Turbosound IP 1000 - esmased tähelepanekud

Tegevmuusikute rõõmud ja mured

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Hoovus
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: 07 Nov 2016, 21:15

Turbosound IP 1000 - esmased tähelepanekud

Postitus Postitas Hoovus »

Tere grupikad! :lol:

Mõni aeg tagasi tekkis tunne, et on aeg välja vahetada oma senine PA, millega sisemänge käime tegemas, kergema ja kompaktsema vastu. Kuigi minu vanuses võib juba ka 2 X auto vahet käia :D Hakkasin uurima võimalikke variante ja peagi jõudsin otsusele, et kui juba, siis ikkagi uus PA. Tehnika pakkujaid on palju ja õiget otsust teha pole lihtne! Tundsin just huvi array süsteemi PA-de suhtes. Paar tuttavat helimeest soovitasin Boset, kuid olin Boset ise kuulnud ja ka teistelt muusikutelt tagasisidet saanud, et igat stiili sellega helindada pole võimalik - nimelt puudub Bose subbakal see "miski" ehk helirõhk ning helipilt jääb kraapivalt steriilne - kõik on, kõike on kuulda, aga hoogu ei ole...
Õnneks viis tee kokku Tartu tuntud suupillivirtuoosi ja soundipede :lol: Üllar Kärt-ga, kellele oli jäänud silma kusagilt Turbosound IP http://www.music-group.com/Categories/T ... 00/p/P0BKW, mida tehakse kolmes versioonis IP500, IP1000 ja IP 2000, mille võimsus on vastavalt 500 W, 1 kW ja 2 kW. Uurisin hindu ja tagasisidefoorumeid, milles oli abiks bluesiguru ning napsi- ja naljamees Randal Randoja :D Otsus sai tehtud - ostan põrsa kotis... Etteruttavalt võin öelda, et kottidega on nagu on: Thomannist saab tellida, aga järjekord on kuni 2 kuud.
JKuna endal puudus kogemus ja võimalus Thomannist otse tellida, siis pöördusin abi saamiseks IS Music Tartu poole. Asjad läksid töösse! Ja kuigi nende Tallinna peakorter pisut pidurdas :twisted: , jõudsid minu tellitud 2 komplekti lõpuks kenasti kohale. Rebisime ühe kohe poes lahti ja panime püsti ning muidu eelnevalt skeptiline poes töötav helimees Märt Kiho vaatas komplekti umbusklikult, muutus temagi arvamus, kui sealt läbi Bluetoothi telefonist lastud muusika ruumi täis lõi. Ning mis põhiline - subbar andis laksu täitsa kenasti.
Ma ei hakka siinkohal ära tooma IP 1000-de kõiki spetsifikatsioone, aga mõned olulisemad enda jaoks märgin ära. Sisse on ehitatud mõned equalizeri presetid, samuti on sisse ehitatud presetid sõltuvalt helisüsteemi paigaldamise kohast (floor, wall, corner) ning mugav ja kiiresti käsitsetav subbaka nivoo muutmise võimalus üldtugevuse suhtes.
Praeguseks olen teinud uue komplektiga paar mängu ja olen tulemusega igati rahul.
Esimese mängu tegin koos eelpoolmainitud Randaliga ühes pisikeses pubis, kus kasutasime ainult ühte komplekti ning paigutasime selle lava keskele mõnikümmend sentimeetrit endast tahapoole. Asja point on selles, et IP 1000-del paiskub heli "torust" välja 35 kraadise (mitte Celsius :mrgreen: ) nurga all ning puudub vajadus monitori paigaldamise järele. Tegelikult oleks tahtnud veel rohkem taha panna :lol: , aga lava suurus ei võimaldanud. Tulemus: kõik oli olemas, kõike oli kuulda ja tantsuplatsil oli ka subbaka löök kenasti tunda. Veidi harjumatu oli, et lava oli selle kõrva poolt, kus kõlarit polnud, harjumatult vaikne :)
Teise mängu tegime Qvaldaga www.qvalda.ee ühes suhteliselt suures ja kehva akustikaga rahvamajas, kus alati saali tagaseinas lõi viivitusega matsu tagasi. Sinna ladusime üles mõlemad tornid, mis jäid meist endist umbes 2 meetri kaugusele ja mingi 75 cm tahapoole. Sellel rahvamajal on ka statsionaarne helitehika paigaldatud ja välja häälestatud ning nad pakkusid seda meile kasutada, kuid osalt varasemast kogemusest, aga põhiliselt enda uudishimust uue PA võimekuse suhtes, me sellest loobusime. See oli ainuõige otsus, sest meie settide vaheajal olid vaheesinejad, kelle taustamuusika tuli kohalikust PA-st ning see oli sulaselge MÜRA.
Meil oli hea mängida. Olime ise muusika sees, kuid see ei tapnud kõrva ja saalis oli puhas heli piisava tugevusega hoogsa tantsuõhtu jaoks. Helitugevuse varu jäi meil veel umbes 40 %!!!
Olen saanud juba paar telefonikõnet teistelt kõrtimuusikutelt, kes tunnevad huvi sama süsteemi suhtes ja on lubanud kohale tulla ning kritiseerida :lol: :lol: :lol:
Kui väidetavalt on Bose väiksemad komplektid tänu subbaka kehvale tööle livebandi jaoks sobimatud, siis isiklikult mulle tundub, et IP 1000-ga saaks isegi seda teatud tingimustes helindada, kuna subbaka sees toimetavad 2 8 tollist valjukat ja löök on täiesti olemas. Fono ja akustiliste bändide jaoks on IP 1000 aga vägagi sobilik valik. Fonobändid peavad ainult kodutöö ära tegema, s. t. ühtlustama fonogrammide nivood, et oleks vaja vähem puusalt soundi kruvida!
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Turbosound IP 1000 - esmased tähelepanekud

