Yamaha MONTAGE

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Yamaha MONTAGE

Postitus Postitas raen »

Pilt

Kindlasti on paljud sündisõbrad juba märganud, et Yamaha on kohe-kohe turule toomas täiesti uut klahvpilliseeriat - "MONTAGE", millest peaks siis saama nende järjekordne lipulaev.

Nagu tutvustusest lugeda on, sisaldab see kahte soundimootorit - vana "hea" AMW2 ( kõik vanad head MOTIF'i soundid ), pluss uus FM-X. Mõlema mootori max polüfoonia on 128, kokku seega 256. Pole paha!

Asja teeb põnevaks ka kogu see konseptsioon, mida uued pillid kannavad - soundid pole mitte staatilised, vaid neid saab rütmiliselt liikuma ja muutuma panna. Seda kõike omavahel sünkroonis ja reaalajas. Kui kuulata-vaadata näiteid, siis on see kõik päris äge. Ja kindlasti annab see ka potensiaalsele ostjale kohese "vau"-efekti, kui vajutad klahve ja sealt tuleb mingi vinge biit. Erinevalt näiteks mu Rolandi moodulist, mille soundid on samuti head, aga selleks, et neist muusika kokku panna, on vaja pingutada.

Turunduse poolepealt veel - kogu seda soundi liikumist saab kontrollida nupuga, millele nimeks pandud "Super Knob". No olgu, ma saan aru, et nimed peavad olema efektsed ja igale lollile meeldejäävad, aga kui mingi asi kannab eesliidet "super", siis see paratamatult assotseerub mulle näiteks "Super Hiirega" :-) Natuke nagu lapsik nimi riista puhul, mille odavaim mudel maksab 2899 EUR. Teine teema on veel, et kindlasti see Super Hiir, vabandust ... Super Nupp, hakkab kõvasti valu saama ja foorumites juba arutatakse, et küllap on need nupud varuosadena tulevikus väga hinnas. Tõsi, õnneks saab selle funktsioone asendada ka jalgpedaaliga.

Tundubki, et MONTAGE on mõeldud pigem lavale - näiteks pole sel täisväärtuslikku sekventserit sees, samuti ei toimi see arvuti kontrollerina. Küll aga helikaardina - arvutisse 16 x stereo ja arvutist tagasi pilli 3 x stereo, kui kasutada 44,1 kHz. Kõrgemate samplerate'de puhul on kanaleid vähem, aga ikkagi on see päris muljetavaldav.

Kokkuvõtteks - põnev, et töö käib ja uusi asju tuleb peale.

Aga igaüks oskab ise ka lugeda :-)
http://europe.yamaha.com/en/products/mu ... ode=series#
Vasta