Reason 4

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

juuliusaugust
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 54
Liitunud: 07 Mai 2006, 13:02

Reason 4

Postitus Postitas juuliusaugust »

Ei saa antud software'i tööle. Installeerimisel ütleb, et vaja mingit Windows SP2-te (Service Pack 2). Kunagi kusagilt leidsin ka selle SP2-e, aga see keeras Windowsi puhta segi, nt. WinAmp ei töötanud enam jne. Ja lisaks ei saanud ka selle SP2-ga Reasonit tööle. Kui keegi oskaks öelda, mis jama selle SP2-ga on, oleksin tänulik. Muidugi see vist rohkem arvutiteemaliste foorumite teema, aga äkki keegi siinsetest kasutajatest ka nii häkker, et oskab midagi tarka öelda.
P.S. Kasutan Windows XP-d.
P.P.S. Kirjutada võib ka Reason 4 üldiselt (võrreldes 3-ga nt.)
alvin18
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 75
Liitunud: 25 Sept 2006, 08:10

Re: Reason 4

Postitus Postitas alvin18 »

SP2 sisaldab lisavidinaid et kasutada mõningaid nö extra asju, mida tavalise XP-ga ei saa, või noh umbes nii. Nässu see asi ei thi midagi keerata. Mai saa aru kuda sa seni ilma SP2-ta oled saand :D

Vaata siia - http://www.microsoft.com/windowsxp/sp2/default.mspx
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Reason 4

Postitus Postitas raen »

Service Pack 2 ( SP2 ) on minu arusaamist mööda XP kasutajatele tänasel päeval juba hädavajalik. Olen kohanud väga paljude programmide ja ka riistvara kasutamisnõuetes just tingimust, et SP2 peab olema installitud.

PS. Mul on Reason4 olemas, kasutan seda kogu aeg. Tegu on raudselt kõige stabiilsema ja inimsõbralikuma programmiga, mida mul eales kohata on õnnestunud.
Olen siin ikka hoogu võtnud, et arvustuste alla üks korralik kiidulaul kirjutada, aga aega on vähe ja kuna Reason vääriks põhjalikumat tutvustamist, siis ei ole tahtnud poolikult ka asja ette võtta. Aga tekita eraldi teema ja küsi, mis sind huvitab.
juuliusaugust
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 54
Liitunud: 07 Mai 2006, 13:02

Re: Reason 4

Postitus Postitas juuliusaugust »

Heee... Sain mina nüüd ka asja tööle. Eelmisel korral lihtsalt ei installinud SP2 lõpuni ja sealt see jama tuligi, nüüd töötab ilusti.
Raenile niipalju, et ei hakka vast uut teemat tegema. Teema pealkiri võiks tegelikult eeldada, et kõik kommentaarid seoses Reason 4-ga oleks teretulnud siiasamasse teemasse. Praegu on küll põhiteemaks probleem, mis polegi vast väga Reasoniga seotud, aga vajadusel võin oma esimese postituse teksti muuta :)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Reason 4

Postitus Postitas raen »

Teema pealkiri võiks tegelikult eeldada, et kõik kommentaarid seoses Reason 4-ga oleks teretulnud siiasamasse teemasse
Õige jah :)
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: Reason 4

Postitus Postitas StargateMax »

Minu jaoks üllatav see, mida Raen siia kirjutas. :D Vanasti olin mina Reasoni kasutaja ja Raen tahtis lahti saada mingist refill'ide CD-st ja pakkus mulle, aga mul siis juba hakkas Reason üle viskama. Põhjuseks oli mitterahuldav sound (selline "korisev" ja kuiv) ja piiratud keskkond. Aga plussid olid ka -- muusikat teha oli väga mugav, kõik instrumendid ühildusid ja toimisid sarnaselt, automatiseerimine oli ülimugav, programm töötas stabiilsemalt ka kui need korralikud vst-hostid (sonar, cubase). Sonar mul jamas enim, Cubase on ka suhteliselt stabiilne olnud, aga Reason vist ei crashinud kunagi. :D Kui Reasonil oleks VST tugi ja sound võimsam/mahlasem, siis kasutaksin ka ise vist seda ikka.