Postitus Postitas randal »

Saan ainult sekundeerida positiivse poole pealt. Ise olen nüüd ka paar korda proovida saanud enda oma, ja saan ühe postiga enam kui edukalt hakkama. Olen ju varasemalt pannud StagePasi ühe postiga üles ja otse supaka peale.
Pisike parandus siiski: ip2000 on ka 1000W aparaat, erinevus on selles, et 2x8" supaka asemel on tal all 1x12", ehk siis kõvsti suurem kast.
Ühelt küljelt kuulamine ilmselt tahab harjumist, samas on muidugi positiivne osa see, et otse torni saab linkida ka paar aktiivi kas siis ette lööma, kui vaja, või monitorideks (mitte et see monitor sedapidi vajalik oleks).
Ise panin viimati asja mikrofoniga samale joonele, ning ainus erinevus eespool olles oli, et mikri taga seistes ei tulnud kõrged niiväga esile enda jaoks, ees oli kõik olemas, ja lauldes oli kuuldavus üldises plaanis täiesti hea.
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Hoovus
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: 07 Nov 2016, 21:15

Re: Turbosound IP 1000 - esmased tähelepanekud

Postitus Postitas Hoovus »

Tasapisi meenub veel positiivseid külgi - mikrofoni vilesse ajamine on sisuliselt võimatu, kui just kõlari ette ei roni ja vastu kõlli ei pane. Tugeva volüümiga mängides pigem hakkab madalat otsa sisse kiskuma, mille vastu saab abi puldil kanali sagedusnupust :)
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Turbosound IP 1000 - esmased tähelepanekud

Postitus Postitas randal »

Lisan siis kah oma viis senti.

Asjal on kaks sisendit (XLR/6,3mm jack combo) ning lisaks bluetoothiga ühendamise võimalus. Sellega saab siis ühendada kas kaks torni omavahel või mingi musapleieri ühe postiga. Viimane lahendus on eriti mugav üksikesinejatele, kes palju juhtmeid vedada ei viitsi eri asjade vahel. Oluline on, et fonod oleksid ühtlased, väiksemaid tugevuserinevusi saab tasandada pleieri volüüminupust. Mõlemad xlr/liin kanalid on eraldi häälestatavad, paraku tämbrivariante valida pole. Ise kasutasin laulu ja kidra jaoks pisikest nelja kanaliga Yamaha pulti, ning fono lasksin läbi õhu. Kolme seti jooksul probleeme ei täheldanud. Põhimõtteliselt oleks võinud ka kidra ning laulu otse võimu lasta, aga kuna sisseehitaud mikser ühtegi efekti (sealhulgas kaja) ei sisalda, kadus selle mõte ära. Küll oleks lahendus kajaga harmonizer, kui selline asi kasutuses on.
Kogu kola ülespanek ja mahavõtmine käis tõeliselt kiirelt, sest noh, kui sul üles vaja panna vaid mikrijalg, pisike pult, võimenduse post ning kokku umbes 5 juhtmejuppi, käib see tõesti nobedalt. Igatahes 12 minutit peale viimase loo lõppu ja kidra õlaltviskamist istusin juba autos ja alustasin koduteed. Nii et mobiilsus on asjal hea.
Miinuspoolelt vaid seda, et kuna ülemise osa pikkus on 134 cm, siis mahutamiseks tuleb hea koht leida, sest pooleks, erinevalt Bosest, see post ei käi ja seega lihtsalt niisama tavalise sõiduauto pakiruumi ei mahu. Kergelt viltu seades suutsin enda omasse ära toppida, kuid lõpuks otsustasin siiski suusaluugi kasuks. Sealt läbi pistes tuleb post muidugi korralikult kinnitada, et järsu pidurduse korral seda endal esikonsoolist ei avastaks :)

