"Pealinna tüdruk" (Stargate Max edition)

Musa - kuulamiseks ja kommenteerimiseks

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

"Pealinna tüdruk" (Stargate Max edition)

Postitus Postitas StargateMax »

Nii, esialgne versioon sai vist valmis. 2 päeva seda vahepeal nokitsesin muude tegemiste vahelt. :P
Kuna see oli mu esimene katse korralikule laulule musa taustale teha, siis vb pole tulemus just väga pro, aga eks loodan tulevikus veel võimalusi saada. ;)
Muidugi toppisin ma sinna autotune'i ka otsa, et "ägedam" oleks. :D
Teen siiani musa peamiselt kõrvaklappidega, monitore pole raatsinud osta, seetõttu võib äkki olla mõni tämber vildakas või stereopilt sassis, sest kõrvaklappides läheb ju heli otse kõrva, mitte läbi ruumi. Klappidega on küll hea kuulata muidu. :)
http://www.sendspace.com/file/4ssvbs
Faili saab kätte punase noolekese juurest.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

No nii,ei oskagi midagi kosta kohe.Ootasin natuke teistsugust,tegelt vist segab objektiivselt hinnata see,et tean ju kuidas lugu ennem kõlanud.Miskit nagu ei läinud kokku :oops: Natuke hoogsamat oleks oodanud,vist, oli üsna huvitav põhi aga rütmi ja bassi osa natuke häiris,tegelt oli see põhi selline et sinna sobiksid sõnad:inimesed on ilusad ja head :) Aga noh autoril ei maksa kohe meelt heita,ju tema nägemus oli selline ja maitseid palju, aga igatahes on esimene linnuke olemas,et üks foorumis osaline kellegi kellegi teise lugu siis oma nägemuse kohaselt tegi,see ongi huvitav ja tänud,et vaevusid ette võtta ja vaeva näha.Nüüd jääb kuulata Raenu kommentaari ka :roll: Aga päris klubi variant see polnud :P mida ootasin.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

ma proovisin klubikat teha, aga kuna mina pole träna jm. klubikaga niiväga sina peal, siis ei hakanud vusserdama, tegin OMA stiiliga midagi. Nojah, see laul on tiba hoogne selle jaoks, aga mis teha. Muidugi olnuks ägedam kusagil 90 bpm juures, mis on mu lemmiktempo. :D

PS. Kes seda üleüldse laulab? :roll:
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Vau!!!!!! Mulle meeldis!

Ja minu arust selline kergelt nagu traagiline soundivalik väga toetas laulus peituvat ideed. See ju laul inimesest, kellel oleks nagu kõik olemas - raha, töö, inimesed tema ümber ja möll sõpradega käib iga päev, aga tegelikult on ta keset seda kisa-kära täiesti üksik ja hing tühi. Nii, et kui mõelda, et suht kiire trummiloop kujutab seda linnakära ja meeletut liikumist, samas jälle pikad ujuvad pad-id iseloomustavad tüdruku sisemist ängistust, siis on kõik põhjendatud

Küll aga ei meeldi mulle autotune vokaali juures - see FX on ammu maha käinud ja "tõmbab hinna alla". Ja vabalt võib ka vokaali rohkem juppideks lõigata, näiteks seal lõpupoole saaks üksikuid fraase või ka sõnu ( nagu instrumendi rollis ) kasutada. Ahjaa, muide mina ise laulan :)

Aga muidu väga kõva tulemus. Minul sellise stiili jaoks fantaasiat ei jätkuks!
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

heh, tore, et kellelegi meeldis... :)
Muide see autotune "läks" sinna otsa lõpus, proovisin lihtsalt. Muidu endalegi tundub, et see on ära kulutatud teema, alates 1999. aastast on seda nii palju kedratud... Võtan pärast maha ja panen uuesti üles. :) Mul on veidi veel vasikavaimustust selle autotune'ga, sest alles aasta tagasi sain teada, kuidas teha saab, vanasti aastaid tahtsin seda jubedalt teada, aga ei saanud...
Aga kuidas heli ja miksing tundus? Ise jaman ju kõrvaklappide ja HarBal-iga, korralikke kõlle pole hetkel.

Alguses mõtlesin ise ka, et jupitaks tiba vokaali, aga siis läheks see vist liiga pikale, hetkel on ligi 4 minutit. Aga eks siis teen nö. "albumi versiooni" ka, see võib pikem olla. :P
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

Tore,et Raen rahul on,ju StargateMax ,tabas ära laulu mõtte ja oskas sobiva viisi meisterdada.Seda on üsna raske teha,sama raske kui teiste laule esitada.Oma tehtud on hoopis teine asi,tead mis mõte on selle taga ja oskad hinge ka vastavalt sisse panna.Ära siis StargateMax solvu,et kõigile nii ei meeldi kui Raenule,ega mulle ka ju lausa vastuvõetamatu pole,mitu korda vaja kuulata ja minu jaoks on ka siin häid külgi ,aga VAU ma siiski ei ütle :oops: nagu Raen.Tubli töö igatahes :!:
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

No muidugi, eks ta maitseasi ole. Ma ei oska kuidagi teha näiteks selliseid eurovisiooni-stiilis lugusid ega ka süldikaid. Tuleb selline, nagu mu lood on, muud eriti ei oska st. ei tule välja. Trance veel vahel tuleb kuidagi, aga ka mitte alati.

