TC-Helicon HarmonyG(XT) - vokaali harmoniseerija

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Antti
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Nov 2006, 10:41

Re: TC-Helicon HarmonyG(XT) - vokaali harmoniseerija

Postitus Postitas Antti »

Kui nüüd keegi tunneb, et tal just see vidin ülearu on, siis võib mulle pakkuda küll;)
eelmist põlvkonda võib ka pakkuda!

5092675
antti@tt.ee
antti
Antti
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Nov 2006, 10:41

Re: TC-Helicon HarmonyG(XT) - vokaali harmoniseerija

Postitus Postitas Antti »

Üks tõsine häda lõi eile mu xt masinal välja. Nimelt kui pitch-corrector on sisse lülitatud läheb masin ühtäkki lolliks - poole loo pealt kuulen monitoris sellist kriginat või kiuksu nagu peksaks träkk täiega üle või on valjukas vigane. Asja lähmalt uurides selgus, et backtrack mängib ok ja pa-ga on ka kõik kombes, nagu mikrisse häält teen nii asi kordub, põhimõtteliselt nagu seakisa ruudus, ja veel viivisega 0,5-1sek umbes. See viivis pettis ära algul, varsti sain aru et laulda pole võimalik, koterman on kusagil mikri ja puldi vahel, õnneks oli loo lõpuni pool salmi ja refrään:). Käbe heliconil toide tagant ära, masin võttis jalad alla, kahjuks kordus juba ülejärgmise loo ajal sama jama. Panin mikri kuni seti lõpuni otse pulti, vaheajal lülitasin nii pitch-i kui tone üldse välja ja asi toimis ok, viimases setis tone ainult sisse ja samuti toimis. Tundub, et lolliks läks pitch-correctori soft vms. Eks peab seda asja lähemalt uurima enne kui asi tagasi saata.
Ivariga hiljuti suheldes oli tema masinal sama probleem, ehk ta viitisb pikemalt ise rääkida. Veel hädasid? Anybody?
antti
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: TC-Helicon HarmonyG(XT) - vokaali harmoniseerija

Postitus Postitas raen »

Mina pitch-correctorit ei kasuta, seega pole mul sellega ka probleeme olnud.

Korra on mul küll ühel livel toimunud selline anomaalia, et ühel hetkel lõi miski hirmsa müra sisse. Ikka kohe nii valju, et pult punasesse ja midagi muud enam kuulda polnudki. Tõmbasin mõistagi main-volume kähku maha ja kahjuks ei jõudnud fikseerida, millisest kanalist see müra üldse tuli. Palju võimalusi mul muidugi pole - kas kidra, vokaal või fono ...

Edasi töötas aga kõik korralikult ja siiani on selgusetu, mis selle põhjuseks oli.

Kahtlustan aga siiski TC-d, sest müra meenutas pigem digitaalset, kui analoogmüra. Kidra-ahelas mul on analoogpedaalid ja iPodist ei tahaks küll uskuda, et seal mingid sellised häired võimalikud oleks - pole küll ühtegi vihjet olnud, et keegi kaebaks.

Aga viimase põlvkonna TC osas tuleb jah kahjuks tunnistada, et minu mäletamist mööda oli eelmise põlvkonna oma kiirem ja kindlam. Uus on näiteks pisut uimane pedaalide vajutamisele reageerimisel, vahel tuleb mitu korda vajutada. Algul arvasin, et pedaalid vigased, aga paistab, et masin lihtsalt ei saa käsust aru.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: TC-Helicon HarmonyG(XT) - vokaali harmoniseerija

Postitus Postitas raen »

Kui lugeda TC foorumit, siis leiab siit omajagu hala ja nuttu just samadel teemadel - http://voicecouncil.com/forum/forum/11/floor-effects/

Paistab, et koer on maetud just sellesse viimasesse softi, mis tõi "pitch correctori" kaasa. Soovitatakse isegi tagasi pöörduda algse softi juurde
Antti
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Nov 2006, 10:41

