Miks on fonode kasutamine parem,kui stiilide jooksutamine?

Tegevmuusikute rõõmud ja mured

Moderaator: Moderaatorid

Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Re: Miks on fonode kasutamine parem,kui stiilide jooksutamin

Postitus Postitas valdek »

:) Nii,natuke paneb mind mõtlema,140 lugu ja üks bass kõigile ja trummid kus vaid snare erineb????????Ma nagu ei saa selle
ümbermiksimise pointist nüüd aru Raen.Kõik ju kõlab siis ühtemoodi põhja osas,mingit vahet kuulaja siin ei tunneta.Kas siis on sellel mõtet :D Kui bass on kõigil üks,siis jääb ju üle vaid snare vahetamine :oops: :?:Ega ma paha pärast,lihtsalt tahan teada,millist mõtekust sina näed selles?Nujah,ma vist polnud päris hoolikas lugemisel,siin oli jutt pangast,aga ikkagi, palju neid bassegi siis on seal pangas,mida kasutada saad?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Miks on fonode kasutamine parem,kui stiilide jooksutamin

Postitus Postitas raen »

Seletan siis natuke laiemalt ... :-)

Esiteks - minu eesmärk bändina ei ole imiteerida, et õhtu jooksul vahetuvad laval Kraftwerk, Metallica ja näiteks Kukerpillid. Ehk siis, ma ei kopeeri originaale üks-ühele ja seepärast ei pea ka mu fonod olema nii "kirjud". Fono on minu puhul pigem vaid nagu trummimasina rollis.

Ma kasutan jah tõesti kõikides oma fonodes ühte ja sama basskitarri soundipanka. Minu loogika on selles, et kui mul oleks näiteks bändis päris basskitarrist, siis tõenäoliselt oleks ju ka temal kaasas ainult üks basskitarr. Jaa, tõenäoliselt ta muidugi vahetaks lugude lõikes võibolla helipea settungeid ja mängiks vahelduseks sõrmede asemel medikaga või släppi ... Aga olgem ausad, basskitarri roll kõrtsifonos on siiski eelkõige vaid tekitada loo põhja ühtlast mõnusat jõminat ja mitte väga soleerida-domineerida. Ehk siis - kui fonogrammi bass mängib terve pika õhtu ühe ja sama soundiga, pole sellest mingit kunstilist ega esteetilist probleemi.

Sama on ka trummide puhul kick-trummiga - ei vaheta ju ka ükski "päris" trummar lugude vahel oma basstrummi, eks!

Ja tegelikult ongi kogu trummikomplekti juures snare-trumm ainuke selline instrument, mis on loo kõla ja karakteri jaoks oluline - kas on mängitud pulga või harjaga, kas on madal disco-nätakas, või hoopis terav latiino-kolks? Jne.

Nagu päris elus - isegi kõige laisem kõrtsitrummar võtab ju mõnes loos pulkade asemel harjad või bambused kätte!

Sellepärast mul ongi koostatud 5 erinevat trummikomplekti, milles küll muud sämplid kattuvad, aga snare-drum on erinev. Vastavalt loo karakterile valin siis sobiliku snare-trummiga komplekti.

Aga nüüd see fonode ümbermiksimise teema, et miks ma siis seda aegajalt teen?

Siin on asi selles, et kuigi mu fonodes pole soolopille ja muid domineerivaid kõlasid, mis juba mõne nädalaga tüütavaks muutuvad, siis tahes-tahtmata hakkab ka kõige neutraalsem ja ainult "taustaks olev" fono minu enda jaoks millalgi ammenduma. Siis tulebki midagi neis muuta. Vahel olen ostnud lihtsalt uued snare-trummi soundid ja ainult need ära vahetanud. Aga olen ka kogu kupatuse ära muutnud, kaasa-arvatud basskidra.

Tõsi, ma olen siiski alati jäänud oma akustilise-naturaalse stiili juurde ja päris elektrooniliseks tümakaks oma n.ö bändi muutnud pole.
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Re: Miks on fonode kasutamine parem,kui stiilide jooksutamin

Postitus Postitas valdek »

Mu enda mõte liikus ka selles suunas ja miskit sellist vastust ma arvasin ka tulevat :)
Antti
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Nov 2006, 10:41

Re: Miks on fonode kasutamine parem,kui stiilide jooksutamin

Postitus Postitas Antti »

Raen, sul on palju vaba aega ütlen ma selle peale! Mis jällegi pole halb, mul on vist liiga palju hobisid, kahjks miksimine toimiva fono puhul ei ole mu lemmiktegevus, ehkki see lisaks kahtlemata vürtsi kasvõi enda jaoks, teisalt jälle pole mul pillimäng seni liiga igavaks läinud:)
antti
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Miks on fonode kasutamine parem,kui stiilide jooksutamin

Postitus Postitas raen »

Antti kirjutas:mul on vist liiga palju hobisid, kahjks miksimine toimiva fono puhul ei ole mu lemmiktegevus
Eks minu hobi ole fonode ümbermiksimine :-)
Kasutaja avatar
Morino
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 53
Liitunud: 01 Apr 2010, 17:50

Re: Miks on fonode kasutamine parem,kui stiilide jooksutamin

Postitus Postitas Morino »

Kasutan nii stiile kui ka fonosid. Vastavalt vajadusele. Kasutan Yamaha Tyrost.
Teema on igati huvitav ja olen isegi märganud, et erinevates kohtades kõlab erimoodi.
Vasta