Cortex HDC-1000 - multimedia controller

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Cortex HDC-1000 - multimedia controller

Postitus Postitas raen »

Pilt

HDC-1000 on kahe sõltumatu kanaliga audioplayer, mis mängib mussi näiteks mälupulga pealt, väliselt kõvakettalt, erinevatelt MP3-e playeritelt ( iPod jne ) ja ka väliselt CD/DVD draivilt. Ühesõnaga, tugi on olemas väga laiale USB mäluseadmete valikule. Seega, ideaalne tööriist DJ-le, kes nüüdsest ei pea enam mässama plaadikohvriga, vaid võtab livele minnes kaasa ainult ühe kõvaketta ja Cortex HDC-1000.

Kui ühendada mälu Cortexile külge esimest korda, siis skanneerib seade mälu üle ja loob sellel sisalduvatest failidest oma andmebaasi. Tänu sellele on hiljem võimalik lugusid otsida/leida väga kiiresti, kasutades otsingus näiteks artisti või laulu pealkirja, albumi nime, stiili, või hoopis loo pealkirjas sisalduvaid märksõnu. Saab ka kasutada File Browserit, kus lood on reastatud täpselt nii, nagu need ka arvutis vaadates paiknevad. Sellise andmebaasi loomist saab teha seadme endaga, või ka arvutis, kasutades Cortexi kodukalt tõmmatud tasuta tarkvara. Viimane variant on mõistagi palju mugavam ja kiirem. Hiljem, kui laulude hulgas mingeid muudatusi teha, tuleb andmebaasi ainult "värskendada".

Muidugi saab külge ühendada ka USB keyboardi ja/või moodustada oma playliste, mis teevad lugudega opereerimise veelgi mugavamaks. Saab valida "Single/Continuous play mode" vahel ja valida "Shuffle Mode for unattended playback" funktsioon, et masin valiks lugusid suvalises järjekorras. Veel saab kasutada "Adjustable Autofade" funktsiooni, kus seade feidib loo lõpu ära, vastavalt etteantud sekunditele, juhuks, kui mõni lugu on liiga järsu lõpuga. Kuigi HDC-1000 ei sisalda ehk kõiki DJ-le vajalikke "trikke" ( selleks on Cortexil kallimad ja täiuslikumad mudelid ), on siin kõik esmane vaheldumisi kahest kanalist musa laskmiseks olemas. Ja kuna lisaks on ka scratchimise, pitchimise ning loo üksikute osade loopimise võimalus, peitub siin tegelikult märksa enam, kui ainult loo ettemängimine.

HDC-1000 on rauast ja tugev. Nupud on kummist ja soliidselt raske käiguga. Helesinise taustaga ekraanid on pimedas väga efektsed. Seadmel on kaks USB-pesa, üks ees ja teine tagaküljel. Mõistagi saab korraga ühendada ka rohkemaid USB mälusid, kasutades USB "vargapesa" - hub`i.

Nii, kõik see eelnev jutt on siis "teooria", edasine aga "praktika" ... :)

Mina soetasin Cortexi endale eelkõige selleks, et ühest kanalist mängitada bändifonosid, teisest aga vahemussi. On väga mugav, kui asjad on puldis eraldi kanalite all ja tugevused-EQ´d kogu aeg paigas. Sageli teen lisaks pillimängule ka diskoritööd, seega on selline seade mulle üsna vajalik. Sestap siis tuhandeid kroone luftitatud saigi ...

Pean aga nüüd tunnistama, et lisaks selle riistapuu positiivsetele omadustele leidub küllaga seda, mille kallal norida.

Esiteks nupud - need on küll suured, kummist ja tugevad, aga ainult osad neist on valgustatud. Ülejäänud on "pimedas" ja neid tuleb hämaral laval kobamisi otsida. Veel, ainult valgustatud nuppudele "CUE" ja "PLAY" on kirjad "sisse pressitud", ülejäänutele on kiri peale trükitud ja näiteks sagelikasutatavatelt nooleklahvidelt kulub kiri kindlasti varsti ära ( nagu ka Cortexi foorumist lugeda saab ).

Diplay on küll erk ja efektne, aga ainult 4-realine ja mitte mõni kaasaegne OLED vm. tehnoloogia, vaid ikka vana "matrix"-tüüpi. Tulemuseks see, et infot ekraanil on vähe ja kui pilt peaks veel ka liikuma ( näiteks sellise loo pealkirja puhul, mis korraga ekraanile ära ei mahu ), siis kipub kiri ujuma ja lugeda seda on üsna võimatu.