Tegin parandatud versiooni loost nüüd, ilma rämeda autotune'ta, aga maha teda ei võtnud, sest muidu läks alguses paar nooti mööda, sellega ajasin tausta suhtes paika. :D

http://www.sendspace.com/file/3v655c
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

:) No nii,tahtsin siin StargateMax sinu luugu kuulata,nii eelmist versiooni kui ka uut,aga mul ei õnnestu millegipärast seda teha :( .Esimene kord läks õnneks,nüüd viskab sellise kirja ette:Sorry, the free service is at full capacity. :oops: Tahaks veel omaltpoolt lisada,et siin autorid püüdsid siis oma nägemust ühest loost teha.Katsume olla objektiivsed või kuidagi sedasi,ärme lasku ainult muusika maitse tasemele,no natuke võiks ju seda väljendada,aga iga tegija on vaeva näinud,võibolla annaks rohkem nõu viimistluse poole pealt,mida üks või teine võiks teha paremini :)
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Imelik siis, sest mina proovisin just 2x ja saan ilusti mp3 kätte. :roll:
Ju see "sorry" käis ülekoormuse kohta. Järgmine kord panen loo siia otse, siis saab kindlamalt kätte.

Kahjuks on mul väga raske lugu hinnata puhtalt objektiivselt, kuigi üritan. Olen muusika kohapealt jube pirtsakas! :lol: Mitte millegi muu üle nii palju ei pirtsuta. Osad stiilid on nii, et kui kuulen, siis tahaks sõimama hakata, aga parema meelega ei tee marki täis vaid põgenen ebameeldiva asja kuulderaadiusest...
Kusjuures ma ju olen ka seletanud, mida oleks võinud teisiti (paremini?) teha, mitte ainult ebaobjektiivset jura. Üritan ikkagi ju. :wink:
Siis võiks teha siia hoopis muusikamaitse teema (vabasse mikrofoni ntx?), et seal vaielda. :P
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Valdeku jutus on iva sees - õige kriitik peab muidugi oma isiklikest eelistustest suutma üle olla ja nägema asja pigem laiemalt. Aga eks me seda ju üritame ka :D
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

:) Kippusite siin natuke Project X-i materdama,ega ma ei väida,et pole juttu olnud näpunäidetest aga kui on päevakorras mingist loost erinevate variantide tegemine,siis peaks püüdma oma muusikalise maitse tahaplaanile jätta ja katsuma kuulata ja hinnata kuidas on tehtud,mida võiks pareminie teha jne.Ühele meeldib üks stiil,tema tegi selles stiilis,teisele teine ja tema teeb seda selles stiilis.
Muusikalise maitse üle võiks ju tõesti kusagil mujal vaielda aga minuarust on see mõtetu,mida siis vaielda,igal oma maitse ja iga kaitseb oma,las see olla nagu on,ega sellepärast siis keegi kellegist halvem pole ,et talle see või too stiil meeldib ja kaasfoorumistile see mitte steps ei meeldi :) Arvan,et olete minuga nõus :wink:
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

sa valdek oled jube salliv ja objektiivne, mulle tundub. :P Peab selle jutuga nõus olema jah. Siiski minusuguselt pirtsukotilt vajab see pingutust, et ka mitte-minu-maitsega muusikat objektiivselt hinnata või kritiseerida, oleneb vajadusest. :wink:
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

See on selge, et inimesed on erinevad ja sestap ka arusaamad asjadest erinevad. Ja muusikas ei ole mõisteid, nagu "õige" ja "vale". Kui sulle mingi asi meeldib, siis see ongi "õige". Teisalt jälle on meil siin väga mõistlik foorumirahvas ja vastastikune põhjendatud kriitika on igati arendav. Selleks me oma musa ju avalikustamegi, et kuulda, kuidas asjad teiste jaoks tunduvad.

Mina küll ootan, et musarubriik ei läheks ninnu-nännuks kätte, vaid, et ( NB! argumenteeritud ) kriitikanooled ikka teravad oleks!
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

Jah,mul pole kriiktika vastu midagi,kui see jääb,teostuse,soundivaliku ja muu seesuguse tasemele,mitte ei lasku isikliku muusikamaitse ja eelistuse tasemele,et näe,mulle selline stiil ei meeldi,mis sina sellisest jama teed,ma ei mõista :lol:
Vasta