Kõlarid Behringer B212XL

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
peedu15
Algaja
Algaja
Postitusi: 2
Liitunud: 03 Nov 2011, 21:14

Kõlarid Behringer B212XL

Postitus Postitas peedu15 »

On mõte osta nimetatud kõlarid. Millised on plussid ja miinused? Kuidas on lood mikri tagasisidega(vile), kasutusruum väike?

http://www.thomann.de/de/behringer_eurolive_b212xl.htm , kõlarite link.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kõlarid Behringer B212XL

Postitus Postitas raen »

Need on ikka väga säästukad kõllid. Ma kardan, et odavus ongi nende ainuke pluss.
Antti
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Nov 2006, 10:41

Re: Kõlarid Behringer B212XL

Postitus Postitas Antti »

Eks kõik sõltub sellest mis on su eesmärk - bändi ilmselgelt nendega ei tee. Pisemas ruumis ehk, kuni 30 in. teeb ta oma töö ära. Behringeri (säästukama:)) kõllidega mõnda aega töötanud võin üht-teist kosta. Pisikeste 12"/150w yamahde pealt 15"/450w behringeri peale üleminek ca 8 a. tagasi oli meie bändile toona suur samm. Omas hinnaklassis on ta kahtlemata hea toode, lärmab kõvasti ja kui säästlikult ringi käia, mitte lammutada siis kestab ka. Teine teema on nüüd helikvaliteet. Madal ots on kehvake, papp hakkab plärtsuma vähegi suuremas ruumis ja siis on juba supakat appi vaja et madalad kätte saada. See on minu väga subjektiivne arvamus, aga mõningate teiste kõllidega võrreldes tundub mulle Brngr plekise kõlaga ja terav, nagu oleks kogu võimsus suunatud keskmiste sageduste peale, see tekitab petliku mulje et jube vali on ja justnagu oleks laksu piisavalt. Kui hakata aga EQ-ga "sügavust" taga ajama, siis tuleb kahjuks helitugevuse pealt kõvasti lõivu maksta. See jutt käib kõik 15" aktiivide kohta millel 450W RMS-i. Sinu valikul on 200w RMS ja 12" papp... Ma millegipärast kaldun kah Raeni arvamuse poole.

Soovitusi sulle? Kogu või laena veidi raha juurde ja passi peale millal ilmub mõni b-stocki kõlaripaar http://www.thomann.de/gb/behringer_eurolive_b215d.htm müüki, kui eelarve väga pingeline on, neid ikka liigub seal üsna tihti. Viimane aasta töötasin nendega, kuna eelarve ei lubanud pärast bändi laialiminekut ja kama jagamist paremaid soetada. Töö sai tehtud ja ega midagi halba öelda pole, hätta ei jätnud nad mind kunagi, lihtsalt mõned asjad on paremad, kahjuks ka kallimad.
antti
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kõlarid Behringer B212XL

Postitus Postitas raen »

Eks kõik saavad ju aru, et kallimad asjad on reeglina paremad ja odavamatel on millestki vajaka, aga milles see odavus versus kvaliteet väljendub kõlarite puhul? Minu arvates Antti siin eelmises postituses osutas väga õigetele probleemidele, mis odava ja kehva kõlli puhul paratamatult esile kerkivad -

1. Võimsus. Tegelikult vassivad kõik tootjad oma kõlarite andmeid pisut paremaks. Või siis vähemalt rõhuvad selliste parameetrite peale, mis võimaldavad toodet paremas valguses näidata ( mida suuremad numbrid, seda uhkem, eks! ). Kallimate kõlarite puhul on lootus, et need numbrid ka enamvähem tõele vastavad.

2. SPL. See on tegelikult see parameeter, mis meid kõige rohkem huvitab. Mida efektiivsem on kõlar, seda suurem on tema SPL ja seda valjemat heli suudab kõlar tekitada. Odavate kõllide reaalne SPL on väiksem ja kõllid ise vaiksemad. Taaskord, andmed paberil võivad muidugi midaiganes väita, aga reaalsus ...

3. Soundi meeldivus. Nagu Anttigi märkis, on odavate kõllide sound plekine ja kile. Puudu on basside kandvusest ja kõrgete puhtusest. Mitmerealise EQ-ga võib üritada soundi siluda, aga reeglina - mida pole, seda ka ei tule. Minu kogemus näiteks ühtede Community odavama otsa kõllidega näitas, et ükskõik kuidas ma ka ei üritanud soundi protsessida, väljund oli ikka kole ja ega ise eriti alla saali kõlarite ette minna ei tahtnud. Paraku olid aga ajad sarnased Anttile, et olin just üksi jäänud ja korraga oli vaja soetada kogu bändi helitehnika, pluss muud riistad.

