iPad2, kui muusika-masin

Tegevmuusikute rõõmud ja mured

Moderaator: Moderaatorid

Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

iPad2, kui muusika-masin

Postitus Postitas raen »

Olen oma "pika ja sisuka" elu jooksul tähele pannud, et kunagi ei maksa tormata ostma mingi uue tehnoloogilise vidina esimest põlvkonda. Enamasti on see esiklaps alles üsna toores ja poolik asi. Teise põlvkonnaga on ka natuke kõhklevad lood - muidugi on see juba kõvasti parem, kui see kõige esimene katsetus, aga nüüdseks on tootja juba enamvähem aru saanud, milline see toode tegelikkuses välja nägema peaks ja üsna sageli ei panda ka selle mudeli juures veel kogu auru mängu, vaid jäetakse paremad palad hoopis kolmanda mudeli jaoks. "Üksi-üksi, õekene!" õpetas ju juba hiir eesti muinasjutus vaeslast mitte korraga kõiki oma soove välja ütlema, tänu millele saabuski enne koit, kui soovid täidetud said ja vanakuradil jäi tüdruk põrgusse viimata … Sama ka tootjate juures - kui valmistad täna ideaalse ja täiusliku seadme, millega sa siis järgmisel aastal üllatad ja mille eest raha kasseerid? Seega, jutu moraal - esimene vasikas mingu ja jäägugi aia taha, teise las ostab "keegi teine" ja kolmas saagu juba mulle! :-)

Aga iPad2-ga läks teisiti …

Jälgisin mina seda iPadi-värki kõrvalt ja hoidsin siiani madalat profiili, et las poisid arendavad oma asja, eks kunagi, kui aeg küps, ostan endale ka. Seda enam, et see esimene mudel oli ikka üsna kobakas ja kohmakas.

Siis aga tuli välja teine põlvkond ja see oli juba märksa viisakam - kõvasti võimsama protsessoriga ja muidu ka pisut saledam ning kergem. Uut "retina-display'd", mis näiteks iPod Touch 4-l on peal ja mille pilt tõesti on nii hea, nagu mõne kvaliteet-ajakirja kaanefoto, iPad 2-l veel pole. Aga see ei tähenda muidugi, et see, mis on, mingi viletsake oleks. Tõsi, kaamerad, mis nüüd külge poogitud, pidada küll kehvad olema ja ega siin muud suurt edasiarengut, võrreldes esimesega, eriti polegi. Aga minu jaoks oli juba see uus kahetuumaline protsessor argument ja muud kellad-viled mind nagunii ei huvitanudki.

Pillimehe jaoks, kes tahab, et tema noodid-laulutekstid ja muusika oleks koos ühes väikses seadmes, on iPad igatahes väga korralik valik.

iPod Touchile on vastavaid programme, millega backtracke mahamängida, päris palju ja nende hulgas ka igati asjalikke. Kuna aga iPodi ekraan on üsna ahtake, siis selle pealt laulutekste ja noote vaadata eriti just ei saa.

On üsna loogiline eeldada, et iPad, millel display ju kõvasti suurem, on sellise ülesande jaoks just see õige. Suur oli aga minu üllatus ja pettumus, kui avastasin, et ega vastavate iPadi progede valik eriti suur polegi. On küll terve rida selliseid, millega vaadata noote/tekste. Sümfooniaorkestri viiuldajale on selline programm muidugi väga praktiline, aga kõrtsimuusik, kes tahab, et tekst ja muusika jookseksid koos ja oleksid ühe nupu all, vajab midagi muud …

Nende ridade kirjutamise hetkel siin on iTunes Stores iPadi jaoks umbes 3000 "muusika"-teemalist programmi. Vaatasin need kõik läbi ja leidsin vaid KAKS!!! sellist, mis mõeldud spets kõrtsimuusikutele. Üks neist, "LiveTrax Pro" lubab lahkesti ka MP3-e "lyricsit" näidata, aga kahjuks siiski ei tee seda, vähemalt ei oska seda korralikult teha praegune versioon - vahel näitab, vahel mitte ja kui näitab, siis on korraga ekraanil vaid ühe salmi jagu teksti. Mis on paha, sest keset lugu teksti scrollida on üsna tüütu … Teine aga, "Playbacks123" on umb-saksakeelne … :-)

Ostsin siiski mõlemad ära ja see sakslaste oma osutus küll kaugeltki mitte ideaalseks, aga siiski täitsa kasutatavaks. iTunes Store on ju selles osas "tore" pood, et ega sa midagi enne ostmist proovida ei saa. Loed tutvustava jutu läbi, sageli on see vaid üsna pealiskaudne, ostad asja ära ja siis alles tuvastad, kas see üldse sinu ootustele vastab ja vajadusi rahuldab.

Tegin "käe pealt" ühe kiire tutvustava video ka, milline see "Playbacks123" välja näeb ja kuidas töötab. Kuna praegune on alles vers 1.0.1, siis on loota, et asi saab edaspidi veelgi parem olema ja need mõningased "kiiksud" seal kõrvaldatakse. Igatahes, ka praegune versioon on igati toimiv.

http://www.youtube.com/watch?v=PwnNsV5eA_4
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: iPad2, kui backtrack-masin

Postitus Postitas Manchoa »

Mina just ootan oma iPad2-e. Ostisn 32Gig Wifi, sest ei vaja mingit 3g teemat, kuna peamiselt jääb "muusikamasinaks". Kindlasti plaanis osta tarkvarast juurde sellised asjad nagu

* "Garage Band" http://www.youtube.com/watch?v=ZMRTvU17dMI

* iElectribe http://www.youtube.com/watch?v=MeKIEHVv4ag

* Voice Jam http://www.youtube.com/watch?v=vqeYe7aZhyY

* Amplitube http://www.youtube.com/watch?v=rZa1QOcCptA ja iRig http://www.youtube.com/watch?v=l8jbCJiikmc

ja iRig Mic http://www.youtube.com/watch?v=F_fkmTsN ... re=related

Mõte on kasutada ka iPadi oma proovide/laivide salvestamiseks (enda jaoks), selleks siis vaja camera kit ja suvaline toitega USB audio interface.

