Kes teab?

Musa - kuulamiseks ja kommenteerimiseks

Moderaator: Moderaatorid

markorillo
Algaja
Algaja
Postitusi: 7
Liitunud: 29 Nov 2005, 13:29

Kes teab?

Postitus Postitas markorillo »

Ahoi,

Liitusin siinse foorumiga küll juba mõnda aega tagasi, kuid seni pole olnud muude tegemiste kõrvalt olnud aega sõna sekka öelda. Kuna vaatan, et viimastel nädalatel on teiste muusika kommenteerimine aktiivseks muutunud, siis otsustasin kriitikatulle hagu juurde visata. :)

See oleks üks mu lugudest, mille toorik selle aasta suvel valmis sai ja mis ootab paremat lihvi. Mul on endal juba mitmed ideed olemas, kuidas seda täiustada, aga kui saaks teistelt sõbralikke kommentaare, siis oleks neist kindlasti palju abi.

http://www.rillo.ee/index.php?name=Down ... it&lid=152
mp3 fail, (7.82 MB)

Seejuures stimuleerin pisut arutelu. Kui paljud on abivalmilt kirja pannud, et mis tehnika-tarkvara abil lugu sündinud, siis pööraksin kaardid omalt poolt pisut hiljem ümber. Mida kogenud foorumikülastajate vilunud kõrvad ütlevad? Mis instrumentide-vahendite abil see lugu tehtud ja üles tähendatud on? :)

Marko
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Mõnus mõtlik lugu, selline sobib hästi gruuvima mõne intelligentsema arvutimängu taustaks ... :) ( Meenutaski pisut "Final Fantasy`t )

Aga pillid? Mina kuulsin siin klaverit, harf tiksus vahepeal, keelpillid ka. Mis selle puhkpilli nimi on, millega enamus kandvast meloodiat mängitud oli, seda ma täpselt aimata ei oska - ehk piccolo emulatsioon?

Soundid olid valdavalt väga kvaliteetsed, sestap ka üldmulje sama.
Üsna edev oli see 4.53 klaveri "tirulimps" :)
Vokaali osa nii väga ei meeldinud, natuke nagu kodukootud ja põhjendamatu tundus.

Aga kokkuvõtteks - minu arvates hästi ja vaba käega mängitud käigud, head soundid ning huvitavalt arenev heliteos.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

1:15 tekkinud ja 2:15 valjenenud taust läheb täiega peale! :) Asi kisub natuke nagu new age'iks ära, see mulle meeldib! Just see rahulik klaver seal taustal ja harfi-taoline rütmiline klõbistamine seal all. mmm...
Miximine ja kvaliteet on igati pro tasemel, sellelt küljelt pole midagi kobiseda, helid on ka head, nagu Raen ütles. Stereo-effekt on ka tasemel.
Nüüd hakkab mind huvitama, et millega see lugu tehtud on? Vaevalt, et pärispillidega. Kui just tasemel stuudiot pole kasutatud...
Aga kui midagi ümber teha, siis võiks see vokaal olemata olla või natuke loomulikum. Ise vb prooviksin eemaldada madalad ja kõrged (nagu raadiohääl jääks) ja lisaksin "bright hall"-stiilis reverbi, et see vokaal "kaugemale" ruumi lükata.

Kokkuvõtteks võiks öelda, et pole siin ammu midagi nii head kuulnud. :)
Mõnus rahulik musa, ise sobitaksin selle suvisesse pärastlõunasse, kuhugile loodusesse heinamaa äärde, seal rahulikult vaadates, kuidas pilvemäed sinitaevas edasi libisevad...

