvaralised soundipangad suuremad, ühe trummisoundi all rohkem erinevaid velocity-variatsioone jne. Aga ikka mulle tundub, et riistvaraliste muusikainstrumentide sounde valitakse ja komplekteeritakse hoolikamalt, kui nende tarkvaraliste rivaalide omi. Kui näiteks Reason Drum Kit 2.0 DVD-l on küll tohutu hulk erinevaid trummisämpleid, siis samas pole praktiliselt mitte ühtegi n.ö "vabriku" trummi kitti, mis mulle meeldiks. Hakka ise kõike otsast peale kokku laduma, pane EQ-d, kompressorid jne :( Alesisel aga on kõik kitid nii maitsekalt koostatud, et praktiliselt pole ühtegi, mis kohe ei inspireeriks. Seda nii akustiliste, kui ka elektrooniliste kittide osas.

Rütmipatternid on ka head. Tõsi, minu jaoks on suht kasutud terve rida "hard rock" patterneid ( no kesse hakkab trummimasinaga rasket rokki tegema! ) aga õnneks on ka palju muud ja maitsekat.

Ühe Alesise bossanova rütmi peale ehitasingi oma uue laulu ( mille pärast ma õigupoolest ju seda postitust siia üldse kirjutama hakkasingi ... :D )

Lugu on siin - http://www.vaikene.net/raen/musa/ilmasinuta.mp3

Ivar peaks lähiajal tegelema ka oma versioonidega selle loo soolodest, nii, et loodame varsti kuulda saada, milline on tema nägemus. Kui kellegil on veel häid ideid, kuidas lugu huvitavamaks muuta, tõmmake aga fail julgelt oma masinasse ja mängige midagi juurde. Ja siis andke maailmale kuulata! :)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Raen "Ilma sinuta" UUS!

Postitus Postitas raen »

Aa ja siis produtsiooni poole pealt niipalju, et trummiträkk on siis otse Alesisest arvutisse võetud, reaal-ajas erinevate patternite ja fillidega jämmides. Basskidra on miskine Logicu sämpel, lastuna läbi Logicu basskidra võimusimu. Akustiline kidra on ikka mu truu sõber Ovation. Nii kidra, kui ka taustavokaalid ajasin panoraami Logicu pluginaga SampleDelay. Träkid miksisin kokku läbi sellise plugina, mille ma siin hiljuti enda jaoks avastanud olen - http://www.fabfilter.com/products/pro-c.php

Hetkel küll elan alles 30-ne päevase free demomise seljas, aga vist ikka ostangi selle plugina ära ka. Sest see paistab olema üks vähestest minu kasutada olnud tarkvaralistest kompressoritest ( üks näiteks on Sonalksis SV-315 Mk2, mis on ka superhea, aga esiteks liiga spetsiifilise soundiga ja lisaks veel ülemõistuse kallis :( ) , mis ei muuda soundi tuimaks, vaid on kuidagi mõnusalt nõtke ja "potsuva" soundiga. Lisaks saab sellega teha mid/side protsessingut, ehk siis masterdamisel kompressida näiteks ainult stereo pildi kesk-osa ja jätta ääred õhulised. Sellega siis muuta panoraam avaramaks. Mitte, et ma seda nii väga oskaks, aga küll ma ära õpin! Kui muidugi aega saan ... :D
Martin
Tegija
Tegija
Postitusi: 25
Liitunud: 16 Okt 2007, 09:59

Re: Raen "Ilma sinuta" UUS!

Postitus Postitas Martin »

Lugu pani kohe jala tatsuma. Väga mõnusa rütmiga.
Eriti meeldib mulle Sinu lugude juures see soe ja "lähedane" sound.

PS! jään huviga ootama trummimasina arvustust.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Raen "Ilma sinuta" UUS!

