Mis pagan sellistega ette võtta ?

Tegevmuusikute rõõmud ja mured

Moderaator: Moderaatorid

Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Mis pagan sellistega ette võtta ?

Postitus Postitas Manchoa »

Teemaks siis baarid-pubid-üritusekorraldajad, kes tellivad, ütlevad ära, tellivad uuesti ja pärast ei mäleta enam ise kah täpselt, mis on või ei ole.
Õnneks pole selliseid juhuseid palju olnud.
Nüüd aga tõeliselt si-..tt kogemus Pärnu "legendaarse" pubiga Citi.
Kusagil aprilli lõpp-mai algus sai nendega terve suvi kuni augusti lõpuni paika pandud. Kaks esinemist iga kuu, sest eelmisel suvel läks rahvale väga hästi peale. Omanik rääkis, et neil nüüd segaduste vältimiseks selleks kohe eraldi inimene ja puha (eelmisel suvel oli neil seal paras segadus...). Siis mingi paar nädalat hiljem helistas seesama "kohe eraldi inimene" ja teatas, et neil on mingi jama, keegi teine (teine vahetus, nagu ta ise ütles) on juba kah mingite bändidega ajad kokku leppinud ja samuti suve lõpuni ja nüüd on asjad topelt. Ütles, et tühistab kõik ära, saab meile jätta vaid ühe esinemise.

No tore seegi.

Eelmisel kuul käisin sealt läbi, Peremees oli ise kohal ja kinnitas,et kõik on okei.

Kuna lubatud esinemine sel laupäeval, läksin täna läbi, et plakatid viia. Mulle üteldi, et sel laupäeval on neil nende teada hoopis keegi "Twist", kelle kohta ma paraku netist ühtegi märget ei leidnud, tänases Pärnu Postimehes ja ka Elu24 on täpselt ühe aja peal kirjas Citi Pubi ees kaks bändi (Twist ja meie). Lisaks üteldi - aga tulge homme uuesti, see on teise vahetuse tellitud asi, meie ei tea midagi !

No tere tore.

Tavaliselt käib tellimine meili teel ja siis saadaem ka alati kinnituse, et poleks mingeid kahetimõistmisi, seekord oli jutt suusõnaline ja telefonis.

Ühesõnaga - Citi pubiga tasub olla etttevaatlik ja tähelepanelik, neil seal udupead koos :-)
TY
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mis pagan sellistega ette võtta ?

Postitus Postitas raen »

Ega sellistega kahjuks polegi midagi eriti peale hakata. Nii nagu ka pillimeestega, kes ei häbene veel eelmisel päevalgi mängu üles ütelda, kui parem pakkumine koidab ...

Siin on palju juttu olnud igasugustest eel-lepingute sõlmimistest ja muude vastastikuste garantiide loomisest, aga mina nende efektiivsusesse eriti ei usu. Kui ikka üks tegelane või asutus ON ebakindel, siis ta seda ka on ja kokkulepe võib paberil kenasti kirjas olla, aga ei viitsi keegi selle suhteliselt ju ikka pisikese summa pärast kohut käima hakata. Võib ju käia ka, enda lohutamiseks, aga tulemused ...

Ehk siis, mina olen üritanud selliseid kahtlasi kohti lihtsalt vältida, või siis pannud nad oma järjekorras kõige viimaseks.
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Mis pagan sellistega ette võtta ?

Postitus Postitas Ivar »

Ega see leping ei pruugigi alati päästa, kuna vastavalt võlaõigusseadusele saab alati force majeure taha pugeda ja isegi kui oled ettemaksu saanud, pead selle tagastama, muidu võetakse seda kui alusetut rikastumist. Tõsi kulud saad maha arvata (kui sul neid on). Aga ainule variant on jah, teadvustada teisi ka sellistest kahtlastest kohtadest ja kanda see nn ärikahjumisse. Kahjuks selliseid tellijaid on. Algul ajas ennast ka marru, nüüd võtan asja rahulikumalt, mis ma ikka ennast vihastan. Raha tuleb, raha läheb (rohkem küll läheb).
Kasutaja avatar
Morino
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 53
Liitunud: 01 Apr 2010, 17:50

Re: Mis pagan sellistega ette võtta ?

