proovin kah

Musa - kuulamiseks ja kommenteerimiseks

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
sheridan
Tegija
Tegija
Postitusi: 32
Liitunud: 12 Juun 2006, 08:12

proovin kah

Postitus Postitas sheridan »

ok, siin on üks minu lugu. ärge siis palun maatasa tehke, tean isegi, et täiuslikkuseni on veel pikk maa...:wink:
http://www.esnips.com/doc/a58487ee-3e84 ... 6099256c15
"I don't use Logic, I use Reason" - Unter Null
Kasutaja avatar
sheridan
Tegija
Tegija
Postitusi: 32
Liitunud: 12 Juun 2006, 08:12

Postitus Postitas sheridan »

kasutatud FL 5 ja Audacity.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Päris karm kraam! :) Kuidas sa oma mussi kutsud? Industriaal?

Igaljuhul mul küll kangastus kohe õudusfilm - pime ja räpane metalli-töötlemis tehas, zombid ronivad mööda treppi üles, kangelane püüab põgeneda aga libastub ... :D

Pisut nagu kuivalt ja plastmassiselt kõlas see asi. See "fat lead" oli hea sound, FM-tüüpi "metallic pad" ka. Aga trummid, kidra ja klaver kõlasid natuke liiga odavalt. Sageli aitab reverb või delay ka üsna kehvakese soundi tummisemaks upitada.
m6mmik
Tegija
Tegija
Postitusi: 46
Liitunud: 22 Dets 2006, 10:00

Postitus Postitas m6mmik »

eks ma panen kah siis paar oma proovi üles:
http://sickdog.m6mmik.pri.ee/the_k2rss.mp3
http://ass.m6mmik.pri.ee/mp3/northen_lights.mp3
kriitika ja soovitused on alati teretulnud
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Ohhoooo hakkab looma juba nagu :P ma mõtlesin, et ei tulegi elu siin muusika all :D Ometigi üks korralik keevitamine venivate sündipiinamiste vahele.

Esimese looga on selline teema, et alguses on bassid olemas ja siis kui keevitamiseks läheb kaovad need vähemaks - nagu jõud kaoks ära. Pigem olgu alguses vähem ja siis tulgu jõud taha vähemalt ma ise üritan karmimaid lugusid nii mixida :) Snare on ka kuiv kui on võimalik siis ma keerax snare tooni allapoole, et kõlaks madalama matsuna.
Muu on ok.

Teisel lool on akustikul kuidagi palju kõrgeid või ainult mulle tundub - liiga terav võiks pehmem olla :) võibolla stringi keeraks ka natuke maha sest see kipub kohati kitarre välja sööma. Kõla järgi oleks nagu väga kokku ka pressitud...ei viitsi pilti ette võtta, et kontrollida. Muidu jällegi täitsa mõnus keevitamine :)

Üldiselt võiks sound puhtam olla, aga samas ma tean, et selliseid asju on üpris raske kõlama saada nii, et tubli töö ikkagi.

EDIT:
Jutt siis M6mmiku lugudest - üldiselt on nii, et igaüks postitagu oma lood enda teema alla, mitte teiste. See vähendab segadust ja hoiab korda majas!
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Postitus Postitas Seidy »

sheridan:
sutsu võiks jah effekte lisada ja võibolla veel volüümi nupud üle käia.
muidu üpris mõnus.

m6mmik:
millega see tehtud on?:?
trummidega võiks veel natuke midagi teha. snare vajaks iseenesest juba kõvasti töötlemist. (kui trummid on arvuti poolt siis võiks velocityd üle käia, et vähem masinlik tundub. samuti võibolla nooti natuke siiasinna nihutada. Usu mind, ma olen ühe oma lugudest niimoodi umbes 15 korda vähemalt trummide velocityd üle käinud.)
muidu kitarrid ja vokaal tundusid päris head.
kui palju sellest sinu tehtud on?
raen kirjutas:...Aga trummid, kidra ja klaver kõlasid natuke liiga odavalt...
nagu sa isegi tead siis ma ise ka fl studio klaveriga hädas :roll:
m6mmik
Tegija
Tegija
Postitusi: 46
Liitunud: 22 Dets 2006, 10:00

