Mis sellise inimesega teha?

Tegevmuusikute rõõmud ja mured

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
Morino
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 53
Liitunud: 01 Apr 2010, 17:50

Mis sellise inimesega teha?

Postitus Postitas Morino »

Tahaks rääkida ühe loo mis mind just hilja aegu üllatas.

Olen aastate jooksul omanud väga palju erinevaid instrumente.. Seega vahest ka müün üht-teist, et teine omale osta. 2 aastat tagasi otsustasin müüki panna ühe 72 bassiga Itaalia Borsini akordioni. Hind oli ca 800 eurot. Pärnus oli suvisel ajal rahvamuusikaüritus ja seal korraldati pillilaat. Sain tuttavaks ühe naisterahvaga kes osutus selle pillile ostjaks. Nüüd on ostust möödas 2 aastat ja nüüd avastas, et pillil on sellised vead, et rihmad ja kohver ei ole sama tehase poolt toodetud. Seda ma teadsin, kuna enne müümist ostsin pillile uued pehmed sametist rihmad. Pill on arvatavalt nii 95-96 aasta toodang ja kunagi soomest kasutatud asjana ostetud. Nüüd käis ta seda pilli ühele teisele muusikule näitamas kes tahab ka oma onstrumenti talle müüa. Ta on suutnud ostja ümber veenda ja minult ostetud pilli kõvasti maha laita.

Mõni päev tagasi helistas mulle ja nõuab raha tagasi ja väitis, et pill pole originaal. Otsustasin, et ostangi pilli tagasi kuna ma müüsin selle kunagi raha puudusest ja isegi natuke kahju hakkas. Huvitav on asja juures see, et ta pole mulle nõus pilli sularaha eest müüma ja tahab arve peale. Mina ütlesin telefonis, et tahan enne pilli proovida ja näha et oleks samas seisus kui ma selle müüsin. Tema ütles ikka ja jälle et tahab raha arvele ja saadab postiga. Ta ütles et ei usalda mult sularaha võtta, et äkki on võltsraha. Siis pakkusin talle välja, et võtan raha automaadist aga siis tuli veel jaburamaid solvanguid. Ikka ja jälle tahab raha arvele. Arvan, et võibolla tahab mulle ilma kontrollimata katkise pilli tagasi müüa kuna ta on juba 2 aastat sellega mänginud. Ta ähvardas mind isegi politsei ja kohtuga kui raha üle ei kanna. Veel lubas teha laimukampaania, et minult midagi ei ostetaks ega esinema ei võetaks. Täna ongi nii mõndagi juhtunud, mida ei viitsigi siinkohal kirjeldada. Mida ma nüüd peaksin tegema??? Inimene on lihtsalt otsustanud mult ähvarduste ja idiootsustega raha välja pressida.
kuusvarvas1
Tegija
Tegija
Postitusi: 40
Liitunud: 28 Mär 2012, 00:28

Re: Mis sellise inimesega teha?

Postitus Postitas kuusvarvas1 »

Ei tea, et kas on õige, aga mina oma peaga annaks asja ise politseisse, kui juba asi nii kaugel on, et jama tunda antud isiku poolt.Isiklikult ikka ise ka prooviks kauba üle, et asi ikka õige mis enne oli. ( Enne tuleks ikka kotti ka vaadata ja veenduda, et seal ikka peale põrsa muu asi on) Antud juhul samas olekus pill mis enne müüdi.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mis sellise inimesega teha?

Postitus Postitas raen »

Alles ma siin lugesin kusagilt tarbijaportaalist ühe inimese muret, kes oli kellelegi oma vana auto müünud ja ostja tuli mõni päev hiljem autot tagasi andma, stiilis, et auto on vigane. Juristi kommentaar oli järgmine, et kui eraisik müüb eraisikule, siis mingit garantiid ega tagastamisõigust pole. Kui ostja ikka vaatas kauba enne ostu üle ja oli rahul, siis hilisemad pretensioonid on juba oma mure. Tõsi, kui kohus suudab tõestada, et müüja varjas neid vigu teadlikult, siis on olukord natuke teine.

Mida mina sinu olukorras teeks? Selle daami näol on ju ilmselgelt tegu mingi aferisti ja/või muidu vaimselt ebastabiilse persooniga ... Sellistega läbikäimine ei too kunagi midagi head. Saada ta sinna, kus on ta koht ja unusta nii tema, kui see pill ( mis tõenäoliselt on katki )
Vasta