Riistapuule õige paiknemise leidmine on ka omaette probleem. Ilmselgelt on parim, kui vaatad ekraanile kerge nurga alt, selleks on kaasas ka külgekruvitavad "jalad", mis hoiavad seadet laual õige nurga all. "Jalad" on aga küllalt lühikesed, võimaldades küll RCA-kaablid mõnusasti tagaküljele ära ühendada, küll aga ei mahu niimoodi tagumisesse USB-pessa sugugi mitte iga pikkusega mälupulk. Kasutades aga esikülje USB-pesa, on alati kartus, et kogemata lähed mälupulgale pihta, murdes selle pooleks või tuleb pulk valel hetkel pesast välja.

Mina ostsin Cortexile sobiva suurusega ( ja eemaldatava esi- ja tagaküljega ) räkikohvri. Transada on küll mugav ( audiokaablid, USB-seadmed ja toiteadapter on alati seal sees ja ühendatud ) aga laval paigutada mitte - horisontaalis ( näiteks klahvpilli ständile asetatuna ) seda kasutada ei saa, kuna siis ei näe displaylt mitte tuhkagi ( peab kummarduma, et näha ). Jääb muidugi võimalus avatud räkk püsti panna, aga siis ei saa selle peale paigutada näiteks helipulti jm, seega mitte just kõige praktilisem lahendus.

Kui eelnevad probleemid on ehk pelgalt norimise teema, siis edasine on juba tõsisem - näib, et taolised mängijad vaevlevad üsna tõsiste stabiilsusprobleemide küüsis. Kuigi reklaamitakse, et kõik on raudkindel, selgub, et reaalsuses tahavad need näiteks väga korralikku elektrivarustust. Erinevaid probleeme, mis tulenevad sellest, et toide pole kvaliteetne või kõigub, saab lugeda nii Cortexi, kui ka näiteks Numarki vastavate seadmete foorumitest. Lahenduseks pakutakse UPS-i kaasavõtmist. Sorry, kes see viitsiks UPS´i tassida ja üldse, mis eelis on sellisel controlleril siis näiteks läpaka ees ... ?

Ma ei tea, kas siis kõikuvast voolust tulenevalt, ebastabiilsest tarkvarast tingituna, või on põhjuseks siiski elektroonika kamm, aga aegajalt kipub minu Cortexi parem kanal oluliselt volüümi tugevust kaotama. Kahjuks pole ma veel suutnud selle korrapära ja põhjust lokaliseerida, sest näiteks kodus testides seda juhtunud pole. Igaljuhul aitab alati restart. Kuni jälle avastad, et üks kanal ei tööta korralikult.

Musavaliku loomine/uuendamine ja ka lugude leidmine livel on küll tõesti üsna kiire ja mugav, aga ikka viskab sisse ka erroreid - on juhtnud, et mängib üks lugu, näitab aga teist, või on kiri ekraanil olnud "aukudega" ja on juhtunud muidki anomaaliaid. Näiteks on "suvalise loo valija" osanud väga edukalt üht lugu mitu korda järjest valida ...

Kokkuvõtteks - ei oskagi öelda, kas selline riistapuu ennast õigustab või mitte ...

Kuna tegu on siiski küllalt uue tehnoloogiaga, jääb loota, et tulevased firmware uuendused toovad olukorra paranemise.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

aegajalt kipub minu Cortexi parem kanal oluliselt volüümi tugevust kaotama
Sai täna pärastlõunal masinat tõsisemalt testitud ja tundub, et vähemalt selle vea alge on nüüd leitud - masinale ei meeldi, kui kasutada "autofade"-funktsiooni. Mingil suvalisel hetkel kukub selle kanali, millel see aktiveeritud on, väljundnivoo üsna drastiliselt või siis kaob sootuks. Kusjuures, kui määrata feidumise alguseks näiteks 3 sek enne loo lõppu, siis täpselt 3 sekundit enne lõppu taastub normaalnivoo ... :D

See kõik ei juhtu muidugi mitte alati ja mõnikord või mõnda aega töötab kõik ka laitmatult. Igaljuhul aga paistab hetkel, et kui "autofade" üldse välja lükata, seda probleemi ei teki. Asi seegi.
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Postitus Postitas PriitS »

Paistab huvitav asi neh,
kuid mind isiklikult selline asi jääks häirima, et kui on olemas funktsioon ja ma ei saa seda kasutada. Vaatasin, et nende kodukal on olemas softi update võimalus, on see tehtud? äkki aitab. Sorisin natuke ka selle asjanduse foorumites ja ma ei leidnud eriti kedagi, kes selliste probleemide üle kurdavad. Pigem jahutakse sellest, et playlist ei tööta, pealkirjad kadunud, ei leia harddrive-t jms. Esmane soft võib olla seljuhul lihtsalt bugine.
Edu!
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Softi uuendasin mõistagi kohe ära, kui riist Saksast kohale jõudis.

Eks muidugi häirib teadmine, et asi ei tööta 100 protsendiliselt. Samas jälle on see "autofade"-funktsioon minu jaoks ka suht tarbetu, seega pole hullu, pea-asi, et mulle vajalik osa laitmatult töötaks ...

