FBT Pickup 64E - mikserpult

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Antti
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Nov 2006, 10:41

FBT Pickup 64E - mikserpult

Postitus Postitas Antti »

Pilt

Komistasin 1 Eesti pillipoes sellise isendi otsa, armastus esimsest silmapilgust vms. Mind võlus selle asja kompaktsus - 6 kanalit (ma ei loe siin eraldi stereokanaleid ja cd in-out jms, manuaal pakub kanalite arvuks tglt 10) nii väiksesse kesta ära mahutada nõnda, et kõikidele nuppudele normaalselt ka hämaras ligi pääseks, minu jaoks oli see argument. Just 6 on see arv mida mul tarvis läheb, kui ma klahvimehe ka kaasa võtan, harva aga siiski. Olin mõnd aega midagi taolist otsinud põhjusel, et oma setupi veelgi kompaktsemaks ajada, pikalt ei mõelnud, lasin kokku pakkida ja ladusin raha lauale.
Potekad vs heeblid küsite nüüd esimese asjana? Minul potekate ees hirmu pole, pikka aega olen sarnase puldiga tööd teinud, mõnes suhtes on potekas vaat et mugavamgi kui heebel, pealegi on mul heeblitega Peavey olemas, mida ma esialgu ei kavatse maha müüa. Igaljuhul on esimene mäng FBT-g tehtud ja ma olen tõesti rahul. Midagi, mida taevani kiita sellel puldil pole ja ega ma ei oodanudki, tööriist siiski. Potekate käik on tihe, korpus alumiiniumist nagu sedalaadi pultidel kõigil, EQ null riba on koostöös fbt kõllidega väga bro, mis sa hing veel siis tahad ometi.
Kuna ostsin ta ilma oma kohvrite mõõte teadmata, heas usus et "küll ta mahub", siis esimese asjana proovisin ära just selle, kuidas ja kas oleks võimalik 1 kohver koju jätta edaspidi. Ülla-ülla, pult mahtus ära täpselt pedalboardi vabasse ossa pärast mõningast sättimist:Pilt, juhin tähelepanu asjaolule, et puldi all on veel 10" ekraaniga läpakas 8) . Pedalboard oligi ennem pooltühi, nüüd sai siis ruum kasulikult täidetud.
Katsetasin kodus ka tööolukorra läbi, proovisin kas pult ja laptop mahuvad kõrvuti noodipuldile. Mahuvad ja väga edukalt: Pilt Selline setup kahjuks tööks hästi ei sobi põhjusel, et noodijalg on liiga kipakas, suurema poognaga tantsupaar võib selle väga lihtsalt ümber ajada, niiet seda asja peab veidi vaatama. Põhjuseks miks ma seda noodipuldi asja proovisin on see, et mulle ei meeldi taburetid laval. Olen seni kasutanud puldi aluseks kohalikku materjali, tavaliselt on selleks mõni tumba või taburet, aga see ei näe tihti just liiga esteetiline välja, aga miski tugevama konstruiga kolmjag ajaks nüüd asja juba ära.
Negatiivset ka. Kahtlemata krõbe hind, mõnes veebipoes müüakse konkreetset isendit isegi üle 500EUR, enamasti jääb siiski alla, aga mitte palju. Ilmselt on see ka 1 põhjus, miks Thomann, Music-Town jms poed seda ei müü, hind pole isegi kaugelt mitte konkurentsivõimeline. Ja mida seal selle raha eest siis niiväga on? Tegelikult mitte midagi rohkem kui ca 100EUR maksvatel analoogidel. Tõsi, heli on hea (FBT siiski!) ja tavaliselt nii kompaktsesse kesta nii palju kanaleid ka ei mahutata aga no kuulge, 500EUR??? Selle raha eest pole isegi MUTE nuppe ja signal-in lede kanali kohta samuti mitte. Tõe huvides pean siiski mainima, et mina maksin tolle asjakese eest mõnevõrra väiksemat hinda, kuipalju täpselt jäägu minu ja müüja vahele :wink:
Nojah, mis sa nii pisikesest asjast ikka rohkem räägid? Efektide kohalt pole kah nagu midagi eriti kiita, õnneks ka laita mitte. Kuna kõlariväljundid on 6,3mm pulkadega, siis on väga lihtne kõllijuhe kusgaile mujale auku toppida, minul nii juhtus ja siis otsisin jupp aega viga taga, miks 1 kanal ei tööta. No ja üldse tuleb pisimehhanismidega hoolikamalt ringi käia kui suurtega.
antti
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mikser FBT Pickup 64E

Postitus Postitas raen »

Väga põnev ja üsna haruldane asi! :-)

Keeratavad potekad annavad kõva ruumivõidu, versus lükandheeblid, mis on ju suured ruumiraiskajad. Ja kindlasti on potekad ka oluliselt tolmukindlamad, versus lükandheeblid, mis sageli ju pealt üsna avatud.
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Re: Mikser FBT Pickup 64E

Postitus Postitas valdek »

Pärnu muusikapoes selline olemas,ju see sealt pärineb :).Ma küll pead ei anna,aga selline FBT pult seal igatahes oli,kui viimati käisin.Minu silmis ka potekatega pult nagu kindlam tundub just sellepärast,nagu Raen juba märkis,et liuguri kanalid üsna avatud igasugu sodile.Ka venitavad liugurid puldi mõtetult pikaks,kandilisem pult tundub kompaktsemana.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mikser FBT Pickup 64E

Postitus Postitas raen »

Minu arvates ongi liugpotekate ainuke eelis see, et heeblite asendid on kaugelt näha ja midagi kogemata peale-maha keerata ei saa. Lisaks võimaldavad lükandheeblid ka natuke täpsemalt miksida - heeblil on füüsiliselt pikem käik, kui keerataval potekal.

