Mille pealt tulevad sinu fonod?

Tegevmuusikute rõõmud ja mured

Moderaator: Moderaatorid

Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

Paljud pubimuusikud kasutavad ju livedel fonode abi ning omavahelistes vestlustes pillimeestega on meil ikka ja jälle see pealkirjaks olev küsimus jutuks tulnud. Tundub, et teema on tõesti jätkuvalt aktuaalne, selles mõttes, et päris ideaalset lahendust sellele pole vist keegi meist veel leidnud. Ja teisalt, tehnoloogia areneb ju pidevalt ning ehk juba homme ilmub turule mingi seade, mis töö paremeni ära teeb. Sestap, kellel on mingeid ideid ja kogemusi, oleks väga tervitatav neid siin lugeda!

Mina olen katsetanud läbi aegade väga erinevaid vahendeid ja paraku pole ükski neist päris kõikidele mu nõudmistele vastanud.

MiniDisk on üks küllalt töökindel ja robustne seade laval kasutamiseks, aga tüütu on lugusid diskile saada ( reaal-ajas salvestada ). Ühel hetkel oled ju oma fonodest surmani tüdinenud ja tahaks kogu repsi välja vahetada. Selleks aga võib reaal-ajas salvestades kuluda kogu nädal ... Ja nädala lõpuks oled ka oma "uuest" repsist juba surmani tüdinenud! :D Uuemad riistad võimaldavad küll ka läbi USB faile vahetada, aga vähemalt minu napp kogemus küll näitab, et see pole oluliselt kiirem audios salvestamisest. Pealegi pole näiteks Sony vastav tarkvara just väga inimsõbralik ( näit, softi abil diskile tõmmatud lugusid ei saa otse mängija pealt editeerida jne ). MiniDiski mahutavus pole ka just lõpmatu ja ikka jõuad varem või hiljem selleni, et pead keset mängu diski vahetama hakkama. Paljud aga siiski kasutavad just MiniDiski, seega oleks teie arvamused siin väga teretulnud!

Vahepeal lasin fonosid ka tavaliselt audio CD-plaadilt, aga see formaat on ka juba ajale jalgu jäänud. Plaatide kõrvetamine on väga aeganõudev ja plaat mahutab ka ainult loetud arv lugusid.

Vägav edev on fonosid mängida pisikesest MP3-playerist. Näiteks, üks meie tuntumatest "one-man-bandidest" ( ärme nimesid nimeta, eks! :) ) kinnitas taolise oma kidra külge. Idee on tõesti hea - taoline vidin pole teab mis kallis, infomahutavuselt tuleb igal nädalal üha vingemaid mudeleid välja, pole vaja muretseda toite pärast ega tassida eraldi standi kaasas. Tänapäeva USB ühendus on ka väga kiire, seega käib repsi uuendamine sisuliselt minutitega. Omad miinused on aga ka siin. Taolised playerid on füüsiliselt väga väikesed, nupud sageli multifunktsionaalsed ja livesituatsioonis neid käsitleda on paras täppisteadus. Mitte kõikide playerite menüüd pole ka muusiku jaoks just mugavad kasutada ( näit. puudub nn. "auto stop" jne ). Ka on sellisest pisikesest vidinast väljuv helikvaliteet üks paras küsimärk.

Veel on võimalik kasutada seadmeid, mis pole küll otseselt muusika mahamängimiseks mõeldud, kuid teevad ka oma töö ära. Näiteks, kaasaskantav digitaalne stuudio. Mul on üks taoline olemas ja sellest olen ka juba kirjutanud - http://forums.vaikene.net/viewtopic.php?t=495

