midi kitarr

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
andresl
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 22 Mai 2006, 17:24

midi kitarr

Postitus Postitas andresl »

Kas keegi on kasutanud ning oskab nõu anda? Ehk isegi maha müüa.


Seisan praegu ristteel... Et lähimas tulevikus ei näe endas suurt soolokitarristi ning eesmärgiks vahel mõne saatepartii mängimine või jupikaupa soolo arvutisse pusimine, siis tahaks saada hakkama natuke väiksema rahaga, kui kümned tuhanded pillile ning võimenditele.

Võtaks kasvõi anttilast odava elektrikitarri ning ostaks sinna juurde midi jubina. Ikka parem, kui panna enda raha kinni muusikariista, mida ise õieti mängidagi ei oska...
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Postitus Postitas Ivar »

No Anttilast osta on ikka suht kahtlane, ei saa ju proovidagi. Poes ka odavat kaupa piisavalt. Ma ei tea kui odavat pilli Sa mõtled, aga 3000- võib täitsa korraliku pilli leida, millele midi külge panna. Oluline, et kael oleks korralik ja pill häälestuks. Midi kohapealt ei oska midagi soovitada, olen ainult korra väga põgusalt näppinud.
andresl
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 22 Mai 2006, 17:24

Postitus Postitas andresl »

Anntila oli küll pool nalja pärast mainitud, kuid proovida saab ikka enne- Viljandis ju kauplus olemas.

Kõige rohkem huvitaks ikkagi see, kuidas midijubinake toimib. Netist jäi silma näiteks Roland GR20 Guitar and Bass Synth ca. 7000 krooni kandis (koos kitarri külge käivate jubinatega). Kuidas saab selline asjake hakkama akordide midiks tegemisega? Soolokitarri puhul ei ole see nii keeruline, sest mängitakse enamasti 1 noot korraga. Akordide puhul tekib küsimus, mida teeb selline aparaat näiteks kitarri ülemhelidega. Kitarri omapärane heli tekib sageli just ülemhelidest. Et neid aga klaviatuuri peal järgi mängida, peaks 2 korda muusikaakadeemia või mõne kõrgema konservatooriumi läbi käima.

Ei raatsi aga osta taolist riistapuud ilma kellegi soovituseta. Lõpptulemus võib- olla jällegi selline, et seisab nurgas üks järjekordne kallis mänguasi. Nii spetsiifilisele asjakesele ostjat leida on pärast aga väga keeruline.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Reliikvias Vova Kalpin kasutas Rolandit. Oli päris lahe, kui temalt sekka mõni "hammondi" või "trompeti" soolo tuli ... :)

Üldiselt aga tundub mulle, et see riistapuu on rohkem nagu "noortele keemikutele" mõeldud - pigem uute kõlamaastikute ja kidra väljendusvormide otsimiseks, kui "päris kitarri" asendajaks. Probleeme tekitas minu mäletamist mööda ka see, et süsteem, mis keelte võnkumise MIDI-signaaliks konvertis, kippus ka suvalisi mükse ja keeltele vajutamist signaaliks pidama ja vastavalt siis sünt ka omatahtsi häält tegema. Seega eeldab väga puhast mängustiili.

Ise ei oma ja rohkemat kiita-laita ei oska. Võin muidugi Vovka käest küsida, kas ta on rahul.
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Postitus Postitas Ivar »

Akordidega pole probleeme. Tal iga keele all eraldi helipea. Küll aga see variant, mida ma katsetasin, oli mingi vanem, mis oli suht uimane, kiiretest käikudest ei saanud enam aru. Kidra omakõla ja ülemhelid unusta ära. Ta võtab vastu ainult 1-d ja 0-d, ehk siis kidrakeel on minu arust, nagu sündi klahv, kogu saund moodustatakse eraldi plokis, millel pole kidra omakõlaga midagi pistmist. Küll aga saab teda miksata kidra enda helipeadest tuleneva signaaliga.
m6mmik
Tegija
Tegija
Postitusi: 46
Liitunud: 22 Dets 2006, 10:00

Postitus Postitas m6mmik »

andresl kirjutas: Netist jäi silma näiteks Roland GR20 Guitar and Bass Synth ca. 7000 krooni kandis (koos kitarri külge käivate jubinatega).
kus kohas sa sellise hinnaga Roland GR-20 koos kitarri külge käivate jubinatega nägid???

minu teada nad sellise hinanga liiguvadki - http://www.pillipood.ee/index.php?lang= ... id=2327816 , seda siis uuest peast
Vasta