Kitarrivõimendi vs simulaator

Tegevmuusikute rõõmud ja mured

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Kitarrivõimendi vs simulaator

Postitus Postitas Ivar »

Kuna selle teema üle on palju diskussiooni olnud, kas simulaator asendab lampvõimendit, tegin mõned katsed. Neid saab kuulata https://soundcloud.com/ivarhansen1/v-im-vs-simu 1 katse oli clean kitarr läbi amt distrationi (simulaatori), mis olemuselt on sans amp gt-2 kloon. Signaal sealt otse arvutisse. 2 katse- clean kitarr läbi lampvõimu Kustom Defender V-15. 15w võimendi sai lülitatud 4w asendisse. Signaali võtsin mikrofoniga shure sm-58, mille asetasin ca 5cm kaugusele valjukast. Mikker valjuka ääre poole, mitte tsentrisse. 3 katse sama asi võimendi 15w asendis. 5 katse-sedapuhku võtsin signaali juhtmega võimendi speaker emulaatori väljundist. Speaker emulaator saab signaali väljundtarfo sekundaarmähiselt, ehk siis sealt, kust valjuhääldigi. Edasi tegin sama triangli läbi draiviga, milleks kasutasin Rat-i. Kõikidel katsetel oli vahel mul kogu pedalboard, et signaali ahel oleks sama. Kuulake, otsustage ise, millised vahed on soundidel :)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kitarrivõimendi vs simulaator

Postitus Postitas raen »

Väga õpetlik test!

Pean tunnistama, et, eriti just clean soundide juures, ei ole Sansampil ja mikriga võetud võimul minu jaoks soundi meeldivuse juures olulist vahet. Mõlemad on ilusa kandva tooniga. Ainuke, mis mikriga võetud toonil juures on, on see teatav ruum või 3D, mida Sansampidel pole. Aga seda ei saa oluliseks miinuseks lugeda, sest laivis nagunii lisandub ruumikaja, ning stuudios on samuti alati võimalik vajadusel ruumikõla lisada.

Aga jah, Sansamp tundub hea ja täiesti pädev asendus reaalsele mikitud võimule.

Võimu enda simu mulle nii palju ei meeldinud, on kuidagi kiledavõitu ja kitsas teine
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Kitarrivõimendi vs simulaator

Postitus Postitas Ivar »

Huvitav-mul oli vastupidi, sansampi clean ei tundunud nii hea võrreldes võimuga mängituna läbi speaker simu, või mikriga võetuna :D
Vasta