Kui oli Reason 2, siis ma kirjutasin Propelleripeadele, et Reason'is võiks olla ka stereolaiendi. Ja mida ma nägin - mõne kuu pärast tuligi see uuema Reasoniga kaasa! :D Ma ei tea, kas minu pakkumine oli see või oli see neil nagunii plaanis...
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Reason 4

Postitus Postitas raen »

mul siis juba hakkas Reason üle viskama. Põhjuseks oli mitterahuldav sound (selline "korisev" ja kuiv) ja piiratud keskkond
Mina küll ei kuule Reasoni soundis tervikuna midagi häirivat. Tõsi, ka minu arvates pole Reasoni sündid ( SubTractor, Maelström ja Thor ) midagi erilist, aga ma ei kasuta neid nagunii. Sämplerid on aga seevastu tipp-topp ja kui soundipank, mida kasutada, on tasemel, siis ei saa ka lõpptulemusele midagi ette heita. Ja Refillidena on saadaval ikka väga korralikke sounde. Mul on olemas näiteks Reason Electric Bass, Reason Pianos ja Reason Drum Kits, ning need on kõik minu arvates väga head asjad, kasutan neid pidevalt. Lisaks on ju võimalus ka AKAI failid Reasoni formaati ümber konvertida, Propelleri tasuta utiilit Reload teeb seda väga kenasti.

Ma miskipärast arvan, et Reasoni sound võib tunduda viletsana sel põhjusel, et Reason eeldab kasutajalt natuke rohkem isenikerdamist, kui mõni teine sünt või proge, kus kõik on ette-taha ära tehtud. Kui näiteks tõmmata Reasonis käima SubTractor, siis sound, mida kuuled, on ju puhtal kujul toores sound, ilma ühegi efektita. Arusaadav, et see tundub kuiv ja igav. Usun, et kui kuulata enamuse süntide "raw-sounde", siis need kõlavad üsna haledalt. Aga pane otsa reverb ja delay, mudi siit ja sealt sagedusi, lisa võibolla ka chorus või phaser, pane asi arpeggiatoriga jooksma ja pilt on kohe teine! Sama kehtib ka Reasonis, ning Combinatoriga on väga mugav seda kõike teha.

Ehk kokkuvõtteks, mina ei usu müüti, et see või teine sekventser kõlab kokku paremeni/kehvemeni. Kõik taandub ikka algsoundidele ja sellele, kuidas neid kasutada.

Kui alguses on suur huvi katsetada erinevaid programme, siis mingist hetkest lihtsalt ei viitsi enam uusi asju ära õppida ja jäädki selle juurde, mis kõige rohkem meeldib ja millega harjunud oled. Ja pühendud rohkem musa tegemisele, kui mingite uute trikkide õppimisele. Reasoni võlu seiseneb minu jaoks aga endiselt selles, et proge jookseb ladusalt ja selle loogika on mulle sobilik.

Aga mis piiratud keskkonda puutub, siis see on tõsi, Reason ON suletud süsteem - ei toeta audiot, ega VST-d, aga see on hind, mida tuleb maksta murevaba elu eest. Ja, kui ikka väga on vaja, siis ReWire on ju alati olemas, millega Reason ja näiteks Cubase koos tööle panna.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: Reason 4

Postitus Postitas StargateMax »