Omaette maailm on muidugi sülearvuti. Ühest küljest ehk kõige keerukam ühendada-kasutada, aga teisest küljest pakub ka kõige laiemaid võimalusi. Asi on selles, et monofunktsionaalne e. spets riist on ja jääb "asjaks ise-eneses". Kui trehvab, et kõik su vajadused saavad perfektselt rahuldatud, on muidugi OK. Kui aga mitte, siis jääb üle kas puudustega harjuda, või katsetada mõne teise taolise seadmega. Mina olen aga omal nahal ikka ja jälle kogenud, et kõiki aspekte ette näha on üsna raske ja tõde selgub ikka alles ajaga ja töö käigus. Läpaka võlu on selles, et kõike annab hiljem oma käe järgi sättida. Võid arvutist lasta ainult fonol tiksuda, või mängid läbi läpaka kogu oma bändi. Nii teevad praegu näiteks Hellad Velled - nii virtuaalsed instrumendid, kui ka vokaalid-kidrad käivad läbi E-MU 1616M-i http://www.emu.com/products/product.asp ... duct=13552 Kuivõrd kokkumiks toimub arvutis, siis puudub füüsilise mikserpuldi järele igasugune vajadus. E-MU virtuaalne mikserpult võimaldab ka lisada efekte ja salvestada erinevate esinemispaikade "settungeid". Päris edev ju - lähed näiteks esinema pubisse X, otsid mälust vastava pubi settungi ja ongi sound paigas! Kes muidugi on harjunud vanakooli riistavaralise puldiga askeldama, sellel võib hiirega ekraanil nikerdada olla alguses küllalt harjumatu. Igasugusel tarkvaral on ka oht kokku joosta. Tõsi, Hoveri küll räägib, et siiani pole temal seda veel kordagi juhtnud.

Läpakaid on teadagi, võimsamaid ja põduramaid, aga üks millesse tasub samuti investeerida, on spets helikaart. Sest kui ikka normaalsemat heli tahta, siis jääb läpaka enda audioväljund selles osas hätta. Tavaliselt ei toeta ka läpaka enda helikaart ASIO-draiverit, ilma milleta aga asjalikumad musaprogrammid hakkama ei saa. Üks spets live-situatsioonis kasutamiseks mõeldud kaart on see - http://www.tcelectronic.com/KonnektLive.asp . Aga tegelikult kõlbab iga PCMCIA, USB või FireWire seade. Mina näiteks ostsin endale sellise - http://www.echoaudio.com/Products/FireW ... /index.php

Ja kasutan siis asja praegu nii, et panen käima Winamp`i ( selle saab igaüks endale tasuta tõmmata ) ja sikutan sellesse kogu oma sada fonot. Teen selle ekraanil täpselt nii suureks, kui tahan, muudan kirja suurust, kui väiksed tähed ei meeldi, määran selle, kas mängib loo lõpuni ja jääb siis seisma, või mängib kogu playlisti ette ( näiteks vahemuusika puhul ). Nooleklahvidega ja enter-nupuga on üsna mugav kogu kupatust juhtida ( võib ka klahvid ära muuta, kui need ei meeldi ). Veel on mõnus see, et kogu lugude nimekiri on mul ekraanil ees ja saan juba eelmise loo ajal mõelda, mida järgmiseks teha. Ei ole praegu enda jaoks asja keerulisemaks ajanud, aga tegelikult võimaldab muidugi arvuti märksa enamat - näiteks USB jalgpedaal, millega fonot käima panna, taustahääled fonole lisaks, laulutekst sünkroonis musaga ekraanile, virtuaalsed kidraefektid ja instrumendid jne. Kes teab mida homne toob ...

Vaieldamatult on aga läpakat laval pidada ka tülikas - juhtmeid ja ühendamisi on päris palju. Ja alati jääb kahtlus, et kui töökindel see asi ikka nii tarkvaraliselt, kui ka puht füüsiliselt on ...
Viimati muutis raen, 28 Okt 2007, 21:37, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

PriitA
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 22
Liitunud: 15 Apr 2006, 20:25

Postitus Postitas PriitA »

Pikemat aega kasutan läpparit ja FAST TRACK PRO USB helikaarti. Ei viitsi kogu sündiparki kaasa tirida.
Softiks KARAFUN http://www.karafun.com/
Toetab wav faili ja tekst avaneb koos looga. Enne muidugi pisut eeltööd tuleb teha. Karfun tarkvara on väga hea aga läppar on mõned vinkad ikka teinud.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Kuna see teema on mulle jätkuvalt huvipakkuv, siis hoian silma peal, kas ja milliseid uusi lahendusi turule tuuakse.