Re: TC-Helicon HarmonyG(XT) - vokaali harmoniseerija

Postitus Postitas Antti »

uimasust pole täheldanud, mitu korda vajutamist samuti mitte. Ehk on sul Raen liiga pehme tallaga kingad:D
Ma ei sebi väga palju muidugi nende pedaalidega (diislimeeste värk you know, käik sisse ja las veereb:P ) kasutan enamasti vaid 1 lisahäält ja 2 erinevat effekti. See pitch-korrektor jäi katsetuste käigus peale mõni aeg tagasi, mõtlesin siis et lasta olla, puudust ei tundnud tast aga otse ei seganud ka. Aga põhimõtteliselt võiks asi ikkagi korras olla ja toimida;)
antti
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: TC-Helicon HarmonyG(XT) - vokaali harmoniseerija

Postitus Postitas Ivar »

Mul hakkasid ka üsna varsti samad sümtomid, mis Anttil. Pitch corrector pole kunagi minu arust töötanud ja mingil hetkel lakkas ka kitarri automix töötamast. Panin uue softi, ei miskit, saatsin garantiisse, kusjuures kirjutasin ka et soft sai vahetatud. Varsti tuli tagasi, ikka täpselt samad vead. Selgus et nad olid päev otsa testinud ja softi vahetanud. Nüüd olin targem ja pitch correktorit enam sisse ei lükanud, aga avastasin et aegajalt kui taustahääled siise lülitan tuleb mingi kärin ja mustus ikkagi juurde. Saatsin jälle garantisse, pole veel tagasi saabunud, lubati vist emaplaat ära vahetada.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: TC-Helicon HarmonyG(XT) - vokaali harmoniseerija

Postitus Postitas raen »

Muide, just vaatan, et 30.märts on uus soft tulnud ( 1.2.00 ). Mul seega veel vana peal. On keegi juba proovinud?
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: TC-Helicon HarmonyG(XT) - vokaali harmoniseerija

Postitus Postitas Ivar »

no mul oli uus soft kui garantiist tuli vigasena tagasi
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: TC-Helicon HarmonyG(XT) - vokaali harmoniseerija

Postitus Postitas Manchoa »

kusjuures ka TC Heliconi foorumitest on läbi käinud, et selle uue softiga tekivad mingid jamad. Põhiliselt kurdetakse viivitust sisse tuleva ja väljuva signaali vahel, mida enne ei olnud (kui pitch correct on sisse lülitatud). Enamasti peale "restarti" (ehk siis toide välja, ootad veidi, toide sisse) see viivitus kaob, et sii smõne aja pärast jälle tagasi tulla. Nagu masin "loeks ennnast umbe". Teine läbiv probleem on see, et uue sofitga kipuvad harmooniad ennast ise suvalisel hetkel sisse või välja lülitama. Selle süüdlaseks peetakse mic control´i lisamist uue softiga. Pidi juhtuma täiesti suvaliste mikritega ja enamasti siis, kui mikrisse tuleb mõni tugevam signaal (näiteks P täht otse mikrisse). Kurdetakse ka suvalisel hetkel tekkivat praksumist, nagu keegi tõmbaks juthme välja ja paneks siis jälle sisse. Kah peale restarti kaob, kud tuleb ca 15 minuti pärast tagasi.
TY
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: TC-Helicon HarmonyG(XT) - vokaali harmoniseerija

Postitus Postitas Ivar »

just täpselt need vead, mis mul. Masin on praegu garantiist tagasi teele pandud, kirjaga The indicated defect of the item has been repaired ,test
ok Ls107314. Mnjah-see test ok, oli eelmine kord ka... Lähipäevil loodan kätte saada, eks siis peale mõningast kasutamist annan teada, kuidas toimib.
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: TC-Helicon HarmonyG(XT) - vokaali harmoniseerija

Postitus Postitas Ivar »