Head kõlarid soundivad hästi ka täitsa sirge EQ-ga.

4. Töökindlus. Kallimad kõlarid on arvestatud töötama profitingimustes, mis tähendab suurt töökoormust ja vahel ka äärmustesse minemist

Kokkuvõtteks - eks võtad ikka need asjad, mida jaksab osta ja küllap mõnda aega saab ka odavamalt hakkama.
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Kõlarid Behringer B212XL

Postitus Postitas Manchoa »

kui otsisin lisasatelliite oma helisüsteemile jäi neile korraks silm peale Hinna pärast. Peale kuulamist aga...
Heli on tõsiselt plekine-papine ja kõmisev. Kui üritad neid full range kõlaritena kasutada, pettud veelgi rohkem. Kuigi tundub, et 800w peaks olema enam- vähem, on nende tegelik akustiline jõudlus hämmastavalt väike. Ei olnudki vaja teab mis erilist helirõhku et tekiksid moonutused. Kui tahad odava raha eest mingeid suvalisi kõlle taustamuusika jaoks või siis kodustuudiosse üldmonitorideks, ajab isegi asja ära, mingile konverentsile lektori võimendamiseks samuti, kõrtsibändile või sooloesinejale Pa-ks - kindlasti mitte. Pigem kogu natukene raha juurde ja osta üks korralik konjak- kulub rohkemasja ette.
TY
peedu15
Algaja
Algaja
Postitusi: 2
Liitunud: 03 Nov 2011, 21:14

Re: Kõlarid Behringer B212XL

Postitus Postitas peedu15 »

Tänud vastajatele kaasaelamast ja hea sõnaga toeks olemast! Olen foorumis uustulnuk.Meeldiv on kogeda kui probleemile püütakse heatahtlikult vastust anda ja sisukalt põhjendatakse oma kogemust. Ju on tõesti nii, et väikese raha eest ei saa isegi keskpärast asja. Ostsin Oomist "Skytec" kolmeribalised 15". Sa taevane arm, miks sellist saasta üldse toodetakse ja kellele või millise suunitlusega? Mikrit ei kannatanud mitte sugugi! Sügava vene aja kehv bändi tehnika oli 5+ võrreldes sellega. Olid tellitud , viisin poodi tagasi- nii üürike see rõõm oli!
Eesmärgiksi on muretseda hea saundiga kõlarid koduseks kasutamiseks, sellised, mida saab ka õues kasutada, kuulata muusikat, laulda- tegeleda koduses ringis. Kui B212 on odava transistorraadio kõlaga, siis ei sobi. Võimalik, sest kõrgtoon on titaan membraaniga ja teeb kriiskavat heli.
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Re: Kõlarid Behringer B212XL

Postitus Postitas Marchrabbit »

Koduseks otstarbeks soovitaksin siis juba otsida hästisäilinud Radiotehnika S90 kõlarid ja sobiv võimendi. Paljud pillimehed on oma karjääri alguses S90 kõlaritega läbi pidanud ajama ning meenutavad neid siiani hea sõnaga. :idea:
ansambel "Lihtsad Poisid"
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Kõlarid Behringer B212XL

Postitus Postitas Manchoa »

Marchrabbit kirjutas:Koduseks otstarbeks soovitaksin siis juba otsida hästisäilinud Radiotehnika S90 kõlarid ja sobiv võimendi. Paljud pillimehed on oma karjääri alguses S90 kõlaritega läbi pidanud ajama ning meenutavad neid siiani hea sõnaga. :idea:
Kusjuures - jutt täiesti õige. Aga ei pea olema ju kasutatud. Radiotehnika täiesti elus ja tegutsev firma, seotasin alles mõned ajad tagasi endale kodustuudiosse ühtedeks üldkõlariteks FS 10.1 ja plaanis on osta ka S-400´d, mis on S-90 täiustus (edasiarendus).

