Empress Buffer+ - kitarri pedaal

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Empress Buffer+ - kitarri pedaal

Postitus Postitas raen »

Pilt

Empress Buffer+ on pedaal, mis mõeldud olema n.ö esimeseks pedaaliks kohe peale kitarri ja ühtlasi ka viimaseks, enne kitarrivõimendit. Ülejäänud efektipedaalid on siis soovitav ühendada Buffer+'i loop-ahelasse.

Pedaali sisendtakistust saab pisikese poteka abil sujuvalt muuta, vahemik on 10k - 1Meg. Nagu pildilt näha, on see "input loading" potekas seal pedaali parema külje peal üsna märkamatu ja kogemata seda paigast liigutada suht võimatu. Effekt on sel selline, et kui vastupäeva nulli keerata, siis muutub sound pisut tuhmimaks-pehmemaks, aga on endiselt igati kasutatav. Keerata on seda minipotekat mugavam peene kruvikeerajaga, aga häda korral piisab ka näppudest.

Suur boost-potekas annab kuni 30dB boosti ja see boost asub ahela kõige lõpus, vahetult enne väljundit. See välistab võimaluse, et näiteks mõni loop-ahelas olev pedaal ülekoormataks. Potekas on mutriga tugevalt korpuse külge keeratud ja liigub soliidse tihedusega. Poteka nupp on karedast alumiiniumist ja selle asend on kaugele näha. Näiteks nii mõnegi teise mu pedaali nupud on nii halvasti disainitud, et asendit näeb ainult teatud nurga alt või kaugusest.

Jalglüliti abil saab boosti sisse-välja lülitada, puhver seejuures on aga kogu aeg taga. Lüliti on n.ö "momentary"-tüüpi, ehk siis ilma klõpsuta. Alla vajutades vaid kontaktid ühenduvad ja lülitit üles lastes katkeb ka kontakt, töö teevad ära releed. Selline lahendus mulle ise-enesest väga meeldib, sest taolise lüliti ehitus on lihtne ja praktiliselt hävinematu. Küll aga on siinse lüliti kael natuke pikk ja see ulatub korpusest küllalt kõrgele välja. Aga lülitamine ise on tõesti välk-kiire ja ühendused toimuvad ilma igasuguse krõpsuta signaalis.

Kui jalgpedaali veidi pikemalt all hoida, siis käivitub veel üks relee, muidu sinine tuluke muutub punaseks ( booster off-asendis on tuluke muidugi üldse pime ) ja signaal pedaali "amp out" pesas katkeb. Küll aga toimib edasi "tuner out" pesa, võimaldades sellega kitarri vaikset häälestamist laval.

Veel on siin kaks mini-tumblerit. Ühega saab sisendsignaali 3-e dB võrra suurendada või vähendada - hea näiteks mõnd liiga hot-väljundiga kitarri vaiksemaks teha või vastupidi - vaikset valjemaks saada. Muutus ei ole väga drastiline, aga näiteks minu Guildi puhul igati kasulik - tal on üsna ülekeritud ja tugeva väljundiga helipead ja need kipuvad näiteks kompressorit n.ö kinni pooma.

Teine tumbler lülitab sisse filtri, millega vähendatakse kõrgete sageduste sisinat. Viimane on kerge tekkima näiteks mõne digitaalse FX-i kasutamisel. Valida on kahe erineva intensiivuse vahel, aga mina siin mingit väga olulist efekti ei märka kummagi puhul.

Aga kas te väikest punast tulukest näete?

Mina ka ei näe! :-)

Ei saagi näha, sest see asetseb vasakul küljel, seal kus on ka toitepistik. Taolise tulukese vajalikkus on minu jaoks natuke küsitav, sest seda peab ju spetsiaalselt vaatama, samal ajal, kui põgus boost-lüliti vajutus annab samuti infot, kas vool on olemas.

Aga las ta olla, ega ta leiba küsi ja peamine, et toide kannatab kuni 18V. Patareitoidet ettenähtud pole.

Kokkuvõtteks - igati nutikas ja praktiline pedaal, võimaldades kitarri signaali teekonna hoida võimalikult lühikese ja korralikult puhverdatuna

Natuke vajas vaid pedalboardis juhtmete sättimine nuputamist, kuna ühenduspesi on sel pedaalil mitu ja need on üsna lähestikku.
Vasta