arvuti Line-In salvestab mono????

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

arvuti Line-In salvestab mono????

Postitus Postitas StargateMax »

Tere! Mina üle pika aja tagasi. :D

Siia ajas selline probleem, et ma ei saa maki pealt arvutisse stereoheli! Lasen maki kõrvaklapi-väljundist stereojuhtmega heli arvutisse --> arvuti kaudu kuulen stereoheli, aga lindistades (Audition 3-ga) jääb mono, kuigi on 2 trackine stereo valitud. Lindistab mõlemale trackile sama info ja mahamängides on mono! :evil: Olen juba ennast kringliks vihastanud! Miski ei aita. Helikaart on SB Live! 5.1 (Raen kunagi üle 2 aasta tagasi andis), aga mul oli kunagi ka SB AWE32, millega sain väga edukalt lindistada line-in kaudu. Aga see kaart on ISA otsaga, uuemad arvutid on ju PCI-dega! Kui saaks selle vana kuidagi üle kanda ISA pealt PCI-sse, siis oleks ka hea. Uue helikaardi jaoks raha pole. Või on äkki midagi mul kusagil valesti, et ta mono lindistab? :roll:
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: arvuti Line-In salvestab mono????

Postitus Postitas raen »

Kuivõrd sa kuuled arvutist stereoheli, siis järelikult on juhe ja arvuti sisend korras.

Aga kuidas Audition salvestab, kas miksib rajad kokku ja salvestab siis kaks miksitud monoträkki, või näiteks kaks vasakut rada?

Ma küll ei mäleta SB Live signaalide ruutimisest suurt midagi, aga tundub, et kamm on ikka kas helikaarti mikseris, või siis Auditioni sisendis
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: arvuti Line-In salvestab mono????

Postitus Postitas StargateMax »

Ma seda ka ei tea, kas ta salvestab vasakud rajad kokku või tuleb see ikkagi helikaardist juba valesti. Ma Auditioni seadistust ka uurisin, väga hästi seda osa ei tunne ka. Proovisin erinevad sisendivariandid läbi, mida seal pakuti, aga kõigiga sama jura. Mahamängides kõlas isegi kuidagi nii imelikult, nagu summutaks osasid helisid. Selline tunne tekkis, nagu oleks ikka L+R ja kokku monoks keeratud! :roll:

Ma enam aastaid ei kasuta kassette, aga ühe kasseti sisu on nii üliväga väärt asi, et seda mujalt ei ole leida enam -- see ongi vaja arvutisse saada. Aga minu suhtumine mono-muusikasse on selline, et pigem olgu vaikus, peaasi, et poleks mono. :D
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: arvuti Line-In salvestab mono????

Postitus Postitas raen »

tee üks testsignaal, kus esindatud kord L-channel, siis R-channel ja siis koos stereos, siis saad selge pildi, mis toimub. Tõmba see fail näit iPodi ja siis ürita sealt audiokaabliga arvutisse võtta.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: arvuti Line-In salvestab mono????

Postitus Postitas StargateMax »

Tundub sedasi, et vasak kanal salvestatakse valjusti ja parem kanal väga vaikselt, siis pärast lükatakse kokku monoks! :?
Läbi mängib normaalselt. Mitte ei tea, kus viga on, kas tõesti helikaart on nii p**k...
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: arvuti Line-In salvestab mono????

Postitus Postitas raen »

äkki mingi pan-heebli teema SB Live mikseris? Ehk on miskit ära vasakule keeratud?
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: arvuti Line-In salvestab mono????

Postitus Postitas StargateMax »

Ei leidnud. Vaatasin kõik läbi, recording-poolelt ka. Mul pole ka selle kaardi lisatarkvara installitud, on vaid windowsi driver. Ei tahtnud seda tilulilu kõike installida. :D Aga äkki oleks ikka vaja, ma ei tea. Läbi mängib ju õigesti, aga lindistab mono. :(
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: arvuti Line-In salvestab mono????

Postitus Postitas raen »

Nojah, kui sul on seal paras puder ja kapsad, siis võib viga olla ka jumal teab milles ja kus ... :(
Kasutaja avatar
enar
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 78
Liitunud: 17 Okt 2004, 16:39

Re: arvuti Line-In salvestab mono????

Postitus Postitas enar »

Kas Windowsis endas polnud mingi lihtne recorder kaasas? Ma prooviks sellega midagi salvestada. Kui see toimib, siis on Audition-i poolel midagi nihu.

Teine asi, kuidas see SB 5.1 softi poolelt paistab, kui õigeid draivereid pole installeritud. Windowsi enda draiverid on tavaliselt just niipalju head, et osaliselt nagu isegi töötaks, aga ei midagi rohkemat.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: arvuti Line-In salvestab mono????

Postitus Postitas StargateMax »

Proovisin ka teiste recorderitega, ka selle tavalise pisikesega. Ikka mono.
Kaardil on õiged driverid, selle SB Live 5.1 omad. Netist oli saada selline installer, kus on driverid ja lisatarkvara kaardi testimiseks ja mingite presetite sättimiseks, mida ma ei kasuta. Installisin vaid driverid. Ei usu ka, et selle viga saaks olla. Kui oleks kindel, et selle kaardiga saab stereot lindistada, siis on iseasi...
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: arvuti Line-In salvestab mono????

Postitus Postitas raen »

Kindlasti saab selle kaardiga stereot salvestada. Aga see 5.1 võib küll segadust tekitada
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: arvuti Line-In salvestab mono????

Postitus Postitas StargateMax »

Nüüd on mul Enar'i käest saadud Audigy 2 platinum, aga ka sellega on mono! :shock: Ma ei saa aru, kus või mis asjad on valesti! Nagu ma olen maininud, et kui mul oli kunagi üle-eelmises arvutis SB AWE32, sellega sai küll stereot salvestada! Ja ka siis oli winxp, ma pole tahtnud nüüdki veel Vista peale üle minna, kuna osad vajalikud proged ei tööta seal. See selleks.
Vaatasin control panelist heli seadeid ja seal mingi mixer on, kust saab valida, mis liiki sisendit kasutad (recording) ja valisin sealt "analog mix", enne oli vaid "microphone". Nüüd hakkas salvestama line-in, aga mono JÄLLE! Läbi mängib stereo. Muud variandid ka ei toiminud. Ma ei saa aru, mis jama on! :evil: Oleks siis, et Audition teeb nii, aga seda mono teeb ka tavaline soundrecorder.

EDIT:
Surkisin Auditioni seadetes ja sain proovisin erinevaid sisendeid, 3 erinevat leidsin, ilmselt siis L, R ja S. Valisin viimase, enne oli esimene. Siis hakkas tööle! :) Imelik, ma sain nagu Live-ga ka samasse kohta, aga ei muutunud stereoks... Ok, asi korras vist nüüd. :P
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Vasta