Ise järgi minnes on odavam, aga Eestis müüüb neid näiteks Soundshop. Kuigi jah, isegi Radiotehnika paremate kõlarite hind jääb kõvasti üle selle, mida sa oleksid Behringeri eest maksnud. Seega kiika äkki tõesti kasutatuid ?
TY
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Kõlarid Behringer B212XL

Postitus Postitas Manchoa »

TY
Antti
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Nov 2006, 10:41

Re: Kõlarid Behringer B212XL

Postitus Postitas Antti »

Kas hi-fi kõllide papid siiski pole mitte liiga "pehmekesed" bändi tegemiseks? Mul on kuidagi jäänud selline mulje, ma muidugi ei tea kas neil üldse vahet on. Minu esimesed bändikatsetused jäid samuti nõuka aega, kusagilt meenub mulle dermantiiniga üle tõmmatud kõlaripaar ja samas stiilis mitme kanaliga võim. Kõll oli 100W igatahes, proovisime ühendada sinna juurde S90-neid (mida rohkem seda uhkem), paraku edutult, moonutus lõi lisse juba siis kui põhikõllid polnud veel õieti hingama hakanudki. Üks hilisem kogemus oli veel, pubiomanik ütles et neil on piisava võimsusega lõpuots olemas, ärgu me kõlle vedagu, kohapeal selgus et oli jah paar s90 ja radiotehnika võim:) Mängisime läbi sealt 2 akusti ja 2 vokaali ja taaskord oli moonutus kiire tulema. Ma pakuks et nö "otse heli" mis kidrakastist ja meie suudest tuli sooja õhu näol oli samasse suurusjärku s90-ga.
antti
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Kõlarid Behringer B212XL

Postitus Postitas raen »

Ka mina usun, et kodukõlarid ja bändi live-kastid on täiesti erineva liiga mängurid. Taaskord - midaiganes ka kõlaritele võimsus-näitajateks peale pole kirjutatud, reaalses elus mängivad need numbrid väga väikest, kui mitte täitsa olematut rolli. Sattusin just hiljuti ühest välismaisest foorumist sarnast kõlarite võimekuse-teemat lugema ja seal seletati see asi üsna kenasti lahti - ei ole olemas üht standardit, ega metoodikat, kuidas kõlarite andmeid esitada. Iga firma mõõdab neid põhim. oma suva järgi ja kirjutab ka vastava tulemuse kõlari andmetesse. Lisaks tulevad veel mängu aspektid, et mida hinnata? Kas keskmist koormustaluvust? Või hoopis piike? Ja millist sagedusriba osa hinnatakse? Teatud kitsas sagedusribas võib kõlari võimekus olla väga suur, samas aga kui terve bänd sealt läbi lasta ...

Tegeliku pildi asjast saabki ainult siis, kui reaalselt SPL-mõõdikuga ( ja oma kõrvadega ) kõlari ees seista ja helitugevust mõõta-hinnata. Ja kindlasti A-B võrrelda teiste kõlaritega.

See siis täienduseks Antti jutule, et "moonutus lõi lisse juba siis kui põhikõllid polnud veel õieti hingama hakanudki" ... :-)
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Kõlarid Behringer B212XL

Postitus Postitas Manchoa »

Antti kirjutas:Kas hi-fi kõllide papid siiski pole mitte liiga "pehmekesed" bändi tegemiseks? Mul on kuidagi jäänud selline mulje, ma muidugi ei tea kas neil üldse vahet on. Minu esimesed bändikatsetused jäid samuti nõuka aega, kusagilt meenub mulle dermantiiniga üle tõmmatud kõlaripaar ja samas stiilis mitme kanaliga võim. Kõll oli 100W igatahes, proovisime ühendada sinna juurde S90-neid (mida rohkem seda uhkem), paraku edutult, moonutus lõi lisse juba siis kui põhikõllid polnud veel õieti hingama hakanudki. Üks hilisem kogemus oli veel, pubiomanik ütles et neil on piisava võimsusega lõpuots olemas, ärgu me kõlle vedagu, kohapeal selgus et oli jah paar s90 ja radiotehnika võim:) Mängisime läbi sealt 2 akusti ja 2 vokaali ja taaskord oli moonutus kiire tulema. Ma pakuks et nö "otse heli" mis kidrakastist ja meie suudest tuli sooja õhu näol oli samasse suurusjärku s90-ga.

Sul täiesti õigus. Lisaks "vattidele" on olulisim näitaja siiski helirõhk, mida kõlarid suudavad pakkuda. Korralikel profikõlaritel see kenasti andmetesse märgitud. Et asi lihtsamaks teha, on paljudel uuematel kõlaritel see märgitud ka "saali suurusena" (kuni 300 inimest jne). Antud teemaalgataja ütleb aga : "Eesmärgiksi on muretseda hea saundiga kõlarid koduseks kasutamiseks, sellised, mida saab ka õues kasutada, kuulata muusikat, laulda- tegeleda koduses ringis."
TY
Vasta