Aga kõrtsimuusikule ei anna need plussid suurt midagi.
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Mikser FBT Pickup 64E

Postitus Postitas randal »

Antti, ma võtsin puldi ja läpaka majutamiseks ühes sündijala, mis ei võta tegelt transamisel väga ruumi, ja ühe kena liimpuidutahvli :) Seisavad mul kenast kõrval, paremal küljel, ja keegi ei jookse otsa. Kui mängija ringi vahetan, siis lähen nähtavasti seda teed, et kinnitan ta ühe vana massiivse mikrijala posti külge, pult on nagunii mikristatiivi otsa kruvitav, kui vaja :)

Ja potekatega pult on pisitingimustes igal juhul parem, pilk õpib sätungeid lennupealt haarama, ja juhuslik pealelükkamine, mis heeblitega võib kogemata või hooletu käeliigutuse tagajärjel juhtuda, on suht paremini ärahoitav :)
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Antti
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Nov 2006, 10:41

Re: Mikser FBT Pickup 64E

Postitus Postitas Antti »

Antti, ma võtsin puldi ja läpaka majutamiseks ühes sündijala, mis ei võta tegelt transamisel väga ruumi, ja ühe kena liimpuidutahvli
seda varianti ma olen ka proovinud - ma tegin PVC-st plaadi, publikupoolne serv ca 10cm üles keeratud. Mugav on ta tõepoolest samuti kuuli-, lolli- ja kukkumiskindel. Siiski võtab iga sellise asja tuppatoomine ja ülespanek omajagu aega, nüüdseks olen sellest setupist loobunud. Sündijalg teeb seda mida peab - hoiab kodus sünti püsti. Plaat on enampakkumisel, näeb esteetiline välja ja liasks on kerge ka. Raha ma ei taha selle eest;)
antti
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Mikser FBT Pickup 64E

Postitus Postitas randal »

Nojah, samas, kiirsulguriga topeltristjalg pole raske, ja selle ülespanek on 10 sek :) Ning sünt seisab kodus teise jala peal ;) A Kuressaarde kauge järele tulla plaadile :D
Ning Su puldivalik on igati heaks kiidetud :)
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mikser FBT Pickup 64E

Postitus Postitas raen »

Olen igati Randaliga nõus, et ega sündistand pole teab mis raske asi, ülespanek on sekundite küsimus ja pealegi, mida rohkem "spets rauda" laval, seda proffim näeb bänd välja! :-)

Aga ...

... ka Anttil on sulatõsi selles osas, et sündijala tuppatoomine eeldab ühte vaba kätt, pealmine plaat tahab samuti ... Ja siis on sul veel kõlarid ja kõlaristandid, kohvrid ja muidu kotid ja pillid ja igast muud asjad ... Iga lisakäik auto juurde on kurjast!

Minu poliitika on siin lihtne - ühe tavalise tooli leiab igast esinemispaigast ja sinna peale läheb mul võimendiräkk, ja viimase peale läheb mikserpult. Kui tool on väga madal, siis panen puldi alla veel kõrgenduseks ühe transakohvri.

Teine tool käib aga kogu selle kupatuse ette, et tantsijad mul asju puruks ei kukuks.

Ei oska öelda, on see kõik nüüd piisavalt "proffessionaalne", aga õigustanud on see lahendus ennast küll juba palju aastaid :-)
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Mikser FBT Pickup 64E

Postitus Postitas randal »

Raen, eks ta õigustabki. Ise olen asju kasutanud vastavalt sellele, mis tingimused kohapeal on. Kui mängulava on eraldatud, siis las see stand olla seal. Rolli mängib muidugi ka see, et fonosid jooksutab läpakas ja lõpuotsas on aktiivikad, mis omakorda toob meid tagasi punktini, et kuigi pulti on tegelikult imevähe näppida vaja, siis läpaka kallal tuleb iga loo vahel käia, ja pidev kummargile-püsti võimlemine on tüütu ja ebamugav, eriti kui vahele natuke möla ka ajada. Nii et puhtalt kõrgusest kinni. Ainuke kohver, mis kaasas, on pedalboard, ülejäänud jubinad tulevad kidra- ja läpakakotis, nii et pole väga palju ka lisamaterjali, millega kõrgust tekitada.
Samas, viimane kord Tsirguliina pillimeeste päeval polnud omal mingit lisakola kaasas, ja ei märganud ka ühtegi piisavalt head alust, kuhu läpakas toetada, ning läksid need mõned lood ka toolini keksides ära :)

Seega, eks ta ikka oma valikust ja asjast kinni ole, ja kui peaks juhuslikult iPodi vmt pisema asja peale kolima, siis nähtavasti lähebki pult permanentselt statiivi otsa ja pleier kuhugi kas sama või siis mikristatiivi külge.

Muidugi, Raenu jutus purukskukkumisest on kõva iva, mulle omalegi korduvalt mikker pasunasse tantsitud, nii et mingi tara tuleb ette tekitada :) Ja ühtlasi on see viinud mind kitra mängides valdavalt sirge jala taha, kurg on kohati ikka eluohtlik :D
----------------------------
mitmekülgselt andetu
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Mikser FBT Pickup 64E

Postitus Postitas randal »

Algse teema juurde tagasi:

Antti, vaata, kas leiad kuskilt mõne vana hi-hati statiivi. Kinnita plaat selle peale, saad reguleerida kõrgust ka, kui vaja, ning kordades kindlam kui noodipult ja väiksem/kopaktsem kaasas vedada kui noodipult. Vaatasin just täna oma varudes ringi ja leidsin nimetet jubina, peakski katsetama, kas õnnestub ära teha :)
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Vasta