Viimase aja "lemmik-aparaat" DJ-de hulgas näikse olema MEDIA PLAYER-CONTROLLER. See on siis riistapuu, mis oskab läbi USB ühenduse mängida muusikafaile vägagi erinevatelt andmekandjatelt - näiteks mälupulgad, välised kõvakettad, iPod jne.

Idee võlu seisneb selles, et nimetatud mälusid on ülimalt lihtne soetada, uuendada, varundada jne. Samuti on need kompaktsed, mahutades samas tohutu hulga mussi. Seega, kui veel lähiminevikus läks DJ livele suure plaadikohvriga, siis nüüd piisab täiesti ühest kõvakettast ja controllerist, millega seda juhtida.

Taoline controller on spetsiaalselt selleks loodud - seega livetingimustes ( st. pimedas ja vibratsiooni tingimustes ) mugav kasutada. Erinevalt näiteks iPodist, mida suurema näpuga mehel näppida on paras juveliiritöö. Ja läpakat peaks taoline "mass storage player" ületama töökindluses - ikkagi spets soft jooksmas spets raua peal.

Hetkel on selliseid tehnoloogiaid pakkumas kolm tootjat -

Kõige kõvem tegija on ehk Denon. Neilt näiteks selline mudel - http://www.denondj.com/prodview_item.asp?pid=65&cid=4

Numark pakub ka mitut erinevat mudelit, näiteks see - http://www.numark.com/d2director

Veel on aga üks uus tegija, Cortex - http://www.cortex-pro.com/index.php , mis Itaalia firma Gemini haruna loodigi just spetsiaalselt selliseid playereid arendama-tootma.

Kuna muusikafaile fonogrammidena kasutav pillimees on ju ka poolenisti nagu DJ ( ja näiteks mina pööran oma livedel väga suurt rõhku vahemusale ja sellele, et rahvas saaks ka peale minu "viimast lugu" tantsuga jätkata ), siis ostsin endale selle - http://www.cortex-pro.com/hdc_1000.php

Püüan lähitulevikus asjast lähemalt kirjutada "arvustuste" all.
PriitA
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 22
Liitunud: 15 Apr 2006, 20:25

Re:

Postitus Postitas PriitA »

PriitA kirjutas:Pikemat aega kasutan läpparit ja FAST TRACK PRO USB helikaarti.
Uudist siis niipalju, et läpakaks nüüd ASUS Eee seeria ja olen ülimalt rahul. Töökindel, väike ja parasjagu kiire. Win XPSP2 sobib talle kenasti. Lisada saad SD mälukaardi. Kasutan teda musa mängimiseks. Pikka kirjtööd temaga teha kindlasti ei ole mugav. Liiga pisike.
http://en.wikipedia.org/wiki/ASUS_Eee_PC
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

Olen ise ka sama asja peale keelt limpsanud. Põhiline, et hinne on alla 5 tuh krooni. Kui maha kukub, ostad uue ... :D

Kui viitsid, Priit, kirjuta lähemalt, kuidas sa seda läpakat kasutad?, mis proge jookseb?, mis helikaart? jne
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

Olen siin varasematel aegadel ikka üsna skeptiliselt suhtunud Apple toodetesse, kaasaarvatud siis ka iPodid. Noh, et üleshaibitud asjad ja et iTunes on nõme jne.

Aga ära iial ütle iial! Kevadel soetasin endale MacBooki ja tasapisi ning järjekindlalt olen vajunud üha enam ja enam mäkkarite "sohu", ning pean häbiga tunnistama, et raskelt rahul olen ise! :D

Mäkil on KÕIK kuidagi ilusam, ladusam, kvaliteetsem ja inimsõbralikum. Seda siis nii riist- kui tarkvara osas. Isegi netis käia on mäkiga oluliselt vahvam, kui windoosaga - mäkil ju pole miskist viirusetõrjet, mis pidevalt kõike ja kõikjalt skannib, ning liikumist pidurdab. Ok ... ok ... windoosa mehed võivad mida iganes rääkida, mäkimehed igastahes ütlevad, et mäkil pole viirus jututeema! 8)