Pagan küll, ühes Steven Seagali filmis oli ka sihuke harfi-taustaga musa, olen tahtnud ise ka seda stiili teha, aga pole julgenud proovida, aga eks see tuleb ükskord ära teha. :P
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
markorillo
Algaja
Algaja
Postitusi: 7
Liitunud: 29 Nov 2005, 13:29

Postitus Postitas markorillo »

Ahoi,

Tänud esimeste kommentaaride eest! Ei Final Fantasy ega Steven Seagali filmide helindus pole kahjuks tuttav. Kui kellelgi oleks anda viide mõnele muusikanäidisele, siis oleks kindlasti päris põnev võrrelda. :)

Selle loo puhul oli mu idee katsetada klassikalisema harmoonia võlusid ja püüda luua midagi sellist, mida saaks filmitaustana kasutada. Olen viimasel ajal uurinud vabadel momentidel suurmeeste sümfooniaid ning püüdnud aru saada, et kuidas nad midagi nii geniaalset on suutnud luua: võtan partituurid ette, paar teooriaraamatut appi, kuulan erinevaid instrumentide meloodiaelemente ja jälgin üldise harmoonilise struktuuri arenguid. Soovitan kõigile - sellest on hästi palju õppida.

Kuna seni olen tegelenud ainult instrumentaaliga, siis vokaali osas olen isegi kõige kriitilisem. Sellega on kolm probleemi:
  • - kuigi tekst on minu meelest sümboolne, on ta loo puhul kontekstist väljas;
    - mu lauluhääl pole saanud ei kooli ega drilli;
    - vokaali salvestus on tehtud kehvapoolse mikrofoniga. Kuigi olen ponnistanud selle puudusi juba ekvalaiseri, flangeri ja reverbiga tasandada, pole tulemus väärt. Paremat vokaalimikrofoni on kindlasti mu stuudiosse vaja. Kõik head soovitused tüübi osas on teretulnud!
Olen mõelnud ise kahe variandi peale - kas asendada vokaalikäik tselloga või sordiini alla pandud trombooniga. Kuidagi vahva kujund tundub peale suhteliselt mängulis-rahulikku meloodiakulminatsiooni panna madalasse registrisse üks vanaisalik meloodiajupp enne seda kui loo lõpp jälle vaikusesse kaob.

Aga StargateMaxi idee vokaal eemale lükata võib huvitav olla. Katsetasin eile õhtul seda, aga kajaga kaasnev viivitus lõi vokaali muude radade sünkroonist hilisemaks. Kui tõstsin vokaali gramm varasemaks, siis sünkroon paranes, kuid üldmulje jäi mustaks. Justkui mängiks klaverit parema pedaaliga ujutades - vokaal hajub liigselt ära. Kas on häid soovitusi?

Raen - mida selle klaveri ülalt-alla glissando osas välja pakud?

Arvamused instrumentide osas on õigesse suunda, aga ootan veel arvamusi enne kui lõplikult kaardid avan ... :)

Marko
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Raen - mida selle klaveri ülalt-alla glissando osas välja pakud?
Mitte midagi, see oli väga sheff! :D
Kuigi olen ponnistanud selle puudusi juba ekvalaiseri, flangeri ja reverbiga tasandada, pole tulemus väärt.
Ega seda saagi paika. Mis kehvalt üles võetud, see selliseks ka jääb. Kuidas siin Andres kusagil ütleski väga tabavalt - "Õige mikker tuleb õigesse kohta panna!" Aga milline mikker on hea? Ma vastaks, et tavaliselt on kallis mikker ka hea! :D

Mina, kui ma nüüd millalgi endale uut ostma hakkan, alla 10 tuh. küll enam ei vaata.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

raen kirjutas:Mina, kui ma nüüd millalgi endale uut ostma hakkan, alla 10 tuh. küll enam ei vaata.
Oops! Mina vist ei hakka kunagi laulma ega lauljatega tegelema! :cry: :lol:
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

see on see, et kui korra oled juba õiget proovinud, siis mingit odavamat "wannabe`d" enam ei taha ...
markorillo
Algaja
Algaja
Postitusi: 7
Liitunud: 29 Nov 2005, 13:29

Postitus Postitas markorillo »

raen kirjutas:see on see, et kui korra oled juba õiget proovinud, siis mingit odavamat "wannabe`d" enam ei taha ...
Oi. See jääb küll eelarve piiridest välja. :) Kas oskad soovitada siiski soodsamatest mõnda kõige mõistlikumat - suurusjärk 4-5 tuhande ümber võiks veel väga raske südamega kõne alla tulla.
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Raen kuna sa endale korraliku stuudio ehitad :P? Sest vahet ju pole sul võib olla tahes kallis mikker, aga kui ruum selle ümber kajab kaasa siis pole sellest eriti kasu?!

