Stuudioklapid?

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kait
Algaja
Algaja
Postitusi: 6
Liitunud: 02 Juun 2005, 11:26

Stuudioklapid?

Postitus Postitas Kait »

Tervis kõigepealt.

Esimenene postitus siia vägagi ajalikku foorumisse. Nimelt tekkis küsimus stuudioklappide (studio headphones) kohta.

On need mõtekas ost või mitte. Hobikorras muusikategemine korralikke moitore ei õigusta ning naabrid ja rahakott on samuti vastu.

ET siis klapid. Mis üldse on vahet stuudio-monitoril ja stuudioklapil....eesmärk peaks ju sama olema: et saaks helid paika?

Uurisin ka hinnaklassi, mis oli veel rohkem küsimusi tekitav, alates siis paarist sajast kroonist, lõpetades ligi viiekohalisete summadega.

Igasugune abistav info oleks tervitatud

Tänud

Kait
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Tere tulemast foorumisse, Kait! :)

Kõrvaklappide sound erineb monitoride omast üsna palju ja siin on mitmeid põhjusi - näiteks, klapid on koljuga kontaktis ja heli levib ka n.ö otse ( annab oluliselt juurde bassisoundi ). Veel on erinevus stereopanoraami tunnetamises - kui klappidega jõuab kumbki kanal ainult vastavasse kõrva, siis monitoridest kuuled mõlema kõrvaga mõlemat kanalit. Lisaks veel ruumikõla monitoride puhul jne.

Kõrvaklappe jaotatakse põhiliselt kahte lehte - kinnise ja lahtise korpusega. Lahtised pidavat andma parema ja loomulikuma soundi, kinnised aga ei "lekita" nii palju heli ja neid on parem kasutada näiteks mikrofoniga salvestamise korral monitooringuks.

Minul on praegu sellised http://www.sennheiser.com/sennheiser/icm.nsf/root/04478

Seega mitte just teab mis hinnalised, aga päris odavad ka mitte :)

Üldiselt pruugitaksegi klappe rohkem näiteks vokaali salvetamisel või mõnel muul puhul, kus salvestamine toimub mikrofoniga ja monitore kasutada ei saa.

Miksimine ja põhitöö käib ikka monitoridega. Tänapäeva stuudiomonitorid pole nii hirmus kallid ( kui sa just muidugi päris tippu taga ei aja ), ja nearfield-tüüpi monitorid pigem eeldavadki lähedalt e. vaikset kuulamist. Seega vast naabrid ei pahanda.

Ehk siis, kui sa ikka veidigi plaanid musategemisega rohkem süvitsi minna, osta parem stuudio-monitorid. Ma enda peal küll tunnen, et see on siiani mu parim investeering :) .

Kas siit juba lugesid? http://forums.vaikene.net/viewtopic.php?t=44
Kait
Algaja
Algaja
Postitusi: 6
Liitunud: 02 Juun 2005, 11:26

Postitus Postitas Kait »

Suured tänud.

Siiski on mul plaanis klapid osta niivõinaa. Monitorid ehk kunagi hiljem. Klapp on mullu oluline ka sellepärast, et olen harjunud nendega. Ma ei saa kõlaritega muusikat teha...ei suuda süveneda vms. eks see personaalne kiiks.

Kokkuvõttes...kas siis on stuudioklappide ja tavaliselt...kvaliteetsemate/kallimate klappide vahel mingid erinevused, nagu tavakõlari ja monitori vahel.

silma hakkasid siis sellised tegelased:

http://www.pillipood.ee/pt/249/cmnt/65169/

samas kui ..stuudioklappideks on ka need nimetatud:
http://www.pillipood.ee/pt/249/cmnt/65205/

krt nendest tekstidest küll välja ei oska lugeda, kas selline hinnavahe on üldse nende kahe klapi vahel õigustatud?

Tänud.
Kait
Algaja
Algaja
Postitusi: 6
Liitunud: 02 Juun 2005, 11:26

Postitus Postitas Kait »

Ok tänud, kuid ma pole aru saanud, kumba klappi eelistada, kinnist või lahtist, kui eesmärk on neid kasutada stuudios musa nikerdamisel.
ntks enamus high-tech klapid on lahtised. miks?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Kuivõrd lahtised olevat naturaalsema soundiga, siis mina võtaks küll need.
Muhv2003
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 62
Liitunud: 14 Jaan 2006, 11:43

Milliseid kõrvaklappe valida:

Postitus Postitas Muhv2003 »

Arvan et oleks otstarbekas valida Monitor kõrvaklappe, kuna nad ei väsite kõrvu ära pikaajalisel kuulamisel.
Ei soovita kasutada muusika kuulamis/nautimis kõrvklappe mida leidab igal poeletil.

Ise kasutan Akg K240 Monitore - julgen neid k6igile soovitada.

firmadest soovitaks vaadata: Senheiser, Akg, Neumann.
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Nii...