Nonii-masin teiskordselt garantiiremondist käes. Lülitasin pitch correctori sisse ja läksin livele-ja mis te arvate...? Esimese seti ajal jooksis kokku, nagu varemgi. Olgu juurde mainitud, et guitar automix ei tööta ka endiselt, ehkki mainisin seda veakirjelduses, mis masinaga kaasa läks, aga tühja temast. Kolmandat korda ei hakka tagasi saatma, kasutan masinat ilma pitch correctorit sisse lülitamata. Kui kunagi saabuvad jälle tarkvarauuendused, eks siis võib proovida. kuidas correktoriga toimib, seni kasutan siis ilma, või pöörduks üldse algse tarvara peale, kus seda õnnetut pitch correktorit peal polnud.....
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: TC-Helicon HarmonyG(XT) - vokaali harmoniseerija

Postitus Postitas Ivar »

Paar nädalat tagasi hakkas guitar automix iseenest tööle ja töötab siiani.... Mingit tarkvarauuendust ega muid muutusi ma teinud pole.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: TC-Helicon HarmonyG(XT) - vokaali harmoniseerija

Postitus Postitas raen »

Ivar kirjutas:Paar nädalat tagasi hakkas guitar automix iseenest tööle ja töötab siiani.... Mingit tarkvarauuendust ega muid muutusi ma teinud pole.
Mnjaa ... ega see mingi hea uudis pole. Fakt on, et probleem on endiselt teadmata ja võib iga kell tagasi olla ... :-(
Antti
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Nov 2006, 10:41

Re: TC-Helicon HarmonyG(XT) - vokaali harmoniseerija

Postitus Postitas Antti »

Kas mõnel kasutajal on probleeme olnud sellega, et aeg ajalt läheb vokaal mudaseks kui teine hääl juurde tuleb, nagu distortion kidral kui 2 keelt korraga resoneerivad? Ma olen selle sümtomiga hädas üsna algusest saadik. Esialgu arvasin et kui harmoonia liiga tugevalt peal on et siis lööb üle aga ei. Olen proovinud väga eirnevaid settungeid ja siganaal puhutus sellest eriti ei sõltu. Pidama olen jäänud selliselt, et mikri sisend kl 9 peal, harmoonia ca kl 10 kandis, pigem vähem kui rohkem aga ikka aega ajalt on muda sees, mitte alati. Viimasel ajal olen märganud et see on vist seotud kuidagi kompressori sekkumisega - rahulikumates palades kipub kompressor häält üles pushima, siis kui refräänis teine hääl juurde tuleb on kohe ka muda sees, samas kui mikrisse lähedalt ja piisava valjudusega sisse laulda siis muda "kaob ära" ja signaal jälle puhas. Eile tegin terve õhtu ilma "tone"-t kasutamata ja ei miskit, kõik puhas ja klaar, samas jälle annab just see tone vokaalile väga palju juurde... Kuidagi tundub mulle, et ka väiksemad ruumid on problemaatilisema, kui ei ole võimalik kõlle väga kaugele tõsta ja ise peab istuma sisuliselt 1-2m kaugusel kõlli all. See tähelepanek aga pole kinnitust leidnud, vajab veel edaspidi testimist:)
antti
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: TC-Helicon HarmonyG(XT) - vokaali harmoniseerija

Postitus Postitas raen »

Ilmselt tuleneb see probleem jah sellest, et kui mikker püüab liiga palju ruumimüra, siis kipub see adaptiivne toonikeeraja segadusse minema.

Igaks juhuks küsin - kas on sul peal uusim firmware? Hetkel on 2.mai 2011 update värskeim.

Kahjuks peab jah nentima, et ega need Heliconi asjad just kõige lollikindlamad pole. Ühel tuttaval mul näiteks põles esimese generatsiooni Helicon lihtsalt maha, ilma mingi mõjuva põhjuseta.

Aga ega eriti alternatiivi neile ka pole paraku, ja see "tone" nupp on ka minu jaoks suisa juba hädavajalikuks muutunud.
Vasta