Postitus Postitas Morino »

Normaalne bänd ei lähegi ennast Pärnu joomaurgastesse pakkuma!!!! Teada ju mis rahvas seal käib ja omanik on selline kes muusikast mitte kottigi ei jaga. Ühel tuttaval lõhuti Baaris süntesaator ära ja keegi enda peale vastutust ei võtnud. Pärnu on veel eriti rõve koht bändidel eneseteostamiseks! Ühed ja samad alkohoolikud kes ühest kohast teise jooksevad. Mõtkam oleks raadiojaamadesse lugusi saata, kontserde korraldada, jne... seda rida teha, mis tuntud muusikud
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mis pagan sellistega ette võtta ?

Postitus Postitas raen »

Mina käin Pärnu pubidest Postipoisis mängimas ja see koht on mulle küll hea mulje jätnud - esiteks käib seal selline mõnus tantsulembene publik, mitte niisama joobarid, teiseks on personal, vähemalt minu vastu küll, olnud sõbralik ja muidu vahva. Ja kolmandaks meeldib mulle koha interjöör.

Kahjuks jah muidugi leidub ka selliseid kohti, kuhu ma reeglina väldin esinema minemast ja muidugi on ka normaalsetesse kohtadesse sattunud teinekord publikut, kes õhtu rikuvad. Selline see pillimehe elu kord juba on - iga õhtu on omamoodi uus väljakutse ja enesetõestamine, mütsiga ei saa kunagi lööma minna.

Mis aga tuntud muusikutesse puutub, siis eks jah muidugi on ju palju sheffim suure kõrge lava peal patseerida ning turvameeste ahelik seisab sinu ja hullunud fännide vahel ... :-)

Samas, nägin ise möödunud suvel hetke, kus meie kõige tuntum nais-staar esines koos sündimängijaga ühel väiksel suvelaval, joodikud käisid ridamisi lava peal teda segamas, lugusid tellimas ja niisama mölisemas ...

Siis mõtlesingi, et pole tema elu lihtsam midagi - peab temagi väikseid otsi tegema, et ära elada. Minul veel see eelis, et olen selle kõigega harjunud ja oskan ka n.ö "mutionu baaris" hakkama saada ...
Kasutaja avatar
Morino
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 53
Liitunud: 01 Apr 2010, 17:50

Re: Mis pagan sellistega ette võtta ?

Postitus Postitas Morino »

Alles kuulsin kommentaari ühelt Pärnust kes bändi teeb. Muide väga heal tasemel muusikat teevad. Nendest üks liige just väitis vastupidi, et nemad Postipoissi minna ei taha, sest seal ei osata head muusikat hinnata!
citi
Algaja
Algaja
Postitusi: 1
Liitunud: 26 Dets 2011, 21:43

Re: Mis pagan sellistega ette võtta ?

Postitus Postitas citi »

Manchoa kirjutas:Teemaks siis baarid-pubid-üritusekorraldajad, kes tellivad, ütlevad ära, tellivad uuesti ja pärast ei mäleta enam ise kah täpselt, mis on või ei ole.
Õnneks pole selliseid juhuseid palju olnud.
Nüüd aga tõeliselt si-..tt kogemus Pärnu "legendaarse" pubiga Citi.
Kusagil aprilli lõpp-mai algus sai nendega terve suvi kuni augusti lõpuni paika pandud. Kaks esinemist iga kuu, sest eelmisel suvel läks rahvale väga hästi peale. Omanik rääkis, et neil nüüd segaduste vältimiseks selleks kohe eraldi inimene ja puha (eelmisel suvel oli neil seal paras segadus...). Siis mingi paar nädalat hiljem helistas seesama "kohe eraldi inimene" ja teatas, et neil on mingi jama, keegi teine (teine vahetus, nagu ta ise ütles) on juba kah mingite bändidega ajad kokku leppinud ja samuti suve lõpuni ja nüüd on asjad topelt. Ütles, et tühistab kõik ära, saab meile jätta vaid ühe esinemise.

