Aga on ägedad vene sündid! :-)

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Aga on ägedad vene sündid! :-)

Postitus Postitas raen »

... siin http://vst.smtp.ru/

Seda Polüvoxi olen päris "elusana" ka mänginud. Tõeline klassika!
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

:) No kas proovisid ka mõnda või,mis häält teevad?
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Ma proovisin need kõik ära. Võttis muigama :D Venelane jääb ikka venelaseks. Polyvox on veel sündi moodi aga need teised :roll:

Kui originaali teaks täpsemalt siis oskaks ehk rohkem midagi öelda kuigi polyvox'i sound tundus tuttav just nende kahinate poolest.
Muhv2003
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 62
Liitunud: 14 Jaan 2006, 11:43

Vene syndid

Postitus Postitas Muhv2003 »

Kunagised vene syndid on mega head asjad. Pole kyll yhtki k2es hoidnud ,kuid, kui sa vaatad vanu Vene multikaidja ka vanu Eesti filme ja kuulad neid sound tracke sis tunned ära sealt vene synte, just neid samu synte myyvad venelased edukalt hetkel v2lismaalastele ja p2ris soolase hinnaga sellisel saidil nagu: http://www.ebay.com ,sealt on k6igil v6imalik neid endale osta, olen ka proovinud neid vene syntide j2rgi tehtud soft synte ja need sakivad sajaga, nad ei ole kohe yldse mitte sinnapoolegi mida yks 6ige vene hardware synt teeb, arvan et need vanad vene syndid teevad mingit taolist heli nagu moog syndid , mis on maailmas v2ga tunnustatud asjad, ja mida otsitakse kyynla tulega taga. Arvan et tasub soetada endale kindlasti yks vana moog-i v6i vene synt , need retro syndid on väga lahedad asjad.
Martin
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Tuleb meelde, et 80ndate lõpus (ma olin koolipoisikese eas) sain ise ka klõbistada ühte vene sünti, millel oli suht lühike klaver, vist 4 okt. või umbes nii.
Täpselt ei mäleta enam, oli musta värvi ja palju suuri keeratavaid nuppe peal. Hääled, mida see junn tegi, olid väga primitiivsed. Ainult mingeid vidinaid, piukse, undamisi jne sai temast välja pressitud. :D
Kahju, et enam alles pole. Uunikum oleks vist!
Muhv2003
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 62
Liitunud: 14 Jaan 2006, 11:43

Vene syndid

Postitus Postitas Muhv2003 »

Tundub et sellised retro syndid on ysna moes, igal juhul paljud ostavad neid kokku usas ja mujal , ju neil sis mingi eriline v6lu on ikka, kui kuulata neid helisid vanadelt eesti filmidelt ja multikatelt sis see mingi v2ga ebameeldiv just kyll pole. Just nagu 80-ndate r6ivamood on hetkel moes. Sixteens comint back,, Yeehh.. :)
Kasutaja avatar
Meelis Cortland
Algaja
Algaja
Postitusi: 9
Liitunud: 17 Mär 2006, 02:02

Vene synt ja vana synt

Postitus Postitas Meelis Cortland »

Koik need retro syndid on vaga lahensid, aga vaga mitte 2006 sobralikud. Oleme joudnud kiiresti muutuvasse aega ja kui syndil midi ei ole, siis pole aega piisavalt et varasemalt kasutatud soundid uuesti yles ehitada yheks looks, et siis parast seda lugu jalle need paigast ara ajada. Maletan kui sai niblitud vene synti umbes 20 aastat tagasi, ei maleta nime aga oli selline toolaua sahtli kujuga. Ja sounde sai salvestada paberist sabloonidega. Olid sellised nupu aukudega paberid, kuhu sai settingud peale joonistada, voib-olla on keegi juhtunud nagema. Neid peaks kindlasti kultuurimajades kolikambrites vedelema. Ja djuudid, kui siis tuli VERMONA valja, oh boy, see oli nii vinge pill, et iga paev tegin 7 tiiru lapiga umber syndi. Yks mu lemmik retro synte on Polysix, mille virtuaal variant on ka tehtud. Kuumad bassi soundid. Laval on kindlasti hea omada Moog-i voi mingit retro synti, kui pole just niivaga oluline,et peaks mingi tapselt kindel sound olema. Aga peab kindlasti ytlema, et austatud programmeerijad on suure too ara teinud, et virtuaal syndid vaga originaali lahedaseks teha. Haid virtuaal synte nimetaks ara Albino, Korg Legacy Cell, Korg Wavestation. Ja siis loomulikult need Svanssonite (loe:rootslaste) poolt meisterdatud Reasoni syndid. Tugev. Kui veel kommunismiaega meenutada, siis mu oma lihane vend tootas ymber kunagi tuntud 'Pille' plastmassist laste klaveri, toppides sinna sisse moned kitarri blokid. Nii tekkis instrumendile peale hunnik nuppe ja mis koige naljakam - koik nupud funktsioneerisid ja sound oli taiesti tol ajal ennekuulmatu!