Oli ka mõte osta koos monitoridega uued klapid, aga, siis tekkis mõte jällegi, et milleks mulle kallid klapid, kui ma neid kasutan ainult lindistamisel, sest muusika tegemine käiks ikka läbi monitoride. Lindistamiseks on siis ka vaja migeid 2000 klappe :?:

Praegu kasutan mingeid 250 krooniseid aiwa klappe lindistamisel, et kas siis kui mul oleks ka sellised uhked klapid, siis lekiks muusikat välja poole vähem :?:

Tegelt ma usun ka, et see loll jutt, aga nalja peab saama :lol:
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Selle "lekitamise" osas pead ilmselt konkreetseid klappe katsetama, kas ja kuipalju lekitavad.

Aga vahemärkusena - ostsin plikale playeri kuulamiseks mingid ( vist olid Panasonic ) klapid. Müüja väga soovitas, pidada olema väga puhta bassiga jne. Hinne oli 750 krooni kanti. Kodus siis proovisin - lihtsalt JUBEDAD, võrreldes mu Senheiseritega! :shock:
Cherryland
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 15
Liitunud: 11 Apr 2006, 15:22

Postitus Postitas Cherryland »

Kui on huvi tõesti häid klappe hankida siis soovitan soojalt SENNHEISER HD250

http://www.thomann.de/thoiw2_artikel-187279.html

Väga head tööriistad.Isiklikult olen neid kasutand juba pikka aega ja testitud on igasuguseid.Nendest klappidest paremaid pole leidnud meie siin.
Samuti on väga head beyerdynamics dt 990

http://www.thomann.de/thoiw2_beyerdynam ... dinfo.html

Ka neid kasutan ja jääb üle vaid takka kiita
PS.Mõlema klapi miinusteks on see ,et tegu on väga õrnade asjadega ja parandada pole neid tihtipeale võimalik-mul ühed beyerid juba prpgimäel :roll:
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Endal jäi silm neile peale: AKG K271, kas sa neid oled ka võrrelnud HD 250?
http://www.akg.com/products/powerslave, ... ge,EN.html
Cherryland
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 15
Liitunud: 11 Apr 2006, 15:22

Postitus Postitas Cherryland »

AKG K271 on üsna levind klapid helitegijate seas aga kahjuks pole olnud seda võimalus,et ise proovida ja pimesi ei julge osta kuna tegu on ikkagi suht kallite asjadega.Aga kui keegi siin juhuslikult omab neid klappe siis oleksin väga huvitaud nende klappide proovimisest ja võrdlemisest.Võib juhtuda ,et K271 karakter on just selline mis hetkel vajaka.Heade asjade eest pole kunagi kahju raha välja käia
PriitA
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 22
Liitunud: 15 Apr 2006, 20:25

Postitus Postitas PriitA »

Tahaks ka kiita Sennheiseri HD250 linear II -te. Minul siis selline lahendus hetkel:

* HiFi kõlarid Yamaha NS-333
* Võimendi Technics SU-V300M2 (võiks parem asi olla?)
* Stuudio klapid Sennheiseri HD250 linear II
* Radiotehnika S30 seisavad ka kuskil nurgas
* Krapi heli testimiseks vajadusel suuremad PC kõlarid
Kasutaja avatar
Meelis Cortland
Algaja
Algaja
Postitusi: 9
Liitunud: 17 Mär 2006, 02:02

Klapid

Postitus Postitas Meelis Cortland »