Sämplerid on küll enam-vähem, eriti just nende kasutusmugavus, aga efektid on viletsad siiski. Olen võrrelnud näiteks kasvõi Kontakt'i sisseehitatud efekte Reasoni omadega (reverb, delay jms.) ja Reason jääb alla. Stereolaiendit pakkusin ka sellepärast, et hädaldasin reverbi kitsa kõla üle. Ei aidanud ka laiendi (või ma ei oska seda kasutada) - see keerab faasi imelikult pahupidi, aga ei tee laiemaks stereot.
See "kuiv ja pirisev-korisev heli" käis süntide kohta, see kõla on Reasoni omapära. Subtractor oli hea isegi, muud on jamamad. :D Filter siis vist äkki paneb Reasoni "korisema" kuidagi?
Nägin kunagi R4 demovideot kusagilt, kus näidati Thor'i ja muud kama. Siis lootsin, et äkki on heli ka muutunud paremaks, aga ei ole, ikka sama. :D VST süntidega on ka sama lugu, et mõned sündid teevad viletsat häält ja teised jällegi väga mõnusalt mahlaselt ja mitmekesiselt! Vanguard ja Rapture on ühed head näited. Reason ei suuda seda.
Ükskord, kui viimati Reasonit näppisin, sain Combinatoriga kokku väänata mingi hea pad'i, see oli suur saavutus. :D Palju sõltub ka musastiilist, mida teed. Popima ja/või räpima asja jaoks ei ole Reason üldse paha. Miskipärast aga ei suuda Reason teha sellist muusikat ega heli, nagu näiteks Oldfield teeb või nagu on näiteks tõsielusarja "Survivor" taustal (eriti 13. hooaeg ja uuemad).
Ja ei suuda ta teha ka sellist häält, mida teeb uus super-instrument Omnisphere, kuigi viimane on vist sämpli-põhine, aga see ei loe. :D

Minule kaalus mõnus heli üles mugavuse ja stabiilsuse. Kui kuulsin esimest korda, mida teeb kasvõi Sonariga kaasas olnud TTS-1, Pentagon ja lisaks siis NI FM7, siis vajus karp lahti, ma olin Reasoni soundiga harjunud ja pärast ei tahtnud kunagi enam Reasonit kasutada! :D

See minu jutt ei olnud mõeldud Reasoni mahategemiseks, vaid arutlesin lihtsalt sellel teemal, et tal selline imelik kõhna sound on...
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Reason 4

Postitus Postitas raen »

Propelleripeade perekonda on varsti oodata uut lapsukest - veel üht "R"-i :D http://www.propellerheads.se/products/record/

See siis audio sekventser, mis kenasti haagib ennast samas arvutis oleva Reasoniga kokku. Taas kinnine süsteem ( ei toeta ei VST, ega AU pluginaid ), nagu ka Reason. Arvata on seega, et ka sama töökindel. 09.09.2009 peaks müüki tulema.
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Re: Reason 4

Postitus Postitas Project X »

ooooooooooooo :D lõpuks saabub siis õnn ka minu õuele :P
Tahax seda juba testida.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: Reason 4

Postitus Postitas StargateMax »

kääääx! :D Huvitav kohe, kas ka sellel viguril on selline kehvake sound nagu Reasonil? :D
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: Reason 4

Postitus Postitas Seidy »

nagu näha oli siis record teeb ainult audio salvestamistööd, mingit midi vöimalust ma ei ole seal küll märganud, niiet see rohkem live bändide salvestamise teema.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Reason 4

Postitus Postitas raen »

Seidy kirjutas:nagu näha oli siis record teeb ainult audio salvestamistööd, mingit midi vöimalust ma ei ole seal küll märganud, niiet see rohkem live bändide salvestamise teema.
Point ongi selles, et Reason sätib ennast kenasti Recordi sees elama, nagu oleks tegu ühe tervikliku programmiga. Seega - saame jätkata MIDI asjadega sama mugavalt, nagu siiani Reasonis, pluss audio salvestamine-miksimine Recordi poolepeal, millest paljud Reasoni puhul siiani nii puudust tundsid. Mõlemad proged toimivad edukalt ka iseseisvalt edasi. Ja mis kõige olulisem - mõlemaid progesid arendatakse ka tulevikus sama poliitika järgi edasi.
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: Reason 4

Postitus Postitas Seidy »

kahjuks ei näe sellel juhul sellel erilist mötet, sest kui hakata neid rewireri abil ühendama siis lendab sisse jälle mingi viivitus, pluss mina ei saa aru miks ma peaksin ekstra maksma peale reasoni veel ka recordi eest, mis annab mulle tühipalja vöimaluse paremini lugu kokku miksida (ausaltöeldes meeldib mulle recordi mikserpult küll vägaväga vörreldes köikide muude programmidega:) ). Ikka ei mingit VST tuge ega midagi... jälle hakka rewireri kaudu kuskilt teisest hostist vedama.
mulle ei jöua kohale miks Propellerheads ei vöi löppudelöpuks midagi vähem piiratumat teha? :cry:
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Reason 4

