Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas Seidy »

Vähem kui 24h tagasi anti siis märku, et veebruari lõpus tuleb Kemperi räkivariant ka siis välja. Kui ma ollin lõpeks värvivaliku osas endaga kokkuleppele saanud siis nüüd olulisem küsimus: kumb jätta, kumb võtta? Räkis on küll parem tassida ja on samuti organiseeritum aga see ei näe nii efektne välja (ka see on ju oluline) :)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas raen »

Aitähh vihje eest! Ei pannudki seda uudist ise tähele.

Tõsi, räkiversioonist on palju räägitud ja seda on oodatud. Kumba nüüd aga siis võtta?

Vaatan, et Kemperi räkiversiooni juures on originaaliga võrreldes ruumiga kõvasti priisatud. Laiust siis standard-räkimõõt 19" ( u 48 cm ), võrdluseks - orignaal on u 37 cm lai. Aga kõrgust paistab uuel olema 3U jagu, mis teeb siis u 13 cm. Ma oleks oodanud 2U mõõtu, mis on taoliste aparaatide puhul tavalisem, aga ilmselt ei tahtnud Kemper räkiversiooni puhul nuppe vähemaks võtta ja sellega asja funktsionaaluses kaotada. Originaal on u 21 cm kõrge.

Eks siin ole see poliitika üsna selge - koju laua peale pole mingit mõtet seda suuremat räkimõõdus kobakat osta, samas kui suurtel lavadel on turvaliselt räki sisse peidetud Kemper omas elemendis. Teisest küljest aga - kui on kodus stuudios FX-de räkis 3U jagu vaba ruumi, miks mitte siis sinna üks Kemper sokutada. Ja nagu minu puhul on - ka originaal istub selles spets kotis nagu räkis peidus ja on keikkadel väga mugav nii transada kui kasutada.

Kuivõrd sisu peaks neil olema identne, siis on valik tõesti puhtalt maitse asi.
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas Seidy »

Räkivariant on jah kolme unitiline ja tuleb vist ainult tumedates värvides, sisu on täpselt sama.
Veel on siis sisse ehitatud võimudega Kemperid tulemas, praegusele hinnale võib rahulikult 500€ otsa panna.

Näpin siin praegu ühte röstriformaadis eksemplari, ilmselt võtan ikka selle. :)
Kahju, et kott muidugi nii palju maksab aga tuleb ka see muretseda.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas raen »

Väike siseinfo Kemperi latency kohta -


We have a hidden solution in the new public beta 1.60.
Only update, if you are not having an important studio or live job.

Go to Output/Master menu, last page. Press soft button 4. It will light up. No message on the display.
Now the profiler is on constant latency. Stays there until you press that button again.

Background: the profiler adapts to the lowest latency possible. That is individual per rig. This will create latencies around 3 ms. When you light up that button, you will get a higher but constant latency of about 4.9 ms.

Please consider the following fact: there is only one single condition where a constant latency is required - when two (or more) profiles are fed by the identical audio source. In this case the variable latency can yield to different phase relations.

I can only think of two situations where this happens:

1. Reamping and mixing the profiler more than once by using the same guitar track for reamping. That is the situation showed by some of you.
2. Playing two or more Profilers at the same time by splitting the guitar signal and feeding both/all Profilers with it.

Please add it to the list, if you can think of more situations.
The classic doubling of tracks is not an issue, because you play the guitar individually per track.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas raen »

OS 1.60 on siis nüüd ametlikult väljas. Rõõm on tõdeda, et uus soft läks peale kiiresti, tõrgeteta ja väga veenva kindlusega. Eelmisega oli täitsa tegu, et seda peale saada.
Väga meeldib ka see, et uus soft ei löö sul kogu masinat ( uut moodi ) segameni, vaid kõik on "nagu enne", selle erinevusega, et uued funktsioonid-efektid on menüüdes nüüd ootel ja kasutusvalmis.

Väidetavalt olla muu hulgas ka soundi digitaalseid moonutusi vähendatud ja ka üldine stabiilsus olla parem. Masin läheb kinni nüüd veidi nobedamalt ja ka see kohati juhtuv ekraani oranzhikalt vilkuma jäämine peale SHUT DOWNI pidada nüüd likvideeritud olema.