Naen siin palju huvitavat infi klappide kohta. Oma kommentaarid jargmised. Klappidel on mitu funktsiooni. Koige pro-m vast see et saad lahedalt kuulata mis toimub, ja teine et vocalist voi trummar, voi muu elusa pilli mangija saaks tausta kuulata lindistamise ajal. Samuti tuleb ara markida ka see pohjus, et kui sul on kodu stuudio, siis tavaliselt me elame kellegagi koos, olgu see abikaasa, sober voi vanemad, voi isegi kodulinnud (omal on viirpapagoid ja need hakkavad kohe valju haalega laulma kui muusikat kuulevad). Ja nyyd kujuta ette, tehes lugu, sa pead vahest yhte lyhikest 5-10 sekundist loop-i kuulama vahest voibolla veerand tundi, mida su kaaslased selle peale kostavad kui sa seda kuulad labi kast-monitoride? See viimane on kahjuks minul olnud yks pohi pohjuseks, omada klappe.
Nii nagu enamustes stuudiotes on Yamaha ns 10-ned nii on ka enamustes klapid Beyerdynamic DT 100-d. Kuigi mul ei joua kuidagi parale, miks just need, nad on taiesti ebamugavad peas hoida ja vasitavad korva, soundi poolest just mitte koige hullemad. Kui otsisin omale klappe, siis oli tahtmine osta koige kalleimaid (lootes et need on koige paremad), mitte selleparast et ma rikkur oleks, vaid lihtsalt elasin tol ajal kohas kus polnud enamuse ajast voimalik kast-monitore jargi hoida ja selleks oli vaja parimaid saadaolevaid, mis maksimaalselt asendaksid kaste. Kontrollisin labi vast koik klapid mis saada olid londoni nimekamates poodides Digital Village ja Turnkey. Mis pinnale jaid olid Beyerdynamic DT 990 (open design) ja DT 770 Pro (closed design). Ostsin molemad. Nyydseks olen neid kasutanud pea 5 aastat ja midagi pole juhtunud ei nende ega minuga. Eriti kui veel kuulata maximum validusega kogu aeg nagu mulle seda meeldib teha. Pole olnud vajadust isegi juhet vahetada, mis tavaliselt ikka kipub kas kuhugi taha kinni jaama voi lihtsalt aja moodudes koigutamisega puruneb. Kui osutada meie foorumi pealiku Raen-i ytlusele, et 'sa pead oma monitore tundma', siis sama kehtib ka klappide kohta. Nii et soundi omapara poolest pole eriti oluline mis klapid sul on, peaasi et oleks vahemalt 20-20 riba (DT-770 ja 990-l on see 5-35k). Siin eba ausas maailmas on mitmed asjad saanud kuulsaks mitte selleparast et nad on head, vaid selleparast et on tehtud head reklaami. Naiteks Sony minidiski ja Philipsi Digital Tape-i soda loppes sony voiduga lihtsalt parema promomise tulemusel, vaatamata sellele et digital tape-i kvaliteet oli oluliselt parem(vastavalt 16bit ja 18bit) ja meedium vabalt saadaval olemasoleva analog tape-i naol (voin pea anda et enamus inimesi pole kuulnud asjast nagu Philips Digital Tape player). .Siis olid veel Beta Video ja VHS, milles jallegi voitis norgema kvaliteedi ja robustselt suuremate tape-i kestadega VHS. Naiteid toon siin ka selleks, et just vaatasin poodide kodulehti ja DT770 ja DT990 hinnad on langenud ÂŖ79.- naelani. See on eesti rahas umbes (x25) tibu alla 2000 EEK-i. Tol ajal kui ma nad ostsin olid nad veel 150 naela paar, siis vastavalt 3 ja pool tonni EEK-i. Parast 50% hinna alandust voib jaada mulje nagu nad pole suuremad asjad - hind langes. Tegelikult on need - topp klapid, maximum saadaolev sagedus riba, vaga loomuliku soundiga ja void hoida neid peas kaua tahes ilma et korvad vasiksid. Soovitan koigile. Kui neid ainult eestis saada on.
'Oled See Mida Sööd'. Ma ei tea kuidas teiega, aga mina olen inimene.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Kui osutada meie foorumi pealiku Raen-i ytlusele
Aitähh uhke ametinimetuse eest! Tegelikult on meie foorumisse vahepeal siginenud ka päris elukutselisi helimehi, kel kindlasti praktilisi kogemusi ja tarkust oluliselt rohkem, kui mul. Aga kui mõelda näiteks Robin Hoodi peale, kes ka oma kampa kutsus ainult neid mehi, kelle käest eelnevalt oli peksa saanud, siis võin ma pealik olla küll! :D
Eriti kui veel kuulata maximum validusega kogu aeg nagu mulle seda meeldib teha
Klappide kasutamisel tasub meeles pidada, et helirõhk ja valjus kipuvad märkamatult küllalt valjuks kätte minema ( pole ju hirmu teisi häirida ), samas ka suureneb oht kuulmisele. Kui lugeda proffide foorumeid, siis need on jube hoolsad oma kõrvakuulmise ülekoormamise osas ( kaitsevahendid jne ). Ja õigustatult, sest mis kasu on soetatud kallist tehnoloogiast, kui kõige kallim ( kuulmine ) on vahepeal nüristunud ...
jansaman
Algaja
Algaja
Postitusi: 9
Liitunud: 01 Veebr 2006, 10:10

Postitus Postitas jansaman »

Üritan teemat jätkata. Vaja samuti klappe. Valida kahe vahel, kas BEYERDYNAMIC DT-150 või BEYERDYNAMIC DT 770 PRO. Mõlemad saadaval nii 80 Ohm kui ka 250 ohms versioonid.
1) Mis vahet on 80nel ja 250nel oomil?
2) Kas on siin foorumis keegi neid klappe näppinud?
BEYERDYNAMIC DT-150 (250 oomi) kasutan raadios iga päev ja nad on head. Aga ikka kripeldab, et no äkki on BEYERDYNAMIC DT 770 PRO parem.........
Aidake otsustada.
Tänud!
AMD Athlon 64 3200+socket 939 jahutab Arctic cooling Silencer 64 Ultra, DDRAM 2X512MB DIMM 400 PC3200, Asus A8N-SLI NFORCE4
Club3D X800XL256MB jahutab Zalmantech VGA Dual Heatpipe Cooler, AUDIGY 2 ZS, Maxtor30GB ja Samsung160GB
Vasta