Postitus Postitas raen »

Seidy kirjutas:mulle ei jöua kohale miks Propellerheads ei vöi löppudelöpuks midagi vähem piiratumat teha? :cry:
Nad ise ütlevad vastuseks nii -

I thought it might be good to share some thoughts on one of the questions that seems to be making the rounds: “Record doesn’t support plug-ins? Are you guys crazy?”

Well yes it is true. Record doesn't support the standard plug-in formats—neither VST nor AU. [BTW Record does have seamless support for the best plug-in collection in the world – Reason! IMHO]. And yes, we may be crazy, too, but for other reasons than this.
Let me start by saying we thought long and hard before making this decision. There are a number of factors that finally tipped us in the direction of keeping Record a closed system like Reason. So I thought I share some of those factors with you.

Flow ...

First of all flow. If we want to stay true to the statement that Record is really for musicians and it's all about getting the song down and turning it into a great-sounding production, then adding plug-in support would actually be throwing a virtual spanner into the works. I know it doesn't seem so at first, but bear with me.

In Record we wanted people to move around effortlessly between the areas involved in production flow, recording editing, sound sculpting and mixing. Just an example, adding an insert effect is one mouse-click, literally. It appears right in your face and you can start tweaking it directly. Those of you who use plugs know that is not the case in other systems. Bringing up multiple windows on the screen, each that work differently and that are from a user interface standpoint only loosely connected to the track in question, is a dead certain flow breaker. In Record, you mix in the mixer and your gear is in the rack. Nothing hidden, and all work the same way. No inconsistent interfaces. No screen sets. No separate preferences for each device.

Having the devices as part of the application means smoother operations in unforeseen ways. Parameters and automation behave in a well-defined manner across all devices Take for instance the undo command. As an example, in Record if you turn a frequency knob on an EQ you can just undo—no need to set A/B versions, or when you do undo, the app undoes the last edit you did to your audio several moves ago. It sounds basic, but other audio applications can’t undo in plug-ins.


Look you can undo a parameter change in an effect device like the decay amount in the RV-7000 reverb. Also notice that you and cut, copy and paste devices and tracks in one operation.

Another example of device integration is that you can copy tracks and device chains—in fact, even multiple tracks at once—in a single command and paste them into another document (oh and you can have multiple documents open at once). Everything including all the signal chains, track information, automation, devices, settings and audio comes right along without any pre-setting up of a file or template creation.

Complete integration of all parts means you never have to worry about latency compensation or other timing issues. I still struggle making latency compensation work in most hosts. It requires a lot of finagling—not what keeps musicians in their right brains creating music. We take care of all the internal timing to deliver audio in sync, on time in real-time. In Record there are no settings for delay compensation. There’s just no need.

Consistency, Reliability, Portability ...

Music is collaborative. Musicians write music with partners, perform in bands, need to send tracks to others for overdubs or editing, and take their songs to other places and systems for all sorts of other reasons. We’ve worked hard to make exchanging ideas and files really easy.

One way to simplify exchange is to have a single song file where all the setup info, arrangement, audio, cross fades, etc. are stored. Record’s closed system really makes this work. With confidence you can take that file to another Record user’s system and know it will playback and sound exactly the same as on your system no matter what OS/computer/installation is being used. Your friend will have all the devices necessary for the file to sound right and to make any edits or changes. No glitches or bugs due to varying versions or missing plug-ins. Automation behaves exactly as written. No missing audio. No crashes or data corruption due to altered signal chains or absent settings. No surprises.


Suletud süsteemi eelistest tehnilise poole pealt lubas Propelleri blogija edaspidi kirjutada. Eks teen siia ka copy, kui midagi huvitavat lisandub.
Vasta