"Öised tänavad"

Musa - kuulamiseks ja kommenteerimiseks

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

"Öised tänavad"

Postitus Postitas PriitS »

Kuna kodus eriti monitooringu võimalust läbi kõlarite ei ole, siis see teos on rohkem kõrvaklapimix :) Vokaal (SM58), basskidra Fender, Motif.
Pluginatest kasutasin Timeworks reverb, delay; Waves EQ, Compressor; T-Racks compressor. Ei midagi erilist, lihcalt konseptsioon loost, kuidas see kõlada võiks. http://www.zone.ee/motif/lugu.mp3
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Ma olen just ühelt mängult tulnud ja teisele minemas, sestap ka mõnusalt unine ja torssis, ehk siis teravdatud kriitikameelega ... :)

Hakatuseks - lugu on komponeeritud häid akustilise pop-ballaadi reegleid järgides, sestap mingit väga "wow!-faktorit" ei tekkinud. Aga ...

... hästi tehtud komplekt! :)

Korralik vokaal. Puhtalt lauldud, või siis oskuslikult paika aetud. Effektsed taustahääled. Väga hea oli ka see vahekoht, kus voc ja kidra koos sama partiid esitasid.

Ühesõnaga, kõik on veenev ja paigas, nii kompositsiooniliselt kui esituslikult-soundiliselt.

Kui siis ainult, pisut-pisut on akustiline kidra kas liiga terav või natuke liiga ees, kipub vokaaliga võistlema ja kõrva väsitama.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Kusjuures mulle ka meeldis see lugu, kõlab vägagi proffilt. Kõik on enamvähem paigas. Häiris tegelt see, et kõrged oleks justkui 10-12k juurest maha lõigatud, aga see võis olla ka mp3 madalast sagedusest, ma ei vaadanud seda, kas oli 128kbps. Kui jah, siis pole imestada.

Lugu muidu kõlas nii, nagu kuulaks raadiost. Mitte muidugi mingit R2 isehakanud muusikute musasaadet, vaid ikka midagi korralikku. :D
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Postitus Postitas PriitS »

tänud tähelepanu eest. Mulle meeldib jah rohkem naturaalsete instrumentidega jahmerdada... aga kuna trummar korterisse ei mahtunud, pidin ikka sünti kasutama. Nagu varemgi öeldud on kogu see jama kokku keeratud kõrvaklappidega, lihcalt nagu demo jaoks... Tunnen ise sügavalt puudust headest kõlaritest ja eelkõige korralikust ruumist. Kui lasksin seda musa läbi mingisuguste suuremate kõlarite, ehmatas see balance mindgi ära... pidin istuli kukkuma :( Aga tühja sest. korralikus stuudios tehakse asi nagunii ümber. Konseptsioon on olemas ja klient rahul! :)
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Kõrvaklappideta ja ilma korralike monitoride lugu teha on paras kebens, endal ka tükk tegemist, et kuidagi paika saada ja ikka ei jää rahule. Kõrvaklappidega teen tavaliselt, siis kuulan läbi S-90 kõllide ka üle veel...
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Mulle ka täitsa meeldib - igati korralik lugu, aga sagedusi oleks jah nagu puudu. Kõik oleks nagu liiga ühes spektri osas koos. Ruumi tahaks erinevate soundide vahele...kitarrile paneks äkki choruse peale ja asi muutuks palju usutavamax. Samas ega midagi kindlat ei oskagi öelda sest erinevad ideed tahaksid katsetamist :)
PriitA
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 22
Liitunud: 15 Apr 2006, 20:25

Postitus Postitas PriitA »

Väga hea lugu. Kellele selline kena tellimus? Tahaks isegi kasutada.
Ruumi tahaks erinevate soundide vahele...
Minu yamu kastidest oli küll pilt selge ja soundide vahekord paigas.
Üldine sagedus? Kui kuulata läbi võimendi EQ asetustega kõik nullis siis ehk on pisut "terav" aga arvestades seda, et lugu peab kõlama ka siis kui bassid ja kõrged põhjas siis tulemus on ju hea.
Igatahes lahe värk.
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Postitus Postitas PriitS »

Veelkord rõhutan, et kasutasin ainult kõrvaklappe, nii et sagedused võivadki olla paigast ära..
Vasta