Aga nüüd asjast, ehk kuidas on iPod hea kõrtsis fonode laskmiseks. Kuigi ükski iPod ( vähemalt ametlikult, ja ma pole ka vastavat kräkki kusagilt leidnud ) ei oma sellist funktsiooni, nagu "auto paus", on seda siiski väga lihtne tekitada. Pole tarvis muud, kui koostada arvutis iTunesiga playlist, milles ongi ainult üks lugu, minu puhul siis vastav fono. Nii ongi mul näiteks iPodis 100 fonot ja 100 vastava nimega playlisti. Olles mängul, valin iPodil ette playlistide nimekirja, sealt siis valin vajaliku playlisti välja, vajutan "enter" ja playlist avaneb, selle ainsa fonoga siis, eks! Edasi juba räägin oma jutu ( kui tahan ) rahvale ära ja vajutus "enter", ning fono läheb käima. Kui lugu lõppeb, jääb masin samas playlistis seisma. Nüüd vajutan "menüü", et astuda n.ö samm tagasi ja olla taas playlistide nimekirjas, kust siis uus playlist ( st. fono ) välja valida.

Mina kasutan praegu iPod nanot ( 4 gigane ), maksab see tühised 2300 kr ja mahutab MP3-des kõik minu fonod, pluss tohutul hulgal vahemussi. Kui see juhtumisi katki läheb, ostan poest uue, ühendan selle oma arvutiga ja loetud minutitega on uus iPod kogu mulle vajaliku musaga "laetud". iTunes teadupärast ju võimaldab automaatselt sünkroniseerida omavahel iPodi ja arvuti, chekates siis igakord, kui iPodi arvuti külge ühendad üle, kas ja kus midagi uut on. Need "kohustuslikud" sünkroniseerimised saab muidugi ka kenasti välja lülitada, lohutuseks neile, kes ehk iTunesi "omavoli" pelgavad ... :)

Mis veel - erinevalt paljudest teistest MP3-e mängijatest saab iPodidest kätte ka eheda liiniväljundi. Selleks tuleb, tõsi, osta lisavidin, näiteks see - http://store.apple.com/us/product/MB129 ... co=MTM1MTU

IM Arvutid küsib selle eest 850 kr, aga sellega on ka laadija kaasas, ning iPod oskab väga eduliselt ennast mängimise ajal vooluvõrgust laadida.

Kokkuvõtteks - hetkel tundub iPod küll olema üks päris hea valik kõrtsipillimehele fonomasinaks. Lihtne kasutada, pole hirmkallis ja mis peamine, väga levinud ka meie poodides - ei pea võimaliku probleemi korral mingit eksootilist asendust kusagilt saksa netipoest tagaajama hakkama.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

hiljuti ilmusid ka meil müüki 4-nda generatsiooni iPod Nanod. Edasiarendusi eelmise mudeliga on mitmeid, aga fonode mahamängijana on ka paar plussi juures. Esiteks on nüüd ekraan püstipidi ( vanal siis laiusesse ) ja tänu sellele mahuvad lugude nimekirjas korraga ekraanile 6-e loo nimed, vanal on 5 lugu korraga näha. Pole just suur hüpe, aga abiks ikka. Ja veel, uuel Nanol saab kirja suuremaks muuta, tänu sellele on lugude nimekiri kaugemalt jälgitav ja ei pea lähemale kummardama/silmi pingutama.

Muus osas on loogika suuresti sama ja playlisti süsteemi kasutamine fonode haldamisel/mängimisel toimib kenasti. 4 gigane mudel maksab iDreamis 1900 kr.
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas PriitS »

üks tähelepanek ja mitte väheoluline märkus iPodide kohta.
Nimelt kui iPod on seadistatud ennast automaatselt standby peale lülitama, käib peale lülitust "krõps" !
Kui nüüd iPod on ühendatud võimsama PA külge ning laulja, artist, pillimees vms. jääb pikemalt rahvaga juttu ajama, käib läbi PA iilge raksakas :) Järgmine raksakas käib uuesti kui iPod jälle sisse lülitada.