Võibolla tuleneb see minu kirjeldatud probleem ka sellest, et ma kasutan "flash-mälul" baseeruvaid mälupulki, mitte aga kõvaketast, nagu vist enamus Cortexi foorumis resideeruvaid tüüpe. Või ei meeldi masinale lihtsalt need konkreetsed pulgad.

Igaljuhul, loodan väga, et Cortex keskendub tulevastes tarkvarauuendustes pigem olemasoleva parendamisele, mitte aga uute "kellade-vilede" lisamisele.

Sest asi ise on igati tõsine ja korralik tööriist.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

No nii, sai nüüd terve detsembri Cortexile kõvasti hagu antud ja tuleb tõdeda, et vaatamata praeguse firmware mõningatele "omapäradele" on tegu siiski küllalt kindla tööriistaga.

Sai mängitud ka kolka-kultuurimajades, kus soojapuhur(id) üsna hädise ( ja mõistagi maandmata! ) voolu päris hämaraks tõmbasid. Cortex vedas ikka tõrgeteta välja. Tubli!
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Cortex HDC-1000 - multimedia controller

Postitus Postitas raen »

Pool aastat möödas ja "vahekokkuvõttena" võiks nentida, et asja firmware tasapisi areneb. Huvitav, kas TÕESTI on siis nii raske koodimeistritel korralikult maha istuda ja teha lõpuks üks versioon, mis on raudpolt kindel. Aga ju siis on raske, sest nurinat on küllaga lugeda ka teiste samalaadsete riistade omanikelt ( Numark, Denon jne )- kellel jääb mõni lugu poole pealt seisma, kellel ei mängi üldse ... jne ... jne ...

Minu elu teeb Cortexiga natuke keeruliseks see, et kuigi Maci tugi on ametlikult olemas, on tegu siiski eelkõige Windowsi-lembese masinaga. Näit. ei meeldi talle iTunesiga "Tag'itud" failid - "õ" ja "ä" asendatakse muude sümbolitega. Maci puhul on tüütu ka see, et Mac kirjutab mälupulgale koos audiofailiga alati ka sada muud asja. Cortex aga leiab need muud asjad üles. Otseselt crashi need masinat ei aja, aga tüütu on küll, kui laulude reas on mingeid imelikke muid faile. Ehk siis, vähemalt hetkel on küll Cortexi puhul mugavam asja ajada Windows masinaga.

Pisivigadeta pole muidugi ka Windowsi versioon tarkvarast, millega arvutis Cortexi andmebaasi organiseerida. Masinal endal aga ei toimi endiselt "autofade" ja ka näiteks "playlisti" kasutamise puhul ei leia aegajalt laule üles.

Jne ... jne ...

Aga kokkuvõtteks?

Pean siiski tunnistama, et vaatamata vigadele, eriti, kui neist õnnestub mööda minna, on tegu siiski tubli ja kasutatava riistaga. Alternatiiv oleks ehk läpakas, aga live-tingimustes tundub läpakas ikka üsna haprake - Cortex aga on rauast ja lisaks istub ta mul veel räkikastis peidus, seega praktiliselt purunematu ( sest pubimuusiku elu näitab, et kui on miskit, mis saab laval katki minna, on ainult aja küsimus, millal see juhtub! )

Tundub, et müüdiks on osutunud ka see "ideaalse vooluvõrgu nõue". Sattusin kord mängima kohta, kus vool oli nii kõikuv, et võimendi jäi vahepeal vait, Cortex aga ei pilgutanud silmagi ... :D
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Cortex HDC-1000 - multimedia controller

Postitus Postitas raen »

Nii, mingist ajahetkest hakkas jukerdama vasakpoolne PLAY-nupp. Mitte päris iga vajutuse peale ei anna kontakti. Cortexi foorumist on lugeda, et ma pole ainus - http://www.cortex-pro.com/forum/viewtop ... f30c98832a :(

Kuivõrd nupp ise-enesest on väga tugev ja korralik, on see küll s...tt uudis, et kontaktid all "ära vajuvad".
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Cortex HDC-1000 - multimedia controller

Postitus Postitas Ivar »

Raen, räägi mis sest seadmest edasi on saanud :P
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Cortex HDC-1000 - multimedia controller

Postitus Postitas raen »

Ivar kirjutas:Raen, räägi mis sest seadmest edasi on saanud :P
Sa ei taha seda teada! :D

Kuna mu kodu pole kolikamber, siis viskasin minema. Jajah ... prügikasti! :D

Päris tõsiselt - iPodist paremat fonomasinat ei ole hetkel olemas
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: Cortex HDC-1000 - multimedia controller

Postitus Postitas Seidy »

ära ära ka viska siis nüüd :D
mis viga on masinal?
Vasta