Raen: ülemise posti kere on alumiinium :)
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Hoovus
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: 07 Nov 2016, 21:15

Re: Turbosound IP 1000 - esmased tähelepanekud

Postitus Postitas Hoovus »

Võib veel lisada, et päris labidaga lüüa ei saa. Subbaka ja toru omavahelist tasakaalu tuleb vastavalt esinemispaiga eripärale jälgida/korrigeerida.
Ja veel - viimasel esinemisel pani üks külaline komplektile väga tabava nime - BURZUIKA :lol: Ja tal on tuline õigus, sest tuleb kuuma küll, kui vaja...
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Turbosound IP 1000 - esmased tähelepanekud

Postitus Postitas randal »

Hoovus kirjutas:Võib veel lisada, et päris labidaga lüüa ei saa. Subbaka ja toru omavahelist tasakaalu tuleb vastavalt esinemispaiga eripärale jälgida/korrigeerida.
Ja veel - viimasel esinemisel pani üks külaline komplektile väga tabava nime - BURZUIKA :lol: Ja tal on tuline õigus, sest tuleb kuuma küll, kui vaja...

Peab täiesti paika, ise olen sama kogenud.

Erinevalt Heikkost teen ühe postiga, ja viimane kogemus oli huvitav: ruumiks oli Vana-Vigala kultuurimaja saal, mis algselt täismõõdus spordisaaliks ehitatud. Auru jagus kõvasti, peale teist lugu tuldi vaikselt ütlema, et äkki saaks pisut bassi ja üldist tugevust maha... :D
----------------------------
mitmekülgselt andetu
kuusvarvas1
Tegija
Tegija
Postitusi: 40
Liitunud: 28 Mär 2012, 00:28

Re: Turbosound IP 1000 - esmased tähelepanekud

Postitus Postitas kuusvarvas1 »

randal kirjutas:
Hoovus kirjutas: Erinevalt Heikkost teen ühe postiga, ja viimane kogemus oli huvitav: ruumiks oli Vana-Vigala kultuurimaja saal, mis algselt täismõõdus spordisaaliks ehitatud. Auru jagus kõvasti, peale teist lugu tuldi vaikselt ütlema, et äkki saaks pisut bassi ja üldist tugevust maha... :D
Järelikult tuleb vähem " puid visata " Saalis ikka kuulata vahetevahel, et mis toimub, kui fonod erineva valjusega.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Turbosound IP 1000 - esmased tähelepanekud

Postitus Postitas raen »

Kas kaalusite selle võimsama mudeli ostu ka?
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Turbosound IP 1000 - esmased tähelepanekud

Postitus Postitas randal »

Raen, see võimsam ei ole tegelikult võimsam. nii ip1000 kui ip2000 on mõlemad 1kW võimsusega, ip2000 on lihtsalt 1x12" supakaga. Minu jaoks puudus selle mõte, arvestades hinnavahet, ja seda, et 12" supakas oli mul ka seni kasutusel, millele ma vahepeal posti ja kahvli ning kaks väikest passiivi otsa olen riputanud. Ilmselt annab 2000 küll kõvema litaka altpoolt, aga transa ja mobiilsuse mõttes pole eriti mõtet asjal :)
Ise kaalusingi esmalt tegeliklt ip500 ostu, a siis hakkasin mõtlema, et arvestades minu tahtmist ühe postiga teha, jääb see siiski lahjaks. Ja nii ta läkski :)
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Hoovus
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: 07 Nov 2016, 21:15

Re: Turbosound IP 1000 - esmased tähelepanekud

Postitus Postitas Hoovus »

Sai see nädalavahetus proovitud tehase presetiga "live" mängida ja tähelepanek on, et laulda oli tunduvalt kergem. Nimelt tekitab see preset equalizeril sellise pildi, nagu seda on sellel emotikonil :( , ehk siis kõrged ja madalad on alla toodud ning keskmisi kergelt upitatud. Madala otsa kompenseerisin fonogrammile puldist ja üldpilt sai päris meeldiv.
Vasta