EDIT:

Muide Stargate, me voibolla isegi raagime samast syndis (see mida ma vordlen toolaua sahtliga, tal oli vist isegi sang ees otsas, millest oli ekstaasi sattudes hea kinni haarata). See synt tegi ka sellist haalt nagu looks koera jalaga.
'Oled See Mida Sööd'. Ma ei tea kuidas teiega, aga mina olen inimene.
Cherryland
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 15
Liitunud: 11 Apr 2006, 15:22

Postitus Postitas Cherryland »

Jah ehtsat polüvoxi ja vsti d ei anna võrrelda.Aga kui kellegil seisab kuskil kapi taga ehtne polüv.siis oleks huvi osta küll.Olen kuuld,et selle pilli eripära pidi see olema ,et läheb häälest ära.Kas siis kondekad väsivad vms.Ei tea igastahes tegu on vägagi originaalset heli tegeva instrumendiga
Ära peta iseennast-Raud teeb heli !!!
RPdigital
Algaja
Algaja
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Aug 2006, 09:32

Postitus Postitas RPdigital »

"Polivoks"i olen isegi proovinud. Tänapäeva mõsistes on see vanaraud. Analoogsüntesaatorid lähevad temperatuuri muutudes häälest ära, aga see pole nii suur probleem võrreldes sellega, et elektronlambid põlevad läbi ja tänapäeval on neid praktiliselt võimatu asendada. Vene multikate kohta ütleks nii palju, et mitte kusagil pole kirjas et seal ainult vene süntekaid kasutati, kuigi neid kasutati loomulikult ka. Paremates multikates on ilmselgelt ära tuntavad legendaarsete pillide "Moog Minimoog", "SC Prophet-5" ja "ARP 2600" helid.
DJ Elf
Tegija
Tegija
Postitusi: 41
Liitunud: 20 Nov 2006, 17:59

Postitus Postitas DJ Elf »

Mul on juba paar aastat kodus selline kolakas nagu Aelita. Selline, mille nuppude paneel keeratakse transaasendis klaviatuuri kohale. Niisama sain. Omal ajal, kui oli pisike mikseriga võimendi, sai sellega ja kahe kassettmaki koostöös natuke soolosid lindistatud, aga viimasel ajal seisab... On siiski plaanis taas kasutusse võtta. Pean katsetama, kas Audacity abil saaks selle sündiga oma FL Studioga tehtud lugudele soundi peale mängida.

Muidu pill päris heas korras, ainult mõned klahvid on natuke väsinud ega taha kontakti anda.

Isa mul veel ütles, et see oli omal ajal väga defitsiit pill, bänd, kes seda omas, oli ikka väga tegija :?

EDIT: katsetatud ja selgus, et Audacityga saab selle sündi saundi salvestada küll. Nüüd saab näiteks FL Studio jaoks sämpleid teha :roll:

Enivei kui süntekal lambid panges (ei ei, ma ei mõtle tavalisi pirne, olen ise ka ju huvielektroonik), siis vaadake http://www.tevalo.ee foorumitesse, seal on see kõikse hullem elektroonikute bande koos ja tean, et igasugu träni nende seas liigub. S.h. ka lampe. Ja mis seal salata, leidub ka elektroonikajuppide kauplusi, mis lampe müüvad-näiteks Tartus Narva mnt-l asuv pood veel hiljuti müüs. Ei tea, kas ka praegu. Ning muidugi asub Tartus ka see kuulus Anne täika, kus tränipoolel üks Pauli-nimeline vend laupäeviti igasugu elektroonikapudi müüb, ning olen vist isegi kuulnud, et tal olla ka lampe. Ka on Tartus Cleanaway kogumispunkt, kuskil Ropkas (Tevalo foorumis oli infi), ja sain teada, et sealt on võimalik vana elektroonikat saada, eriti kui valvurit paari õllega pistida. Pidavat leiduma seal ka lampraadioid jms kola. Siis on meil Jaamamõisa linnaosas Taaskasutuskeskus, kus kah võib miskit trehvata. Nii et ei ole nende lampidega sugugi nii jamad lood.
Vasta