No tore seegi.

Eelmisel kuul käisin sealt läbi, Peremees oli ise kohal ja kinnitas,et kõik on okei.

Kuna lubatud esinemine sel laupäeval, läksin täna läbi, et plakatid viia. Mulle üteldi, et sel laupäeval on neil nende teada hoopis keegi "Twist", kelle kohta ma paraku netist ühtegi märget ei leidnud, tänases Pärnu Postimehes ja ka Elu24 on täpselt ühe aja peal kirjas Citi Pubi ees kaks bändi (Twist ja meie). Lisaks üteldi - aga tulge homme uuesti, see on teise vahetuse tellitud asi, meie ei tea midagi !

No tere tore.

Tavaliselt käib tellimine meili teel ja siis saadaem ka alati kinnituse, et poleks mingeid kahetimõistmisi, seekord oli jutt suusõnaline ja telefonis.

Ühesõnaga - Citi pubiga tasub olla etttevaatlik ja tähelepanelik, neil seal udupead koos :-)
Olen Citi pubi omanik ja mäletan konkreetset juhtumit selgelt.
Asi seisnes selles, et helistasin talle korduvalt ning ükskord kui ta suvatses vastu võtta pakkusin talle võimalust citisse esinema tulla.Vastuses oli järgmine: "Ma vaatan kalendrist järgi ja helistan tagasi". Jäin kõnet ootama...aga ei midagi. Eeldasin, et mehel on midagi ees ning helistasin teisele esinejale.nagu te aru saate on see mees oma jamas ise süüdi ning ei saa siis midagi mustata Citi Pubi nime selliste sõnadega. Enne laimamist võiks ka natuke enda käitumist vaadata. Eks laimajad ongi tavaliselt need, kes ise s... kokku keeravad.


Vabandan oma esimese postituse pärast, mis on äärmiselt negatiivne ühe isiku suhtes.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mis pagan sellistega ette võtta ?

Postitus Postitas raen »

Tere tulemast foorumisse, Citi!

Küllap on sellised olukorrad, nagu siin teemas kirjeldatu, heaks õppetunniks nii bändidele, kui ka pubidele, kuidas parandada omavahelist kommunikatsiooni ja vähendada möödarääkimisi.

Siin on variante, mida ka edukalt praktiseeritakse, mitmeid - näiteks, suhtlemine e-mailitsi, või siis vähemalt kinnituse saatmine e-maili peale.

Ja muidugi ka kindluse mõttes üleküsimine. Mul just täna siin helistas pubi, kus õhtul mängima pean, et "Tere, kuidas läheb? Elus-terve? jne" :-)

Teab küll, et ma ei vea kunagi alt, aga kontrollida ikka tuleb!
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Mis pagan sellistega ette võtta ?

Postitus Postitas Manchoa »

to Citi :)

See nüüd küll muhe vastus äkki pool aastat hiljem. Milleks ? Las ta olla.
Tõde on kusagil vahepeal ja meie telefonid kuni magamaminekuni sees. Numbreidki suisa kolm, lisaks email. Pealegi ei tegele esinemiste broneerimisega mina, olen vaid bändi üks liige. Mina ei ole Citiga telefonis suhelnud, ehk siis "see mees ise" ei ole kohe kuidagi süüdi :) Nagu mu postitusest võid lugeda, oli kinnitus olemas nii suusõnaliselt kui ka telefonis.

Esinemas sai seal suvel ikkagi korra käidud, korrektsem võiks aga asjades ikkagi olla :) No harm.

