Monitor TC Helicon Voicesolo fx150

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Monitor TC Helicon Voicesolo fx150

Postitus Postitas Ivar »

Sai soetatud siis selline monitor http://www.tc-helicon.com/en/products/voicesolo-fx150/ Tegemist on 3-e kanalilise monitoriga, võimsusega 150W, sees on tal 6,5'' koksiaal valjuhääldi. Kaalub 3kg. Mõõtmetelt mahub seljakotti, ehkki võib tellida ka originaalkoti.
Antud monitoril on 2 mikrofoni või liini kanalit ja 3-s on aux, kuhu võib näiteks mp mängija ühendada. Kuna võimalusi on väga palju, siis ei hakka kogu manuaali ümber jutustama. Kui siiamaani kasutasin tc helicon voicesolo vsm 200 monitori, siis üks oluline funktsioon, mille pärast ma antud aparaadi ostsin on just tema peal olevad efektid ja võimalus segustada mikrofoni ja puldist väljuvat monitormixi. Kummaski mikrofoni kanalis on nupp vocal tone, mis on adaptiivne ekvalaiser, kompressor, de-esser ja gate kokku. See süsteem kuulab sinu häält ja mikrofoni enda kõla ja miksib selle optimaalseks. Kasutan analoogset asja juba aastaid tc heliconi vokaali protsessoril ja olen väga rahul. Kuna aga teisele laulumikrofonile tahtsin ka seda võimalust, siis antud monitor seda just pakubki. Lisaks on ka mõlemis kanalis kaja efektid.
Minu puhul toimib siis asi nii: laulu mikker läheb kanalisse 1, millele olen peale lükanud ka vocal tone nupu ja kaja ning puldi monitori väljund, kust tuleb summa, läheb kanalisse 2. Tagaküljel on nupp, mis võimaldab monitori väljundisse saata ainult kanal 1 heli või kogu mixi. Antud juhul tuleb siis kasutada seda, et väljundis on ainult kanal 1 heli, muidu läheks kogu krempel genereerima. Monitori väljund läheb puldi mikrofoni kanalisse.
Võrdlesin uut oma vana monitoriga ja tundub et uue heli on säravam. Võibolla on vana heli tehtud just vokaali jaoks, uus on multifuntsionaalsem-võib kasutada ka nt pillimonitorina (isegi basskitarri võib sealt läbi mängida kui uskuda tootja enda ütlusi). Tänu ekvalaiseritele saab vajadusel ka tämbreid muuta kui miskit ei sobi.
Sai antud isendit ka laval proovitud ta ja esmamulje on väga hea. Ainuke asi, millega ma rahul pole, on eraldi asetsev toiteplokk. Tegemist siis sülearvutile sarnase toiteplokiga, aga pingega 42,5V. Minu praktika näitab et selliste adapterite väljund juhtmed ühel hetkel lähevad katki. Netis selliseid toiteplokke ma müügil ei leidnud ja lahti käivad nad ka ilmselt ainult jõuvõtetega, tundub et on kokku liimitud. Seega toiteploki juhtme katkemisega oleks jama üksjagu. Ei tea, miks ei võiks monitori natuke suuremaks teha ja see plokk sinna sisse monteerida. Võibolla on oht, et tekivad häired. Igaljuhul mina monteerisin ta takjapaelaga monitori tahaküljele. Kodus katsetades häireid ei täheldanud. Nüüd tundub, et olen täiesti rahul.
Keda asi rohkem huvitab, tutvuge manuaaliga, võimalusi on tõesti palju, kasutada on teda mugav.
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Monitor TC Helicon Voicesolo fx150

Postitus Postitas Ivar »

Nagu karta oli, hakkas mingil hetkel toiteplokk katkestama. Ei saanudki aru, kas pistik või juhe. Igaljuhul lõikasin pistiku tagant ära, pistsin toiteploki kõlarisse (valjuka taga oli veidi ruumi) ja jootsin juhtme otse trükkplaadile. Koht kus varem oli kõlari standi pesa, sinna panin võrgujuhtme pesa. Olen nüüd ca 2 kuud sedasi teinud ja kõik toimib. Kas saund selle all kannatab ka, et kõlari mahtu läks veidi vähemaks toiteploki arvelt, seda ei oska öelda. See et ma teda enam mikrofoni standi otsa ei saa panna, pole mulle oluline. Kuna mikrofoni jala külge sai panna kahel moodusel, siis teine moodus jäi tegelikult alles.
Eks selle voolupesa oleks saanud mujale ka panna, aga nii tundus mulle tehniliselt lihtsam, kuna suur auk oli seal juba olemas.
Igal juhul nüüd olen ma rahul ja sain sellise monitori, nagu oleks kohe tahtnud. Loodan, et Tc Helicon oma järgmistele monitoridele ehitab toiteploki sisse.
Vasta