Postitus Postitas m6mmik »

esimese looga on sedasi, et trummid lähevad kindlasti ümbermängimisele. see on aamen. lihtsalt ei olnud aega korralikku soundi otsida ja sättida. Tegu on siis Roland TD-6k digitrummisetiga, lindistatud on Roland VS2000CD kastiga. Mõlemad lood on salvestatud sama tehnikaga.

Ise olen lugenud kastide kaupa materjale igat stuudiote kohta ja nüüd üritan ka kogemusi saada. Esimene lugu siis puhtalt eesti noortebändi demo ja teises loos ise ka kitarri näppimas.

Teises loos on mängitud ka sellise toreda viguriga nigut Roland GR-20 süntekaga. Tegemist siis on kitarrisünt, kuskil siin teemades oli küsimus midikitarride kohta. olen seda isendit kasutanud juba aasta ja natuke kogemusi võiks jagada juba küll.

Aitäh soovituste eest, kindlasti proovin muutuseid õige pea ka kasti peal.
kriitika viib edasi :)

akustilised kitarrid on suht keeruline teema sest tegu on 12-keelsetega mis ka elus mängivad kõrgeid ülemtoone väga selgelt välja
m6mmik
Tegija
Tegija
Postitusi: 46
Liitunud: 22 Dets 2006, 10:00

Postitus Postitas m6mmik »

Seidy: kõik instrumendid on käsitsi sisse mängitud
Kasutaja avatar
sheridan
Tegija
Tegija
Postitusi: 32
Liitunud: 12 Juun 2006, 08:12

Postitus Postitas sheridan »

tänan kõiki kommenteerimast ja parandusi soovitamast!
põhimõtteliselt muidugi, algus olgu rahulikum, lõpp "tigedam", aga minu arust ongi nii. eks proovin katseks seda bassi lisada, peaasi, et mudaks ei lähe.
@raen, su(u)nd on jah sinna industriaali-noisi kanti :) klaver jpm saunde on FLi enda standarditest, sellest ka võimalik "odavus". Kjaerhusi EQ-iga on ka tegelikult üle käimata, sain ta alles hiljuti.

kas keegi soovitaks, mida siis teha, kui lugu enda arust on "valmis" nii palju kui kodustes tingimustes võimalik? oletame, et tahan koos lauljaga live teha. kas lugu tuleks kindlasti kusagil stuudios kalli raha eest veel kõpitseda enne esinemist või kas tuleb midagi üldse ette võtta?
äkki paar sõna stuudio kohta? (mul on küll kogemus elusmuusikuna, aga ma ei kujuta ette, mida arvutimuusikaga seal tehakse.)
"I don't use Logic, I use Reason" - Unter Null
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Reegel on jah selline, et igaüks algatab oma loo/lugude jaoks uue teema.
Kasutaja avatar
sheridan
Tegija
Tegija
Postitusi: 32
Liitunud: 12 Juun 2006, 08:12

Postitus Postitas sheridan »

üle pika aja sain ühe loo niikaugele, et pean seda inimestele kuulamiskõlbulikuks... enesekriitika sureb vist viimasena :D vahendid on samad, FL 5 ja Audacity.
http://www.esnips.com/doc/e571083a-bc70 ... ies-(2007)
"I don't use Logic, I use Reason" - Unter Null
Kasutaja avatar
sheridan
Tegija
Tegija
Postitusi: 32
Liitunud: 12 Juun 2006, 08:12

Postitus Postitas sheridan »

vahepeal olen edasi nokitsenud... põhiproge on nüüd FL Studio 7.
lood leiate: www.myspace.com/zi4 või siis lihtsalt mu kodulehe nuppu klikkides.
"I don't use Logic, I use Reason" - Unter Null
Vasta