PriitS
Antti
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Nov 2006, 10:41

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas Antti »

Hiljuti hakkas vana hea Sony MD märku andma, et aeg vanur pensile saata, kuigi pleierite turul toimuvat olen päris pikka aega juba enne jälginud. Kummalisel kombel pole sellist korralikku, suure displei, selgete menüüde ja tõsiste nuppudega riistapuud silma hakanud, sestap langes valik laptopi kasuks nagu ka paljudel teistel siin foorumis. Ühest küljest ei tohiks sellise pleieri tootmine ju olla väga keerukas, mis laivis kasutada sobiks, samuti peaks nõudlus olema, aga võta näpust.
Aga siis laptopist nüüd. Valik langes ACER Aspire 1 (http://global.acer.com/products/netbook/asone.htm) kasuks tema suure ketta pärasat. 160gb mahutab ära rahulikult kõik fonod WAW-is, vahepalad jpm. ja ruumi jääb ülegi. Esimese asjana lasin tuttaval itimehel masina ebavajalikust tühjaks rookida, järgi jäi vaid op süsteem (winXP) ja see ka üsna nuditud variandis. Kui taskmanager lahti lüüa, siis on pilt ilus ja puhas, ainult tööks vajalik jookseb taustal.
Pleieritest proovisin üsna mitut, kaasaarvatud virtual DJ, kuid võitjaks jäi ikkagi winamp, põhjus seesama millest Raen kirjutab - võimalus oma suva järgi pleierit ekraanil konfida. Tõsi, ma ei kasuta winampi playlist editori ja seda pooliku autopausi tõttu. Nimelt on winampi autopausil 1 kiiks - see tuleb menüüst või cntrl+v klahviga iga kord uuesti määrata, kui uus lugu ette tuleb. Kui keegi on avastanud mooduse, kuidas see permanentselt peale sättida, siis antagu lahkesti teada:-) Kõik lood on 1 tavalises windowsi kaustas, selles saab nooleklahvidega liikuda, samuti piisab loo otsimiseks pealkirja 1. tähe vajutamisest ja kursor liigub valitud tähe esimese loo juurde, edasi lihtsalt enter ja fono läheb käiama. Viivitus sisuliselt puudub, ehk siis lood, kus algus kidra või klahviga saab sobiva koha pealt enter klahviga käima panna, mugav, kas pole?!
Küllap on nii mõnigi laptopi-mees hädas olnud võrgumüraga, mis kipub kohati päris tugev olema. Esimest korda masinat PA-le järgi pannes olin suisa õnnetu, et MIDA P....T siis nüüd! Ei oska öelda millest see tuleb, aga asi paraneb, kui kasutada ilma maanduseta pikendusjuhet! Terve mõistus ütleb, et vastupidi peaks olema, aga vähemal ACER-i väljund on praktiliselt müravaba kui maandust järgi pole.
Esiemsesed mängud on nüüd tehtud ja eks asi vajab veidi harjumist, et lugu pikast listist üles leida, üks kord on käsi käinud kogemata vastu touchpadi ja vale loo käima pannud - siinjuures on abiks "mute" nupp puldil ja nobedad näpud :lol: , aga muus osas tundub et olen õige valiku teinud. Seda USB pedaalivärki, millest Raen kirjutab, peaks uurima veel lisaks.
antti
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

aga asi paraneb, kui kasutada ilma maanduseta pikendusjuhet
Läpaka toitetrahvo maandus ei tohi jah PA maandusega kokku saada, muidu on kohe mürad majas. Valasin ka kaua pisaraid, ennem kui asjale pihta sain. :D
üks kord on käsi käinud kogemata vastu touchpadi ja vale loo käima pannud
Ehk oleks isegi kindlam touchpadil "sõrmega toksamised" jm. keerukamad trikid ära keelata?
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas Ivar »

