Aural enhancer/exciter/activator

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Aural enhancer/exciter/activator

Postitus Postitas StargateMax »

:?:
Ma leidsin ühe vana CD üles, mille sain u. 6 aastat tagasi ühelt sugulaselt. Sealt leidsin sellise asja nagu DSP-FX, mis on efektide pakk, kus on reverb, delay jne. Ja need saab tööle panna ka reaalajas läbi helikaardi sisendi.
Huvi tekitas sihuke plugin nagu Aural Enhancer, mida nüüd DSP-FX´i kodukal nimetatakse Aural Activator'iks ja mõnel pool sarnaseid asju Aural Exciter. Ma ei saa sellest ka aru, et miks erimoodi nimetatakse... kas siis on nad veidi eri asjad?
Ma proovisin järele, lükkasin selle oma musale taha ja sealt sai kuidagi mingeid sageduse-värke kruttida, mis muutis loo kõla. Mind huvitabki, et mis imeasi see siis on ja kas keegi oskab sellega midagi teadlikult (mitte umbes proovides) teha ka? :roll:
Pilt
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

See on, nagu ma aru saan, tööpõhimõttelt exciter, ehk siis vidin, mis genereerib olemasolevatele sagedustele uut materjali juurde. Erinevalt EQ-st, mis ainult võimendab või vähendab olemasolevaid sagedusi.

Enamasti kasutatakse exciterit kõrgete sageduste juurde tekitamiseks, aga ka sub bassi puhul.

Võibolla tehisliku muusika puhul on sel ka mingit rakendust, aga naturaalsete helide puhul teevad küll exciterid asja minu arvates jubedaks keemiaks.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Päris huvitav tundub jah. Proovisin seal eri asju kruttida ja ta mängib sagedustega kuidagi pehmemalt kui EQ, mis võib mõne sageduse kuidagi kumisema, sisisema või huilgama panna. Igatahes tundub olevat hea asi ja just nimelt - tehnilisema arvutimuusika jaoks sobivam.
Kusagilt jõudsin praegu veel lugeda, et sellega saaks ka vanu lintidelt tõmmatud musa taastada jms. :P
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Vasta