"Isemoodi Jõulud"

Musa - kuulamiseks ja kommenteerimiseks

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

"Isemoodi Jõulud"

Postitus Postitas raen »

https://www.youtube.com/watch?v=qw_co7Z ... e=youtu.be

Uus lugu siis minult. Asja taustaks aga, et 2019 sügisel tuli Strymon turule uue kitarrivõimendi simulaatoriga Iridium. Nad saatsid Thomannile ka ühe näidiseks ja mingi õnneliku juhuse tõttu sain mina selle endale. Õnnelik juhus selles mõttes, et pedaal osutus kogu maailmas ülipopulaarseks, kõik poed osteti tühjaks ja seda polnud mitu kuud kusagilt saada. Kuidagi aga joppas mul selle Thomannist tellimise ajastamisega, seega sain nautida vähemalt siin Eestis mõnda aega ainueksemplari omamist :-)

Aga simu on äge tõesti. Eriti meeldib mulle, et sel pole kelli-vilesid, sisuliselt nagu päris kitarrivõimendi - mõned nupud vaid, keerad neid ja sound tuleb, igas asendis.

Kuigi ma väga draivi-mees pole, tekkis ikka huvi, et kui rämedaks seda simu keerata annab. Kasutada on siin kolm erinevat võimu tüüpi ja neist viimane, Marshall, läheb kõige käredamaks. Tegin mõned test-salvestused ka ja olin soundiga päris rahul. Jäi mõte, et ehk kunagi salvestan loo ka, kus draiv on nii põhjas, kui keerata annab.

Nüüd siis, aasta hiljem tekkiski loo idee, kuhu see paks draiv tundus sobivat. Lugu sündis väga kiiresti. Päeval oli nagu mingi idee jupike teistmoodi jõuludest olemas, õhtul istusin arvuti taha ja mõtlesin, et panen mõned tekstiread kirja, et vaatab, kas hargeb siit midagi. Et kui tuleb, siis tuleb, punnitama ei hakka. Huvitaval kombel polnudki vaja väga midagi konstrueerida, enamvähem kõik emotsioonid, mis viimastel kuudel meeles mõlkusid, leidsid laulus oma koha.

Tekstiga tegelemise ajal sai mõttes ka juba meloodia valmis, ega siin ju midagi keerulist pole, sisuliselt mingi americana traditsionaal. Nii mängisingi kohe ka pillid sisse.

Kohe loo alguses on kellamäng, see on Keyscape. Trummid toksisin käsitsi, ilma quantiseerimiseta, et oleks rohkem live fiilingut. Need on Stylus RMX-i soundid. Bass on Trilian ning teises pooles tuleb sisse elektriklaver, see on ka Keyscape. Kõik siis Spectrasonicsi asjad, minu arvates väga ägedad.

Kidrad mängisin ühe ja sama kitarriga, rütmiosas kasustasin helipeade keskmist asendit ning Iridiumi Vox-i simu ja soolod siis Marshalliga ning kaelapoolse helipeaga. Minu arvated mõnus isane sound, mul pole varem nii head soundi olnud.

Hommikul 5-e paiku tuli naine vaatama, et kas ma magama ka tulen? :-)

Järgmisel päeval siis laulsin vokaalid ja paar päeva miksisin. Oligi valmis.

PS. Kuusk videos on meie elutoast.
Vasta