Milline akord see on?

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
alvin18
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 75
Liitunud: 25 Sept 2006, 08:10

Milline akord see on?

Postitus Postitas alvin18 »

Tere audiofiilid :D Huvitaks et mis akordidega siin klipis on tegemist:

http://www.martellorotativo.com/chord.mp3 (90 kB)

Sample enda nimi on AFlat, mis siis peaks olema A#, aga see ei anna mulle kahjuks suurt midagi.


EDIT: File removed
Viimati muutis alvin18, 28 Juul 2008, 20:18, muudetud 1 kord kokku.
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Re: Milline akord see on?

Postitus Postitas Project X »

Cm ja Gm7 on minu kõrva järgi
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Milline akord see on?

Postitus Postitas raen »

Ma pakuks ka, et teine akord on Gm7, aga esimene peaks olema AbM7, ehk siis "suur mazhoorne septakord". See koosnebki samadest nootidest, millest Cm, nagu ProjectX pakkus, aga bassinoodiks on Ab.
alvin18
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 75
Liitunud: 25 Sept 2006, 08:10

Re: Milline akord see on?

Postitus Postitas alvin18 »

Suured tänud. Panin selle samal ajal ka teise foorumisse ja sain sellise vastuse

"It's in Eb Major. Chord 1 is Ab major 9th +12th, and Chord 2 essentially the same chord, but in Eb, and voiced differently (with an Eb bass)

A nice way of spacing these notes out on a piano would be:

Chord1

Left hand: Ab

Right hand: G, C, Eb, G


Chord2

Left hand: Eb

Right hand: G, Bb, D, F

Put certain notes in different octaves to find the voicing that suits what you're doing.

Hope this helps!"

Töötab perfektolt;) Kui Cubasesse sisse trükin selle siis too pakub AbMaj7 + EbMaj7/9. Enivei, tänud :wink:
alvin18
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 75
Liitunud: 25 Sept 2006, 08:10

Re: Milline akord see on?

Postitus Postitas alvin18 »

Piinan veel. Mulle on ikka elevant kõrva peale astunud nagu öeldakse. Nimelt siin on üks vokaalijupp ja siis teine klipp, kus ma omaarust üritasin akorde võtta, aga tundub et ei ole ikka vist päris see?

1. http://www.martellorotativo.com/2.mp3 ainult vokaal
2. http://www.martellorotativo.com/1.mp3 vokaal klaveriga [EDIT: REMOVED]

Mulle tundub et vist täitsa mööda? Või mis meetodiga saada paika õiged akordid kui niisama ei oska? See, kellele see vokaal kuulub, ütles et lugu on A ja C helistikus, s.t et siis vaheldumisi A ja C? Võin uurida küll neid akordide tabeleid mis on C majooris jne, aga neid on ka seal lõpmata arv.....Hullem kui tuumafüüsika :D
Viimati muutis alvin18, 28 Juul 2008, 20:20, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Milline akord see on?

Postitus Postitas raen »

Kohati nagu moodustas jah natuke keerukamaid kooskõlasid, kui näiteks "Viljandi paadimehes", aga kuskil pole kirjas, et nii ei tohiks ... :D

Midagi väga dissoneerivat ju ka polnud siin.
mis meetodiga saada paika õiged akordid kui niisama ei oska?
Muidugi on olemas muusikateooria, sealhulgas õpetus sellest, millistest nootidest mingid akordid koosnevad ja kuidas neid kasutada, aga jumal tänatud - muusika on ikka eelkõike tunnetuslik värk ja seda saab teha puhtalt kõrva järgi, ilma, et peaksid üldse teooriasse süvenema.

Ja teisalt, kui kõrv ei ütle, kuidas hea on, ei aita ka paksu raamatu läbilugemine ...

Seega, ma arvan, et ära muretse kooskõlade "õigsuse" või "mitteõigsuse" pärast ja usalda rohkem oma maitset.
alvin18
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 75
Liitunud: 25 Sept 2006, 08:10

Re: Milline akord see on?

Postitus Postitas alvin18 »

Jah, nõus, ega nende raamatute tuim lugemine ei anna midagi. Kui on annet siis on ja kui mitte siis mitte. Lihtsalt mõtlesin et mõni vähe musikaalsem inimene võiks pilgu peale visata, et kuidas kõrvale on. Tundub et päris kakofoonia pole. Kuna ise tegelenud põhiliselt radadega, kus põhirõhk on rütmil, mitte niivõrd meloodilistel käikudel, siis seega kogemusi vähe selles vallas. Tänud.
aasta66
Tegija
Tegija
Postitusi: 34
Liitunud: 28 Juun 2007, 08:30

Re: Milline akord see on?

Postitus Postitas aasta66 »

Esimine: Abmaj7 (mazoorne sept-ak.)
Teine: Ebmaj9 (mazoorne noon-ak.)
aasta66
Tegija
Tegija
Postitusi: 34
Liitunud: 28 Juun 2007, 08:30

Re: Milline akord see on?

Postitus Postitas aasta66 »

Laul.
Cm - Gm7 - Cm - A/F (bass-A ja ak.- F).
alvin18
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 75
Liitunud: 25 Sept 2006, 08:10

Re: Milline akord see on?

Postitus Postitas alvin18 »

:shock:


:D

Õhtu proovin järgi. Tänud. Praegu üleval selline asi - http://www.martellorotativo.com/flame2.mp3
Enam vähem vist klapib??? See esimene variant mis siin üleval on, on ikka päris valus kohe kõrvale nüüd juba.....
Vasta