Minu jaoks on tegu, tõsi, siiski küllalt vähe pakkuva uuendusega - ootan jätkuvalt PERFOMANCE MODE ( olla suht valmis juba, nagu räägitakse ). Ja veel ootaks ma STOMP'ide hulka ka ühte mono delayd.
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas Seidy »

raen kirjutas:Minu jaoks on tegu, tõsi, siiski küllalt vähe pakkuva uuendusega - ootan jätkuvalt PERFOMANCE MODE ( olla suht valmis juba, nagu räägitakse). Ja veel ootaks ma STOMP'ide hulka ka ühte mono delayd.
Saad sa kuskile viidata ka selle performance mode'i osas? Ma olen mingeid oletusi ja lootusi, et ehk NAMM'il tuleb välja aga midagi kindlamat pole küll näha olnud.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas raen »

Ameerikas oli NAMM just ära ja keegi sealt Kemperi foorumist olla härra Kemperiga NAMMil rääkinud ja too olla vihjanud, et PERFOMANCE MODE on pea-aegu valmis. Üsna selline "naised saunas rääkisid" stiilis jutt seega ... :-)

Aga kes teab, äkki tõesti on juba järgmises OS-i uuenduses asi sees. Siiani on need uuendused tulnud mõnekuise intervalliga.
Järgmine NAMM on maikuus Venemaal, jääme huviga ootama
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas raen »

Kuna keikkadel moodustub mul aparaatidest omamoodi "torn" ( võimuräkk, Kemper, pult ), siis see pehmest materjalist Kemperi kott siiski ei õigustanud päris ennast. Thomann müüb väga mõnusaid kergest plastist räkikohvreid. Vajalikud "kõrvad" sai ehituspoest. Jäi vaid natuke saagida-puurida

Pilt
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas Seidy »

Just eile või isegi täna nägin Kemperi Facebooki lehelt uudist, et nüüd on spets Kemperi "kõvakast" ka olemas. Thomannis veel saadaval polnud, just vaatasin.
Ise olen siiamaani rohelise kotiga rahul. :)

Pilt
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas raen »

Mulle see variant ei meeldi. Väga lihtne on Kemperile kasti "pähe tõmmates" nuppudesse sõita ja need ära murda
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas Seidy »

Kuhu sa muidu need "räkikõrvad" kruvisid? Sinna, kuhu muidu rihm kinnitub?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas raen »

Seidy kirjutas:Kuhu sa muidu need "räkikõrvad" kruvisid? Sinna, kuhu muidu rihm kinnitub?
Jah. Ja kasutasin isegi neid samu kruvisid.
Nagu pildilt näha, on 19" toasteri jaoks natuke muidugi lai, samas aga on 5U kõrgust ja 23 cm räkisügavust igati paras.



Pilt
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas raen »

Proovisin siis kah ära, kuidas see profiilimine käib - tegin Kemperiga oma Palmer Eins lampvõimu simuväljundi profiili. Midagi keerulist seal polnud - riistad omavahel juhtmetega kokku, mõned nupuvajutused ja hetk ootamist. Aga mulle tundub, et täitsa veenev tulemus sai. Mitte küll päris 100% identne - originaal tundub mulle olema pisut laiema sageduskarakteristikuga, eriti just bassi poolepealt, koopia on natsa kitsam ja lihtsustatum. Aga kui vahetut A-B võrdlust ei tee, siis petab ära küll.

http://www.vaikene.net/raen/musa/Palmer_Eins_orig.mp3
http://www.vaikene.net/raen/musa/Palmer_Eins_kemper.mp3
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kemper Profiling Amp - kitarrivõimendi simulaator

Postitus Postitas raen »

Kuna see 5U räkk tundus siiski liigse ruumiraiskajana ning räki kasutuse osas hakkasid mul nagunii liikuma juba uued mõtted, siis tegin Kemperile paksust vineerist spets räki. Nagu piltidelt näha, istub asi räkki üsna tihedalt ja on kahelt poolt külgedelt fikseeritud, kasutades kanderihma kruviauke. Ja mahub kenasti originaalkotti ära!

Pilt
Pilt
Pilt
Vasta