Yamaha StagePas 400i

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Yamaha StagePas 400i

Postitus Postitas randal »

Et eelmise aasta detsember oli paganama töine, ja üksi käies suuri kaste kolejube tassida, sai omale jaanuari lõpus siis subjektis nimetet isend soetatud. Miks just see? Noh, kahel erineval põhjusel: esiteks olen ma mingil arusaamatul põhjusel passiiviusku, teiseks, praktika on näidanud, et ka väike kõlks suudab üsna suuri asju teha. Ja kolmandaks saan ühte kõlarit koos mikseriga aktiivkõlarina kasutada.

http://im1.woodbrass.com/images/woodbra ... 400I-1.JPG


Aga asjast. Tegemist siis järjekordse mikservõimuga, mis annab välja kuni 400W. Idee järgi. Tegelikkust pole olnud võimalik kuidagi mõõta, nii et jätan selle tootja südametunnistusele. Ülejäänud tehnilisi andmeid saab hästi lugeda tootja kodukalt, ma räägin parem oma kogemusest, mis, pean tunnistama, on peale 9-kuulist kasutamist ootamatult positiivne. Kogemused nimelt on olnud täiesti erinevad, paarikümnelistest seltskondadest sajapealiste kampadeni. Kasutanud olen seda kolmel viisil: väikestes ruumides pannud mõlemad kõlksud "kahvliga" ühe ständi otsa ja tore ongi, natuke suuremates endast kahele poole ning veel suuremates kindlasti laiali paigutanud ja supaka lisaks pannud. Jaa, asjal on täiesti spetsiaalne supakaväljund, mis lõikab sinna millegi ühendudes ülemises otsast automaatselt kõik maha, mis alla 120 on.
Mis toobki meid puldi juurde. Nagu StagePasi sarja puhul kombeks, on ka sellel pult ühte kõlarisse paigutatud, teises kõlaris siis samasuur ruum juhtmete jaoks. Mis on vahel üsna abiks. Puldi võib esinemise ajaks välja võtta, mis on abiks neile, kes armastavad mängu ajal nuppe keerata, või siis kõlarisse jätta. Väljavõtmisel saab puldi standardse Yamaha pultide 'tallaga' näiteks mikriständi külge panna. Teise variandi miinuseks on see, et kui juhtmeid hulgem on, jookseb maast kõlarini kole juhtmepundar :) Samas, trubaduurina väiksemaid asju tehes, kuhu ainult mikker ja kitarr kaasa vaja võtta, see lahendus täiesti toimib, olen isegi kasutanud. 150W sihukeste asjade jaoks üsna piisav.
Nagu ikka, on puldil minibändi jaoks piisavalt sisendeid: neli esimest mikrite või instrumentide jaoks, monokanalid (esimene ja teine ka fantoomtoitega, kui vaja), viimased kaks stereokanalid (monoks lülitatavad, mis annab vajadusel kaks monokanalit juurde). Lisaks saab iPadi või iPodi viimasele kanalile USB-ga külge lükata. Selle positiivne osa on kasvõi see, et mahamängitav asi on ühtlasem ka sel juhul, kui failide helitugevus muidu väga erinev on. Lisaks nii 6,3 jackid, 3,5 ja RCA olemas. Nii et mingi võimalus on alati.
Efektiosa koosneb mõnedest kajadest, mis on täiesti kasutatavad, kui midagi erilist ei taha. Et ma suht minimalist olen, siis rahuldab see mind täiesti. Abiks asi on ka eraldi potekas, mis võimaldab kiiresti režiimi muuta, ehk siis niinimetatud "kiir-ekvalaiser": režiimideks on kõne, muusika ja bassi boost. Viimasest on abi olnud siis, kui supakajuhtmed maha on jäänud… Ja minu lemmik - feedback supressor. Ausaltöeldes pole õnnestunud mul seni mikrit vilesse ajada, kui ma just kõlari vastu pole roninud. Kuidas asi tehniliselt lahendatud on, ei tea, kuid minul on see võimaldanud väga edukalt hakkama saada ka ilma monitorita, sest kõlksud saab vajadusel enda seljataha panna ilma suurema vilehirmuta. Muidugi, kui ikka täiesti otse mikrisse lasta… Aga kes seda ikka teeb :)
Välunditest niipalju vaid, et olemas siis passiivkõlarite väljundid, juba korra mainitud supakaväljund ning eraldi poteka all ka monitoriväljundid, vasak ja parem kanal. Et monitor on eraldi regullitav, saab sinna vajadusel kas mingi teise lõppvõimu või aktiivipaari ühendada.
Heli on hea, selge ja puhas, vbl kohati natuke kuivavõitu, aga eks see oleneb ka sellest, mida, millega ja kuidas läbi lasta. Üldiselt võib rahul olla, lihtsalt mikrid-mängijad-instrumendid peavad piisavalt kvaliteetsed olema.

Kuid mitte kõik pole ilus ja hea. Disaini poolest pole mõtet viriseda, see on klassikaline Yamaha, kus kunagi midagi ei muutu. Kuid paarist asjast tunnen siiski puudust. Esiteks muidugi sellest, et ruumikokkuhoiu mõttes on eku nuditud versioonis: keskmiste reguleerimise võimalus puudub, olemas vaid kõrged ja madalad. Sellest ka eelmise lõigu vihje kvaliteetsete lähteseadmete kohta ;) Teiseks oleks muidugi tore, kui supaka tugevust saaks eraldi reguleerida, praegusel hetkel käib see koos üldise tugevusega. Ja nagu plastikust kõllide puhul pahatihti, igaks juhuks tasub vahel kruvikas kätte võtta ja kruvid üle pingutada, et mingeid plärinaid ei tekiks.

+
kompaktne, väike
piisavalt võimas
piisavalt viisaka väljanägemisega
lihtsalt käsitletav
vajadusel ka eraldi osadena kasutatav

-
väike efektivalik
kesksageduste ja supaka eraldi regullimise võimaluse puudumine


Kokkuvõtteks: olen sellega praeguseks mänginud 9 kuud, nii sees kui väljas. Osadele siit on teada nii Bevega kui Suur Vend; Bevegas suutsin 70 inimesega ära teha ainult StagePasiga (sest supaka juhtmed jäid maha), Suures Vennas umbes 120 inimesega sai koos supakaga väga kenasti ära tehtud. Väliüritustel on kaasas olnud kas aktiivipaar, mis monitoriväljunditest signaali on saanud, või siis vana mikservõimu ja 15" FBT kõlksud juurde pannud, ning mõnesajapealine jaanik on ka ära saanud mängitud. Samas, telgialuseid õueüritusi 60 inimesega on kannatanud välajs teha küll. Vahel olen vajadusel kaasa võtnud vaid ühe kõlari koos puldiga ning trubaduuritanud, ja asi on ennast igati õigustanud. Nii et selle raha eest on asja enam kui küll.
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Yamaha StagePas 400i

Postitus Postitas raen »

Asjalik ülevaade!
Vasta