Värskelt võiks meeles olla seljuhul ka see, et kuupäev oli kindlalt kokku lepitud,reklaamid nii meie kodulehel, kuhu minna lehel kui ka Pärnu Postimehes ja Elu 24 üleval, viimases kahes topelt,ehk kaks esinejat samal päeval ning seda mitte meie poolt panduna. Ju siis Võttis tagasi helistamisel vale vahetus vastu ja info jäi kusagile toppama. Vähemalt nii meile ka hiljem väideti.

Aga vahva ikka nii pool aastat hiljem nii vana asja meelde tuletada ;).
Ega sellest ju suurt asja polegi. Lihtsalt vastikult ebamugav on sellise lohakuse tõttu hakata terve suve kavasid ümber tegema, uuesti üle helistama teisi tellijaid, kellele sai ära ütledud, sest oli kindel tellimus Citi poolt jne.


Jõudu ja ehk uuel juba käes oleval uuel aastal läheb paremini ;)

TY
TY
Kasutaja avatar
Morino
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 53
Liitunud: 01 Apr 2010, 17:50

Re: Mis pagan sellistega ette võtta ?

Postitus Postitas Morino »

Bändide puudust ei paista seal siiski olevat ? Ju see väike tüli teisi bände ei huvita ja nad tahavad seal siiski esineda...
Antti
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Nov 2006, 10:41

Re: Mis pagan sellistega ette võtta ?

Postitus Postitas Antti »

kuulge, kas jutt käib kohast mis Rüütli uulitsast vasakut kätt lühikesele kõrvaltänavale jääb? Kuhu seal bänd mahub? Või hea küll, kui bänd sees on siis kus külalised on?
antti
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Re: Mis pagan sellistega ette võtta ?

Postitus Postitas valdek »

:) sama koht jah,ennastki huvitab aga pole vaatama sattunud,aegajalt ikka midagi seal toimub ka talvisel ajal aga asja mõte, sellises ruumikitsikuses, jääb mulle pisut arusaamatuks :roll:
Kasutaja avatar
Morino
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 53
Liitunud: 01 Apr 2010, 17:50

Re: Mis pagan sellistega ette võtta ?

Postitus Postitas Morino »

Üldiselt üksikesineja mahub sinna ära küll. Suht kitsas seal on aga Tallinnas on üks bubi mis on veel väiksem ja mahutab ära 3 liikmelise bändi koos kontrabassimängijaga ja puupüsti rahvast täis. Ma mõtlen seda Valli Baari :-)
Kasutaja avatar
Morino
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 53
Liitunud: 01 Apr 2010, 17:50

Re: Mis pagan sellistega ette võtta ?

Postitus Postitas Morino »

Mind lasti ka hiljuti üle üle. Kutsuti mängima.. Õeldi et tellitud lauad, erapidu. Läksin kohale ja koha on sisse võtnud teine bänd.. Kui see teise bändi laulja nägi, et mina sisse tulin, jooksis kohe mikrofoni taha laulma, et jumalaeest keegi teine esinema ei hakkaks... Väga naljakas tundus asi. Küsisin baariomanikult, mis nüüd on??? Miks sa siis mind kutsusid mängima kui juba pillimees olemas. Lõpuks tuli välja, et niisama kutsus. Samale päevale oli ka mul teine pakkumine, mille ära ütlesin. Ma ei räägi Citist vaid ühest teisest kohast, kes ka bändidega lollitab. Kutsub ühe, siis kutsub teise ka ja siis ei saa ise ka aru ja siis väidab, et tal käivad püsikunded ja bändist kasu pole.... Kes tahab, võib mängida, bläää bläää....
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Mis pagan sellistega ette võtta ?

Postitus Postitas randal »

Nojah, siis ikka vana hea eel-lepingute teema ja ettemaks. Olen seda vahel kasutanud, aga kuna 1-2mehelise projektiga käin nagunii valdavalt erapidudel ja suurte kooslustega läbi agentuuri/manageri, siis pole sellega häda olnud. Õnneks.
Aga mis taolistesse kohtadesse puutub, siis on ju ka üleüldise boikoti võimalus olemas.
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Vasta