Mambo Amp - jazzkitarri võimendi

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Mambo Amp - jazzkitarri võimendi

Postitus Postitas raen »

Pilt

Mõni aeg tagasi hakkasin endale otsima sellist kitarrivõimendit, millega oleks kodus hea mugav vaikselt pilli harjutada ja miks mitte ka mõnel sellisel viisakamal keikkal kasutada, kus on aega, ruumi ja ka mõtet mikrofoni võimendi ette sättima hakata. Teine põhjus oli, et kuigi Kemper annab palju erinevaid ja häid kidrasounde, siis clean-soundid kipuvad olema natuke kiledad, eriti, mis puutub jõulisemalt tõmmatud kõrgematesse nootidesse. Neid saab küll leevendada draivi pealekeeramisega, aga siis pole see enam clean-sound. Tekkis huvi, et kas ehk ei anna mõni jazz-tüüpi kitarrivõimendi sellises olukorras paremat tulemust?

Kuna mu sooviks oli võimalikult lollikindel ja hooldusvaba riist, siis jäid lampvõimud kohe kõrvale. Transsvõimudega on aga lood kehvad - neid eriti ei toodeta ja need, mis on, on kas mingid väga odavad käkerdised, või siis digiprotsessinguga. Viimaseid aga ma ei vaja, sest mul juba on Kemper.

Mööda vastavaid foorumeid kolades jäi lõpuks silma Mambo Amp - http://www.mambo-amp.co.uk

See tundus olema kõigiti sobilik combo - väike, suhteliselt võimas, funktsioonidest mitte liiga tulvil, samas aga siiski mõningaid lisaväärtusi pakkuv. Ja mis peamine - Inglismaal käsitööna tehtav ja mulle väga meeldivad sellised asjad.

Võtsin Mamboga ühendust ja saimegi kaubale. Tõsi, kuna meister on sisuliselt ühemehe-firma, siis on ooteaeg vähemalt kuu. Aga ega mul kiiret polnudki. Natuke läks siiski tähtaeg üle ja ma hakkasin juba pisut närviliseks muutuma ... Aga lõpp hea - kõik hea, Mambo on mul nüüd siin laua peal ning Jon oli lepituseks kasti lisanud ka 3-e meetrise kidrakaabli, mis samuti Inglismaal käsitööna tehtud. Thanks!

Jon teeb erinevas suuruses võimendeid, mina võtsin neist kõige väiksema - 8 tollise valjukaga ( kaal 7,3 kg ). Kõik nad on 180 Watised ja küllap suuremad annavad rohkem basse ja täidavad ruumi paremeni, aga minu jaoks pole see faktor, eriti kodus harjutades. Keikkadel aga nagunii läheb mikker ette.

Mambo korpus on tehtud 11-kihilisest kasevineerist. Ma ei näe siin kinnituskruvisid ega tapp-ühendust. Kas on asi lihtsalt kokkuliimitud või on seespool ka näiteks puupunnid vm, seda kahjuks väljast näha pole. Igatahes on korpus tugev ja liitekohad tihedad. Valjuka ees on jäik metallvõre, mis istub kummipukside peal ega vibreeri kaasa.

Väga mugav on, et Mambot saab kasutada n.ö püsti-asendis, kui ka nurga all. Viimasel juhul siis kõlab põrandale asetatud võimendi sulle kenasti kõrva. Mõlemas asendis toetub Mambo kindlalt kummist jalgadele.

Pilt

Peal/taga on GAIN ja EQ potekad. Need ei ole ülitundlikud ega lähe kõlaliselt väga äärmustesse, jäädes igas posängis pigem mõõdukaks, pakkudes samas väga musikaalset ja kasutatavat soundi.

Sisendeid on kaks, B-sisend on tuimem.

HARMONIC-CLEAN nupp lükkab sisse moonutuse ahela, mis peaks vähemalt jutu järgi lisama soundile ülemhelisid ja emuleerima lambi soundi. Tulemus on üsna subjektiivne ja seda on rohkem kuulda tugevama sisendsignaali korral. Igatahes teeb see tõesti soundi pisut täidlasemaks, minemata samal ajal koledaks kärinaks.

BRIGHT-DEEP nupp on 3-e asendiline fikseeritud sagedustega EQ, millest keskmine posäng on siis neutraalne. Taaskord on tegu igati maitseka ja reaalses elus kasutatava nupuga.

Veel leiab tagumiselt küljelt MASTER VOLUME, DI-OUT pesa, SEND ja RETURN pesad, LINE IN pesa, PHONES pesa ja REVERB DEPTH ning REVERB TIME potekad. Ma olen igasuguste reverbide suhtes alati väga noriv, aga Mambo reverb on hea. Ja nagu teiste nuppudega, ei lähe ka reverb väga kosmoseks kätte, isegi kui kõik põhja keerata. Mõlemad potekad 50% on igati paras asend.

Kõik potekad ja nupud on tiheda käiguga ja soliidsed. Hea on ka teada, et ükski neist pole kinnitatud montaazhplaadile, seega on neid lihtne asendada.

Mambo sound on mõnusalt ümar ja pehme, olemata samas tuhm ja tuim. Jõudeasendis on küll kuulda teatavaid sahinaid, aga sisse-välja lülitamine käib n.ö soft-start põhimõttel - miski ei paugu. Meeldib ka, et ühegi nupu sisse-välja lülitamisel ega poteka keeramisel ei kaasne mingit drastilist volüümi- või mingit muud soundilist hüpet, mis sind kurdistaks - kõik on viisakas, kõik on intelligentne.

Kokkuvõtteks - Thanks, Jon! Well done! :-)
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Mambo Amp - jazzkitarri võimendi

Postitus Postitas randal »

180W???
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mambo Amp - jazzkitarri võimendi

Postitus Postitas raen »

randal kirjutas:180W???
Nii ta väidab -

the loudspeaker is 8inch, 225W rms rated, 95 dB / Watt @ 1 metre sensitivity
the power amplifier is rated at 180 W rms (continuous sine wave)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mambo Amp - jazzkitarri võimendi

Postitus Postitas raen »

Väike audiodemo ka, võetud SM57-ga enamvähem valjuka keskelt. Mängitud Guildi kaelapoolse helipeaga.

http://www.vaikene.net/raen/musa/mambo_demo.mp3
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mambo Amp - jazzkitarri võimendi

Postitus Postitas raen »

Mõni sõna ka BRIGHT-DEEP nupu kohta -

BRIGHT, nagu ka nimi reedab, vähendab pisut bassisagedusi ja tõstab kõrgeid. Viimaseid siis päris ohtralt, suisa kuni 12 dB 5KHz juures ja kõrgemal. Tulemus on näiteks Telecaster-tüüpi pilli jaoks muidugi üsna terav, aga mõne tuhmima pilli äratab see kindlasti elule.

DEEP posäng on märksa subjektiivsem - see vaid tõstab pisut, u 2 dB 100 Hz juures ja sujuvalt langetab kõrgeid mõne dB, alates 2 KHz-st.

Keskmine posäng on siis n.ö "sirge", aga ega ta nii väga sirge polegi, kui vaadata graafikut.

Pilt

Selle tulemusena aga on ka näiteks DI-OUT pesast võetud signaal kasutatav - liigsed bassid ja kõrged on maha lõigatud
Vasta