See müra tekib uitvoolude (potensiaalide erinevuse) tõttu maandusjuhtmetes ja selleks vabanemiseks kasutan üleminekut (adapterit), mis katkestab võrgujuhtme maandusklemmi. Maksab poes miskine 15 krooni. Viisakam ja proffim moodus oleks muidugi panna signaali allika ja PA signaalijuhtme vahele di box, millel ground lift peal, aga kesse viitsib nii suurt jubinat kaasas tassida ja veel lisajuhet ühendada :D
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas Seidy »

raen kirjutas:
üks kord on käsi käinud kogemata vastu touchpadi ja vale loo käima pannud
Ehk oleks isegi kindlam touchpadil "sõrmega toksamised" jm. keerukamad trikid ära keelata?
ja köige parem variant oleks endale hiir muretseda. peaks endalegi muretsema, sest endal samamoodi juhtunud, et touchpadiga play nupu pealt ära minnes vajutan nuppu uuesti ja ongi paus. hiirega seda jama ei juhtuks.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

Olgu objektiivsuse mõttes ära märgitud, et see mu 4-gen iPod on, vähemalt hetke firmwarega, pisut vähem ladus, kui eelmine mudel oli. Mõned korrad on juhtunud, et puuterõngas hangub ära. Ehk siis - menüü tasemeid vahetada saab, aga samal tasemel navigeerida ( st. lugusid vahetada ) ei lase ... :(

Siiani on see häda küll suht kiiresti ja ise-enesest möödunud.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

Kuigi iPodide põhimiinus fonode mahamängijana on teadupärast "autopausi" puudumine, siis tegelikult toimib see "iga fono jaoks oma playlist" - meetod ka väga kenasti. Kes aga siiski tahab "next-next-next"-võimalust, siis leidsin iPod Touchi jaoks spetsell sellisteks olukordadeks loodud progejupikese - http://www.playoncue.com/

Mida selle kohta öelda? Täitsa toimib ja võrreldes teiste iPod Touchi jaoks tehtud musaplayeritega ( proovisin neid ära terve rea ) on kuidagi nagu profim ja usaldusväärsem. Käigupealt saab lugude nimistusse lisada nii üksikuid lugusid kui ka terveid albumeid-playliste. Kenasti tunnistab iTunesiga tehtud katalooge. Nuppude asetus ja ka muidu pilt on üsna praktiline ja ülevaatlik. Toimibki see proge nii, et ühte lugu mängib ja samas näitab, milline lugu tuleb järgmisena. Kenasti on nähtaval ka see, kui palju on mängiva loo lõpuni jäänud. Kui üks lugu lõppeb, lööb ette järgmise loo ja jääb ootama "play" käsku. Mugav on ka see, et kui vajutad keset lugu "nool tagasi", siis läheb sama loo algusesse ja peatub ( hea näiteks siis, kui midagi keset lugu nässu läheb ja vaja uuesti alustada ) ja kui "nool edasi", siis võtab järgmise loo ette, aga mängima ei hakka.

Miinuspoole pealt aga niipalju, et kahjuks ei saa seda "auto pausi" maha võtta ja seega vahemusa jaoks tuleb minna iPodi enda playeri juurde. Mugav oleks aga kogu aeg opereerida ühes kohas, eks.
Teine puudus minu silmis on see, et lugude nimistus navigeerimiseks ongi ainult "next-next" võimalus ( ei ole üldise menüü vaatamisvõimalust ). Kahjuks aga pole vähemalt minu esimese põlvkonna Touch mitte just kõige nobedam lugude vahetaja, seega on esimese loo juurest 75-ndani minek päris aeganõudev. Oma järgmist tantsu ootava publiku ees seda teha ei tahaks.

Seega, minu soovid selle proge osas -

1. ülevaatlik lugude menüü, kus kiirelt navigeeruda
2. lugude nimekiri võiks ringimööda joosta ( praegu ei hüppa viimase loo juurest esimese juurde ) ja "next" nuppu all hoides võiks nimekiri kiirenedes jooksma hakata.
3. "auto stop" on/off-võimalus
4. võiks toetada ka iPodi "landscape" asendit ( praegu kipuvad iPodi altservast väljaulatuvad juhtmed mängu segama )


Kui neist puudustest mööda vaadata, siis on tegu täitsa asjaliku progejupiga. Pealegi - 1.59 EURi :D
Ega sina, Enar, äkki ei viitsi kirjutada midagi Touchi jaoks? :)
Vasta