Yamaha Mobile Music Sequencer

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Yamaha Mobile Music Sequencer

Postitus Postitas Manchoa »

Aasta alguses tuli Yamaha välja järjekordse iPadile uunatud muusikaprogrammiga "Mobile Music Sequencer".
Nagu nimigi ütleb, on tegemist sekvenseriga, mis aga minu arvates erineb suuresti teistest senistest.
Lähim vaste sellele programmile oleks vast Ableton Live.

Põhimõtteliselt on tegemist sekvenseriga, kus ehitad loo üles loopidest või fraasidest, kusjuures ühe fraasi pikkus saab olla kuni 8 takti. Töökeskkond on lihtne ja loogiline, loo ehitamiseks on sul kaks ekraanivaadet - lugu ja fraas:

Pilt

Pilt

Programmiga on ostes kaasas 92 erinevat saundi (muuhulgas 9 trummikomplekti) ning terve suur hulk stiilid ekaupa jagatud valmis fraase (loope). Programmi siseselt saad juurde osta veel 4 saundi/fraasi komplekti (Dance Pop; Electronic; Hip Hop ja R&B), ühtekoku 61 lisasaundi ning üle 1000 fraasiga.

Aga see pole veel kõik.

Antud programmi fraasid on tegelikult midagi midi faili sarnast (mitte audio fraasid !), mis tähendab, et saad programmi saunde kasutades teha endale just selliseid fraase, nagu oma loo juures vajad. Selleks on olemas kolmas "aken" phrase edit

Pilt

Kuna olemasolevad fraasid ei ole salvestatud audiona (nagu juba eelpool mainitet), saad otse loomulikult igal ajal muuta kõikide fraaside saunde, temposid, helistikke jne.

Ja nagu sellest oleks veel vähe - programmil on olemas "chord edit" funtksioon, millega saab ka kõige algajam muusikaharrastaja koostada harmooniaid, millest ta siiani vaid unistada võis

Pilt

Ja ka see ei ole veel kõik :-)

Programmil on lisaks tervikliku loo valmisheitamisele funktioon lives kasutamiseks - koosta olemasolevatest fraasidest "sektsioonid" ning varieeri neid reaalajas täpselt nii nagu ise soovid.

Ja seegi ei ole veel kõik (hmm - tundub, et ma kordan ennast...)

Igale fraasile saad koostada neljas erinevas kategoorias (normal, fill, roll, break) kuni 16 variatsiooni, et lugu oleks elavam ja dünaamilisem:

Pilt

Ja loomulikult on olemas nii effektisektsioon, saundide editeerimine kui mikser. Ja enesestki mõistetavalt saad valmis lood eksportida näiteks wav formaati.

Põhimõtteliselt julgen väita, et tegemist on Yamaha omaaegse legendaarse kaasaskatava sekvenseri QY reinkarnatsiooniga iPadi ekraanil.

Pilt

Üks väike asi veel - kuidas see prograam kõlab ?

Kuula ise :-)

http://www.youtube.com/watch?v=wTii2cKId18

Hind ? 8 Eur kanti :-)
TY
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Yamaha Mobile Music Sequencer

Postitus Postitas raen »

Aitähh asjaliku ülevaate eest!

Mida aasta edasi, seda vähem on mul usku investeerida igasugustesse riistavaralistesse spets muusikariistadesse ja järjest rohkem kaldub mu poolehoid iPadi appidele ...
Vasta