Cubase'ga oleks abi vaja.

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Cubase'ga oleks abi vaja.

Postitus Postitas Defmic »

Kindlasti lihtne küsimus cubase kasutajatele:
Kui ma lindistama hakkan, siis ma teisi radasid kuulen, mis projektis on, aga seda, mida ma just lindistan seda ei kuule. Kuskilt on jälle mingi linnuke eest ära, kindla peale :P
mxer
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 21
Liitunud: 15 Juul 2005, 21:30

Postitus Postitas mxer »

ma arvan, et sul on monitoring nupp maas
Pilt
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Aitäh!
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Said sa oma monitooringu probleemi lahendatud?

Ma küll Cubaset väga ei tunne, aga kas see "monitooringu nupp" mitte ei lülita sisse n.ö reaal-ajas protsessimise ( ehk siis, saad näiteks kuulata reaal-ajas VST efektide toimet jne ). Ise-enesest on see väga mõnus funktsioon, aga väga arvuti ressursi röövel ja mina näiteks seda küll tekkiva viivituse pärast kasutada ei saa. Kui siis ainult nii, et keeran puhvri kiirused ülipisikeseks ja siis kannatab vast ühte rada mängitada.
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Sain probleemi lahendatud jah.
Aga nüüd uus küsimus 8)
Kas kuidagi on nii võimalik teha nii et kui ma lindistan mono signaali, et siis cubase teeks selle kohe stereoks? On selline asi võimalik üldse?
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Postitus Postitas Seidy »

kas sa nii ei või teha, et teed kõigepealt audio stereo kanali ja siis lindistad selle peale? Siis saad kohe ju stereo. vähemalt mina küll sain.
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Mul lindistas siis ühe kanali täis, teine jäi tühjaks :cry:
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Postitus Postitas Seidy »

imelik siis

kindel et ikka üks stereo, mitte kaks monot?

milleks üldse seda stereot vaja on?
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Stereo rada tuli, aga paremas kanalisse tegi midagi, teine oli täiesti tühi.
Vokaali tahaks nii teha, kas siis vokaal on igalpool mono? :oops:
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Kui sa salvestad vokaali ühe mikrofoniga, siis pole mingit pointi seda korraga mitmele kanalile salvestada. Kuna signaal on täpselt identne, siis mingit stereo-efekti või "võimsamat" häält ei teki.

Kui tahad vokaali lihtsalt "paksemaks" saada, laula sama asja mitu korda ja pane need failid kõrvuti jooksma. Eheda stereo-efekti saad aga ikka ainult siis, kui tõesti salvestad ehedat left-right stereo-sisendsignaali ( sinu puhul siis 2 mikrit korraga ).

Vokaaliga tehakse enamasti nii, et salvestatakse monos ja siis protsessitakse reverbi ja/või delay`ga stereoks.
Heinz
Algaja
Algaja
Postitusi: 1
Liitunud: 11 Juun 2006, 22:53

Postitus Postitas Heinz »

Mina kasutan Cubases nii,et salvestan voc monos ja teen siis voc stereo grupi(BUS).Nii tekibki 2 kanalit,aga mitte stereo.Grupile panen siis alles kas compressor ja effekti selga.Stereo efetiga saab aga asja ruumilisemaks ajada. Nii saab erinevad vokaalid lasta ühe kangi külge ja kõigile vocidele saab ühesuguse efekti tekitada.Samuti on võimalik mitu korda sisse lauldes vedada veits voc panoraam laiali erinevate vokaalide vahel.
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Nüüd on üks küsimus veel:
Kui ma impordin faile, siis mul on pandud, et kui ma teen faili aktiivseks, et siis on nagu autoplay. Aga ta kordab ka seda. Trummi lööke ei ole nii lahe kuulata, kui ta neid järjest kordab. Et kas kuidagi nii saab teha, et autoplay on peal, aga ta mängiks ühe korra ette selle faili ainult?
Vasta