Kondekas mikrofonid

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Kondekas mikrofonid

Postitus Postitas Project X »

Raen äkki aitad :P Või on sul mõni üle :D

Probleem siis selles, et mul natuke vaba raha ja mõtlesin, et võiks oma dünaamilise mikkri kõrvale ühe kondeka osta. Raha just väga palju ei ole nii umbes 1500 saaks kulutada.
Silma jäi T.Bone SC400 või SC600. Netist vaadates nende kohta erilist infot ei ole leida seega tunduvad kahtlase väärtusega asjad, aga plussiks on shockmounti kaasasaamine.
Mis suunas üldse vaadata sellises hinnaklassis?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Ma kardan, et 1500 krooniga küll midagi sellist ei saa, mida sa juba homme ei häbene. See M-Audio Luna, mis mul on, maksis u 3600 kr. Teeb oma töö ära, aga kui olin siin Elmeti juures katsetanud tema uut Rode mikrit ( see vist oli tal mingi 16 kilone lugu ), siis tundus Luna ikka väga tuim.

See on nii, et korraliku mikriga asi lihtsalt KÕLAB. Lihtsalt salvestad ja kõik ongi kohe paigas. Kehva mikriga aga pead hakkama arvutis EQ-ga möllama, aga tegelikult ikka asja paika ei saagi.

Ma tean, et see on kulunud tõde, aga odava asja ostmine tundub hiljem ilge raiskamisena, aga korraliku soetamiseks kulutatud summa ununeb kiiresti ja hiljem, igakord kui asja kasutad, muudkui kiidad ennast oma tarkuse pärast. :)
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Arvata oligi, et umbes selline vastus tuleb. Samas kui teha hirmkalleid investeeringuid siis kuidagi peab see hakkama sisse ka tooma.

Tegelt tahaks oma kõrvaga kuulda dünaamilise ja kondeka kõlalist vahet. Usun, et kõlal peaks olema rohkem "õhku" ja sära, aga täpselt ei tea kah.

Ma arvan, et rahval hariks see ka kõrva kui sa Raen teeksid võimaluse korral mingid väikesed demod? :roll:
Muhv2003
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 62
Liitunud: 14 Jaan 2006, 11:43

Mikker

Postitus Postitas Muhv2003 »

Tundub et Audiotehcnica at 2020 on ysna hea kavliteedi ja hinna suhtega.
Review-des on saanud head hinnangut tegijatelt.
wavez
Algaja
Algaja
Postitusi: 5
Liitunud: 26 Aug 2005, 16:48

Postitus Postitas wavez »

http://www.zzounds.com/item--MDONOVA


Endal olemas aga pole katsetada veel jõundud, ruum vajab isoleerimist + ei oska veel uut helikat täielikult paika sättida :D ...paari päeva pärast saaks vast mõned näited tuua, heliklipi näol.
sethh
Tegija
Tegija
Postitusi: 43
Liitunud: 26 Jaan 2006, 22:09

Postitus Postitas sethh »

Teretere! Aga kas selline mikrofon õigustaks ennast ära?
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/de ... 8&v=glance
Muhv2003
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 62
Liitunud: 14 Jaan 2006, 11:43

Mikker

Postitus Postitas Muhv2003 »

Review/de j'rgi otsustades on tegemist p2ris hea kraamiga: http://www.mxlmics.com/condencer_mic/co ... index.html

Yldjuhul on m6tekas eelistada mikreid vanadelt tegijatelt nagu: AudioTechnica, Neumann, Shure, jne , aga see Mxl tundub kyll ka p2ris tegija olema.
Kuna mul endal seisab ka l2hitulevikus ees vokaali mikrofoni ost, sis oleks v2gagi huvitatud, et kui keegi selle ostab sis annaks teada , mis kvaliteeti see mikker pakub.(MXL).
sethh
Tegija
Tegija
Postitusi: 43
Liitunud: 26 Jaan 2006, 22:09

Postitus Postitas sethh »

No ma ostan vast üsna pea selle MXL-i ära siis saad küll ja küll kuulda ise, mis häält ta teeb kui veel soovid :)
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

@ wavez

Pajata meile oma uuest mikrist ja räägi mis mikriga sa Propaganda lindistasid :?:
Muhv2003
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 62
Liitunud: 14 Jaan 2006, 11:43

Kondensaator mikker

Postitus Postitas Muhv2003 »

sethh kirjutas:No ma ostan vast üsna pea selle MXL-i ära siis saad küll ja küll kuulda ise, mis häält ta teeb kui veel soovid :)
Oleks huvitatud kyll jah , millal umbes 2ra ostad selle muidu.
sethh
Tegija
Tegija
Postitusi: 43
Liitunud: 26 Jaan 2006, 22:09

Re: Kondensaator mikker

Postitus Postitas sethh »

Muhv2003 kirjutas:Oleks huvitatud kyll jah , millal umbes 2ra ostad selle muidu.
No ses suhtes, et ma mingi paari nädalaga lükkasin asja edasi aga üsna märtsi kuule üle pöördumise paiku vast. Et kui tahad kähku minu kogemusi siis vist ei jõua, aga ma leidsin näiteks sellise koha - siin on akustilisega selline firmaväline sample üleval: http://www.thelisteningsessions.com/session5.htm

Kuid selline värk. Ma nüüd nats korda end (see küsimus on juba teemas Sethh palub abi ka,) aga ehk pole viga =) Kas mikrofon oleks parem stuudio tarbeks mingi kondekas, nagu näiteks M-audio Nova või MXL 990 või Samson CO1/CO3 vms? VÕI. No mis muu, kui Shure SM58?

Mulle endale jäi nagu mulje kondekaga lindistades, et sealt tuleb täiega kvaliteeti rohkem ja sensum feel asjale, et kui oled siuke sensu laulja, et iga maigutus/hingetõmme/huuleplaks loeb siis läheks kondeka peale kindlasti. Jaa vä? :D
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Kondekas ikka jah 8)
Mul on praegu SM58 ja nutan, et ma selle lindistamiseks ostsin :cry:
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

SM58-ga tehakse see trikk, et keeratakse kuppel maha. Siis pidada sellest mikrist hoobilt saama SM57 ( mis on väga respekteeritud mikker näiteks el.kidra, soolotrummi ja paljude muude asjade salvestamiseks ). Vokaal ka, kui kasutad popkillerit.
sethh
Tegija
Tegija
Postitusi: 43
Liitunud: 26 Jaan 2006, 22:09

Postitus Postitas sethh »

Ohoo, huvitav... Kas Defmic äkki proovib ja avaldab arvamust tolle meetodi kohta?!
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Kahjuks mul ei ole popkillerit, aga proovin ära homme 8)
Äkki saabki kakist saia :lol:

Mis homme :?: Kohe tegin ära ja sain teada, et vahe on ikka jah isegi minu kakide kõleritega kuulda, see puhumine jäi peale, aga selle koristab ära popkiller, kui mul see vaid oleks 8)
Vasta