Auto konditsioneeri mõju lauliuhäälele.

Tegevmuusikute rõõmud ja mured

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Auto konditsioneeri mõju lauliuhäälele.

Postitus Postitas Marchrabbit »

Mulle tundub,et ka väga nõrgalt puhuma pandud konditsioneer,mis on veel pealegi nii suunatud,et otse peale ei puhu-ikkagi teeb hääle kähedaks.
Mida siis teha? Sõita palavas autos või riskida sellega,et esinemisel on hääl kähe ja jäik nagu puuhalg?
ansambel "Lihtsad Poisid"
Antti
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Nov 2006, 10:41

Re: Auto konditsioneeri mõju lauliuhäälele.

Postitus Postitas Antti »

ei ole täheldanud külma ega ka kuuma õhu kahjulikku mõju häälele, aga see on individuaalne ikka. Sõltub palju ka sellest, kas on kont või kliima. Kliima on sõbralikum kahtlemata, samas ka kliimad on omakorda intelligentsemad ja vähemintelligentsed. Volkari oma oli kohe väga hea, see oli mul 365p ühes asendis ja toimis, Volvo kliimal on mitmeid puudusi ja alatihti peab käsitsi sekkuma, ntx talvel kipub varbaid küpsetama ja suvel puhub jälle külma otse konsooli avadest näo ja kaelapiirkonda mis on 1 väga kahtlane asi. Muidugi kui on soodumus kurgutõbedeks siis sall kaela ümber pole kunagi liiast.
antti
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Auto konditsioneeri mõju lauliuhäälele.

Postitus Postitas raen »

Mina väldin konditsioneeritud õhku, olgu siis autos või mujal, niipalju kui vähegi võimalik. Õhukonditsioneer kuivatab õhku, koos sellega ka inimese häälepaelu ja see pole eriti hea. Tõsi, vahel on öösiti õhk nii niiske, et lööb auto esiklaasi uduseks, siis olen häda sunnil kondi sisse lülitanud.

Mul on Subarul ka põhimõtteliselt kliima-automaatika, aga konti on võimalik eraldi sisse-välja lülitada. Kui salongi temperatuur panna suvel mingi normaalse 23 kraadi juurde ja kont ka järgi panna, siis on garanteeritud, et kõigist aukudest tuleb pahinal jääkülma õhku, kuniks soovitud temperatuur on saavutatud. Ehk siis - jahutamine on liiga kiire ja intensiivne. Et seda vältida, olen soojust ( suve kohta ) kõvasti peale keeranud ja kondi jääkülma õhuga segunedes moodustub kokku päris talutav temperatuur.

Pikemalt niimoodi sõites hakkaks temperatuur salongis muidugi liigselt tõusma, aga ma lükkan kondi reeglina taas välja, kui õhk on piisavalt kuivanud.

Aga jah, mulle see raudkülm õhk ei istu ja ma eelistan alati pigem tuulega, kui külmetamisega jahutamist. Seepärast tunnengi suurt puudust katuseluugi järgi - mõnel autol mul on olnud ja see on olnud väga mõnus asi. Õhk salongis vahetub kiiresti ja efektiivselt, ilma, et mühin liiga häiriv oleks. Ja kui luugi päris katuse sisse peitu lased, on tunne, nagu sõidaks suisa kabrioletiga :-)
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Auto konditsioneeri mõju lauliuhäälele.

Postitus Postitas Ivar »

Mul sooja ilmaga kogu aeg kont (just kont, mitte kliimaseade) sees. Pole siiani täheldanud mingit halba mõju. Tuulega võid minu arust palju kergemini külmetada. Ja kui väljas ikka 30 kraadi sooja, siis ei jahuta see tuul jällegi piisavalt. Ilma konditsioneerita autos ei tahaks ma palavaga küll olla (kuigi kunagi olid ajad, kus ma kondist ei teadnud midagi). Ju see siis kka individuaalne on.
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Re: Auto konditsioneeri mõju lauliuhäälele.

Postitus Postitas Marchrabbit »

Natuke sõltub tõesti ka sellest konkreetsest autost ja konditsioneeri seadistamisvõimalustest. Pisut vanema auto konditsioneer,kust osa gaasi juba välja on jooksnud ei anna nagunii väga "teravat" külma,mis häälele kahju võiks teha. Uue auto konditsioneerist tuleb paraku ikka päris külma ja kuiva õhku,mis vähemalt minu häälele küll halvasti mõjub. Ilma ka palavaga sõita ei taha. Sellest siis ka selline teemapüstitus.
ansambel "Lihtsad Poisid"
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Auto konditsioneeri mõju lauliuhäälele.

Postitus Postitas Ivar »

Mul on olnud 2 autot konditsioneeridega. Esimene oli kasutatud, millel kont oli tühjaks jooksnud ja mis lekkis. Lasin torud ära vahetada. Teise hankisin uuena. Kummalgi polnud seda jama, et kont oleks liiga terav. Kusagi 12 kraadi juures vist peaks olema. Aga kui on liiga terav, keera sooja õhku peale, saad tekitada nn mitteautomaatse kliimaseadme ;)
Vasta