Kappidest ja DAW-idest ...

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Kappidest ja DAW-idest ...

Postitus Postitas raen »

Pilt

Kujutlegem, et oled mööblipoes ja tahad osta riidekappi. Noh, et kodus palju riideid, ei mahu enam vanasse ära. Valid siis sobiliku kapi välja ... aga oh üllatust, koos kapiga saad sunniviisiliselt kaasa ka hunniku riideid. Ei, mitte vanu kaltse, vaid uued ja korralikud. Ainumas, et mitte päris sinu suuruse ja stiiliga. Ja noh, isegi tühja kappi on kolmandale korrusele raske tassida, mis me siis täis kapist räägime ... "Hea küll", ütleb poodnik, "Kõike ei pea kaasa võtma, aga mummudega trussikud, kolm lillat kleiti ja need triibulised dressipüksid jäävad! Ilma ei müü!"

"Olgu", ütled sina, sest kappi on ju ikkagi vaja. Tõsi, kodus avastad, et nii trussikud, kleidid, kui ka dressid jäävad, ära neid visata ei tohi, sest ilma nendeta kapp ei tööta.

Idiootlik lugu, kas pole? Aga täpselt sama olukord on DAW-idega, ehk siis muusikategemise softidega. Millist iganes sa ka osta ei taha, kaasa saad kuhjaga sämpleid, loope ja igasugust muud sodi. Ja mitte vähe, me räägime siin kümnetest gigabaitidest. See tasuta ( loe - kohustuslik ) kraam pole mitte just lauskräpp, aga ka mitte mingi tipptasemel värk. Enamasti on selle hulgas näiteks nuditud demod mingitest kõvematest asjadest. Ikka selleks, et sind ka neid ostma meelitada. Ja ei saa nii, et lihtalt kustutad need ära - DAW hakkab kohe kisama.

Jah, sarnaselt riidekapile saad ka siin piirduda vaid osaga selle suure soundipanga allalaadimisest ja mõne giga jagu spämmi pole veel ju mingi tappev asi, aga küsimus on põhimõttes. Ma ei vaja seda kräppi, mul on kõik efektid, sämplid ja pillid endal olemas. Ja kui pole, tean täpselt, kust ja mida osta, just sellised, nagu mul vaja.

Selle kõige valguses on aga üks huvitav valik - Reaper. Installikas on vaid 11 MB! Kui kunagi aega saan, uurin kindlasti lähemalt.

http://reaper.fm/index.php
Vasta