Postitus Postitas raen »

Siin siis üks käredama soologa versioon. Soleerib Ivar "Santana" Hansen. :D

http://www.vaikene.net/raen/musa/ilmasi ... isoolo.mp3
Kasutaja avatar
hall kass
Tegija
Tegija
Postitusi: 44
Liitunud: 10 Juun 2007, 22:53

Re: Raen "Ilma sinuta" UUS!

Postitus Postitas hall kass »

Käredam versioon on tiba mõnusam. Kuid - kas sa soovitad mp3-le oma instrumente peale mängida või saab kusagilt mingi kvaliteetsema faili, mida saaks Fruitys näppida (MIDI, wav jms)? Muidugi vahet pole, lihtsalt huvi pärast uurin.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Raen "Ilma sinuta" UUS!

Postitus Postitas raen »

Enamus progedest oskab MP3-e lugeda ja kuna mingit stuudiokvaliteeti me ju taga ei aja, pigem lihtsalt kaasamusitseerimis võimalust, seega võiks soovi korral sellele failile siin juurde jämmida. Võin siinse foorumi seltskonna tarbeks tekitada ka faili, kus näiteks kidrasoolo puudu jne
Kasutaja avatar
hall kass
Tegija
Tegija
Postitusi: 44
Liitunud: 10 Juun 2007, 22:53

Re: Raen "Ilma sinuta" UUS!

Postitus Postitas hall kass »

Mis tempoga see lugu on? Et oskaksin asja omal FL-is paika seada.
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: Raen "Ilma sinuta" UUS!

Postitus Postitas Seidy »

142 :wink:
Kasutaja avatar
hall kass
Tegija
Tegija
Postitusi: 44
Liitunud: 10 Juun 2007, 22:53

Re: Raen "Ilma sinuta" UUS!

Postitus Postitas hall kass »

Olgu, siit tuleb minu udune idee selle loo suhtes..

http://www.speedyshare.com/496354341.html

Tegelikult oli mõttes proovida sellest lausa Drum and Bass stiilis rada teha. Lugu ennast Audacityga vastavasse temposse konvertida pole probleem, lihtsalt mul pole hetkel bassi, mis siia sobiks :) Flöödi lindistasin Audacityga sellest videost:

http://www.youtube.com/watch?v=Zbp8nMEXQ78

Saxi tõrtsutab vabavaraline VST "DVS Saxophone".
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Raen "Ilma sinuta" UUS!

Postitus Postitas raen »

Heh, mõjus väga värskelt! :D

Tempo kiiremaks kruttida oli väga hea idee. See vilespilli tutu-lutu läks küll minu kõrva jaoks natuke kakofooniliseks, aga kokkuvõttes tuleb küll nentida, et väga huvitav lähenemine.
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: Raen "Ilma sinuta" UUS!

Postitus Postitas Seidy »

hmm. ride pisut häiris.
muidu töesti huvitav lähenemine. kui raen lubab ja paadikapten tahab siis vöiks ennast ka pisut tollesse projekti sulatada. :P
Kasutaja avatar
hall kass
Tegija
Tegija
Postitusi: 44
Liitunud: 10 Juun 2007, 22:53

Re: Raen "Ilma sinuta" UUS!

Postitus Postitas hall kass »

Seidy kirjutas:hmm. ride pisut häiris.
muidu töesti huvitav lähenemine. kui raen lubab ja paadikapten tahab siis vöiks ennast ka pisut tollesse projekti sulatada. :P
Miks ka mitte. Soovi korral saad minult projektifaili... eks küsi MSNis. Ja võid ka täitsa oma projekti teha - Raen ju esimeses postis ütles nii:
Kui kellegil on veel häid ideid, kuidas lugu huvitavamaks muuta, tõmmake aga fail julgelt oma masinasse ja mängige midagi juurde. Ja siis andke maailmale kuulata!
Audacity tempo muutmise plugin töötab selle loo peal päris ilusasti, ainult loo enda bass läheb siis veidi käest ära. Minu valitud tempo on 165.
Vasta