DiMarzio Virtual Acoustic pickup

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Antti
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Nov 2006, 10:41

DiMarzio Virtual Acoustic pickup

Postitus Postitas Antti »

Pilt

Tuunisin veidi oma akustilist kitarri. Algatuseks tuleb öelda, et ma pole kunagi lõpuni pieso soundist vaimustuses olnud, ega asjata pole mõned tootjad hakanud magnetpäid piesole lisaks panema. Mul endal on üks selline Godin, Peeter Rebase Yamahal on samuti kaelapoolne humbucker lisaks. Sedasorti pillid on soojema soundiga ja madal ots kõlab ilma equtamata üsnagi usutavalt.

Siiski oli põhjus miks ma selle helipea soetasin milleski muus. Nimelt olen vahetanud 3x piesot ja lõpptulemus on ikka see, et element kukub ära mingi aja jooksul. Ühe autoriteetse pillimeistri arvates võib eelvõim vigane olla, ülepinge vms. 2 korda olen B-Band originaal pieso välja vahetanud, viimane kord ehitas uue elemendi sinna onu Kulibin https://en.wikipedia.org/wiki/Ivan_Kulibin ehk Igor Zubkov. See viimane oli parim pieso heli mis mul on olnud, sisuliselt müravaba, märksa soojem kui B-Bandi originaal jne. Siiski avastasin sel kevadel et signaal on nõrk ja mingi roobi seadmine vms. ei aidanud. Seega sai mul villand ja kuna magnetpeade valik on lai siis tegin veidi kodutööd.

Kahtlemata on helipea asi mida ei saa huupi tellida kusagilt, vaja proovida ju! Üks variant mis hinnaklassilt sobis oli Tartu IS Musicus täitsa olemas ja väike test pillipoes tundus sümpaatne. DiMarzio Virtual Acosutic http://www.dimarzio.com/pickups/acousti ... l-acoustic ei ole kaugelt mitte kõige odavam asi, siiski jääb hind sinna kanti, et kui ikka hiljem tundub mitte päris sinu rida olema siis pole kaotus liiga valus. Install on lihtne, ilmselt sobib enamusele ümmarguse auguga akustikutele. Endal jääb vaid kaabel parajaks lõigata ja pesa külge kinni joota. Samas on ostes kohe 6,3mm pulkpistik otsas ja seda piisavalt pika kaabli otsas. Nii saab seda kasutada ka nö ajutise lahendusena kui ei taha pilli välimust rikkuda või veel hullem - auku pilli sissse puurida. Ma nii snoob ei ole ja auk oli juba enne mind olemas.

Tegin paar soundinäidet ka https://vimeo.com/180651132. Mängitud otse helikaardi sisendisse, ilma eelvõimuta ja ilma effektideta. MI-LA-RE-SOL keelte magneteid on helipeal veidi tõstetud, minu kõrvale soibib sedasi paremini. Vaatamata sellele, et ilma eelvõimuta magnetpea sound on oluliselt nõrgem kui mistahes sisseehitatud eelvõimuga variandil, on DiMarzio müravaba, seda ka siis kui helikaardi sisend oli enam-vähem 80-90% peal. Heli iseloom on hoopis teistsugune, rasvasem ja jõulisem kui piesol, feedback puudub. No muidugi on sound soojem ka. Kas ka meeldivam, eks see on maitseküsimus.

Proovisin seda helipead kidra külge tehases installitud eelvõimuga paaritada, kahjuks tulutult, põhjustest ehk teab Ivar rääkida. Algul tundus, et volüümi liugur võib mängides ette jääda aga see hirm oli asjatu, käsi liigub veidi teist trajektoori pidi. Kokkuvõttes tundub ost olevat igati asjalik, juba sel reedel oleme oma akustilise projektiga laval. Arvestades eelnevat juttu tundub, et kõik võib veel hästi minna 8)
antti
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: DiMarzio Virtual Acoustic pickup

Postitus Postitas raen »

Haa, vahva ost! Olen sinuga sama meelt, et piezo pole hea lahendus. Tõsi, eks ka magnethelipea on pilli naturaalse kõla mõttes kompromiss, aga vähemalt kõlab see pehmemalt. Ja saab keelte valjust eraldi timmida, nagu sa ka tegid. Ja pole seda hirmu, et roop natuke liigub, näiteks keeli vahetades ja piezo kaotab osade keelte suhtes hea kontakti. Pluss veel see, et kui pille vahetad, saad helipea kaasa võtta.
Vasta