Harley Benton GA-15 - lampkombo

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Harley Benton GA-15 - lampkombo

Postitus Postitas randal »

Pilt

Nagu näha, siis tegemist mõnusalt retrostiilis komboga. Lähemalt asja uurides jõuame selleni, et vennad hiinlased on asja maha viksinud Epiphone Valve Standardi pealt, kuid algses plaanis mitte kõige õnnestunumalt.

Aga alustame algusest. Kes kitarrivõimudega kokku puutub, teab, et 15-vatine lampvõim on üks paras kisakõri, mis proovikas igati asja ära ajab, samuti väiksematel lavadel, ja noh, mikkida kannatab kõike. Nii ka minu kätte kasutatuna sattunud isend. Siiski pole tegemist (kuigi nii väidetakse) 100% lampvõimuga: eelvõim on varustatud mõne op-ampiga, mis natuke ekut juhivad ja ühtlasi FX loopi juurde lisavad, nii et mõnes mõttes on tegemist hübriidiga, kuigi mitte selle päris praegusajal kasutusesolevas tähenduses.

By stock, nagu asi minu kätte sattus, on aparaat suht nukker: eelvõimus kaks no-name Hiina päritolu 12AX7 lampi, 10" valjukas, mis tootja sisse on pistnud, ei kannata aga üldse mingit kriitikat. Tuim, kõlatu, ja arvestades, et aparaati oli enne minu kätte sattumist aastajagu kasutatud, ei olnud pappi korralikult liikuma saadud. Isikliku arvamuse põhjal otsustades seda ilma jalgupidi peal trampimata liikuma vist ei saagi. Täiesti mõttetu ja müstiline osa on minu jaoks aga kõrvaklapiväljund... Ja mingi vaikne, kuid siiski äratuntavalt vale võrgumüra sees.

Plusspoolele võib nähtavasti kanda päris korraliku lõpuotsa, kus istub kaks EL84 lampi, lisaks juba eelpoolnimetatud FX loop, mida hea mõne püsiefekti jaoks kasutada, väga korralik liiniväljund, millest vajadusel (sõltuvalt kaugusest) kas DI-boxi kaudu või otsekaabliga signaali PA-sse saata saab ja kolm lõputrafo väljundit: 4, 8 ja 16 oomi, mis järelikult võimaldab sisese kõlksu asendada välise kabinetiga VÕI paralleeljagamise korral lisada kabineti.

Seega sai kohe järgmisel päeval peale aparaadi soetamist vahetatud kõlks. Hiinlane lendas kastist välja ning asemele läks HH Invaderi oma, mis kunagi ühes Laney kombos korralikult sisse oli mängitud. Heli paranes kordades (mis pole ka ime). Positiivne osa: võim oli 9ni lahti keerates clean, mis minu jaoks üsna oluline. Ühe eellambi vahetamine Ruby vastu muutis saundi meeldivalt pehmeks ja soojaks.

5 kuud tagasi tekkis mürasid juurde ja võim jäi kole vaikseks, seega andsin asja ühe asjaliku noormehe kätte, kellest teada, et ta võimude ja pedaalidega usinalt tegeleb. Ilmnes, et väljundtrafo on otsustanud töölepingu üles öelda. Järgnesid mitmed erinevad tegevused, mille käigus sai aparaat sisuliselt uue eelvõimu osa ja Fender-style EQ (vajalikud komponendid vahetati välja korralike ja kvaliteetsete vastu) ning uue Hammondi väljundtrafo. Katsetamisel selgus, et op-ampide eemaldamine ei anna mingit muutust üldises helipildis ning saidki need kenasti tagasi pandud, ja seega säilis ka efektiloop. Ning liigsed mürad on kadunud :)

Kokkuvõtteks: väikese DIY projekti käigus sain endale täiesti kogemata täiesti korraliku "peaaegu-Fenderi" :) Hetkel on veel mõni suurem lava katsetamata sellega, kuid peatselt saab ära proovida. Minu Telega istub igatahes hästi kokku, ja sõber Joku jäi ka rahule :)

Kogu projekti maksumus koos soetamise ja ümberehitusega siis 170 EestiUutRubla.
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Vasta