Üldiselt kui ehitama hakkad siis teeks mingi ühisprojekti :D:D:D
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Mis mu stuudiol viga? Ja see väike ruumikaja ... see ... ee ... on mul taotluslik! :D

Oskan mikrite kohta niipalju öelda, et mul on praegu 200 eurone M-Audio Luna ja see on ikka üsna tuim võrreldes paremate asjadega, mida mul proovida on õnnestunud.
andresl
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 22 Mai 2006, 17:24

Postitus Postitas andresl »

Mind üllatas meeldivalt näiteks Samson C02 ( ca. 1000 eek paar). Paned kaasasoleva kasuka otsa ning stuudiomikrofon missugune. Kõlab paremini, kui 25 000 maksev AKG kondekas (ausõna, täpset marki ei mäleta). Üritasin näidet sisse laulda, kuid mul on nii kole lauluhääl, et ei julge üles panna :)
Taimo
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Veebr 2006, 08:39

Postitus Postitas Taimo »

markorillo kirjutas:Selle loo puhul oli mu idee katsetada klassikalisema harmoonia võlusid ja püüda luua midagi sellist, mida saaks filmitaustana kasutada.
Ka minu esimene mõte oli, et filmimuusika.
markorillo
Algaja
Algaja
Postitusi: 7
Liitunud: 29 Nov 2005, 13:29

Postitus Postitas markorillo »

Ahoi,

Tänud vahepealsete kommentaaride eest! Üks väike muudatus - asendasin vokaali tšelloga.

http://www.rillo.ee/index.php?name=Down ... it&lid=153
LQ mp3, (3.63 MB)

Kuidas mulje muutus?

Marko
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

see cello sobib vist natuke paremini, läheb nagu rohkem kokku ülejäänud kompotiga. :P
Mulle ikka meeldib see lugu. :D
Tahaks väga teada, millega seal see mahe taust on tehtud ja kas see lahe plõnnimine seal taustal on ikkagi harf?
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
markorillo
Algaja
Algaja
Postitusi: 7
Liitunud: 29 Nov 2005, 13:29

Postitus Postitas markorillo »

StargateMax kirjutas:Tahaks väga teada, millega seal see mahe taust on tehtud ja kas see lahe plõnnimine seal taustal on ikkagi harf?
No eks on saanud mõelda küll, avan kaardid. :)

Taustaks on tõesti harfi sample, millel on EQ-s madalad (alla 300 Hz) ära lõigatud ja ülemisi pisut tugevamaks lükatud (üle 5000 Hz) ja peale seda lastud läbi üsna niiske reverbi, choruse ja lükatud stereo delay'ga (ping-pong tüüp) tugevalt parema-vasaku peale laiali. See loob üsna ühtlaselt sooja ja uduse tausta. Delay'ga oli üksjagu mängimist, et saada hea tasakaal temposse sobiva korduste intervalli ja arvuga.

Lisaks on taustal kasutatud kammerorkestri sämpleid (kontrabass, 2 tšellot, 2 vioolat, 4 viiulit, fagott, 2 klarnetit, 2 oboed ja flööt), mis on samuti mõnusalt reverbitud.

Soolot mängivad Estonia tiibklaver, flöödi sample, millel on keskmisi (350-2500 Hz) pisut maha tõmmatud ja tšello sample.

Miksimisel on kogu orkester püütud suhteliselt ühtlaselt stereopildis laiaks lükata, pisut madalamaid maha võetud ja lõppväljundit compressoriga pehmendatud. Soolopillidele on pandud õrnem reverb ja ülemiste sageduse rõhutamisega toodud nad konkreetsemalt esiplaanile.

Marko
Vasta