Ja kindlasti peaks ka Alesise iDockile pilgu peale heitma ! Tõotab päris palju !
https://www.alesis.com/iodock

Miks ? Hää ja mugav asi, et "on the road" kaasas tassida või siis õhtul oma talu ees võrkkiiges lesides mõnusalt oma mõtteid "kirja" panna ja pärast iMacis lõpuni viia....
TY
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: iPad2, kui backtrack-masin

Postitus Postitas raen »

Mul on samuti Wifi-versioon ja täpselt samal põhjusel, et 3g-ga poleks mul midagi peale hakata. Tõsi, mul on 16 gigane. Seda põhjusel, et suuremat lihtsalt polnud poest hetkel saada ... :-)

Aga kuna mulle sobis 16 gigane ka, siis võtsingi selle. Praegu on mul seal koos fonodega 2,4 päeva muusikat ja kolmandik on veel vaba ruumi. Fonod tegin apple losslessiks, kuna tavaline wav. ei toeta lyrics funktsiooni.

iPadi laval kasutamisega tekib muidugi kohe küsimus, kuhu see panna? Müüakse ka muidugi spets kinnitusi, aga nendega on see oht, et järgmise põlvkonna iPadile ei pruugi need enam sobida. Sestap panustasin mina oma vanale äraproovitud ja ennast igati õigustanud velcro-meetodile. K&M mikrofoni-jala külge kinnituv väike noodipult on selle aluseks väga sobilik.
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: iPad2, kui backtrack-masin

Postitus Postitas Manchoa »

Sa Raen peaksid vist pealkirja muutma "iPad2 kui muusikamasin" :-). Igatahes - minu jaoks on iPad2 tõesti rohkem muusikamasin kui midagi muud. Väike näide (mitte minu), mida iPad2 võimaldab. Terve lugu on tehtud ja salvestatud vaid iPad2 abil, kõik saundid on iPadist ja laul on sisse lauldud iPad 2 enda sisemise mikriga !

http://www.youtube.com/watch?v=Bd1l03rKzlU

Kui siia lisada veel see, et iPad 2-l on küljes kaamera, mis võimaldab salvestada HD videot ja osta juurde iMovie videotöötlusprogramm, saad ka korraliku video oma loole otse iPadis ja iPadiga teha !

Väike näide:
http://www.youtube.com/watch?v=hUfxclbWavE

Õhtul lähed esinema, viskad samast iPadist backtracki käima ja kui tahad, siis veel seljatah asuurde telekasse sama video kah jooksma taustaks :-)
TY
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: iPad2, kui backtrack-masin

Postitus Postitas Manchoa »

Õigus, "Electrify" on veel üks mõnus musaproge, mida ei tasu unustada. Kõigile elektroonilise musa tegijatele - sõpradele...
Maksab 5usd
http://www.youtube.com/watch?v=rJdGagxN ... re=related
TY
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: iPad2, kui muusika-masin

Postitus Postitas raen »

Sai siin kohalikus pillipoes näppida K&M iPadi standi -

Pilt

Julgen väita, et mitte just kõige praktilisem asi. Kõik need sellised standid ( ka näiteks iKlip, GigEasy jne ) on lahendatud nii, et plastmassist kinnitused hoiavad iPadi nurkadest-servadest. Kuniks mõõdud on täpselt õiged, on selline kinnitus ilmselt üsna turvaline, aga kahjuks näitab elu, et Apple alati trikitab iga uue mudeli välise kujuga ja juba on siin lugeda pahaseid kommentaare, et vana stand uuele iPadile enam ei sobi. Kusjuures, praegusel hetkel näiteks iKlipi iPad2 mudelit polegi veel saadaval ...

Lisaks mind veel häirib, et sellise kinnituse puhul piisab sellest, kui üks nurk on halvasti kinnitatud ja iPad võib juba põrandale kukkuda - iPad on seal klambrite vahel teatud pinge all ja see suisa soosib mängija "minema lennutamist"

Tõsi, mugav on see, et lihtne on koos kinnitusega iPadi keerata kas "landscape" või "portrait" asendisse. Aga ... kes seda võimalust kasutab keset mängu?

Ehk siis, jutu moraal - minu arvates palju parem valik on soetada sellesama K&M-i pisike noodipult -

Pilt

Nagu pildilt näha, saagisin ühe osa kinnitus-jalasest poole lühemaks, et asi oleks mikri-jalale lähemal. Aga seda ei pea muidugi tegema.

iPad püsib täitsa turvaliselt seal alusel ka niisama, sest kaldenurk on piisavalt suur ja lisaks on iPadil sees väiksed magnetid, mis samuti aitavad mängijat selle rauast aluse küljes hoida, aga mina panin siiski igaks juhuks ka mõned tükid velcrot, et asi oleks veelgi kindlam.

Kokkuvõtteks - mängija püsib turvaliselt, on 100% garanteeritud, et sobib ükskõik millise tuleviku iPadi mudeliga ja lisaks võin seda kasutada ka selleks, milleks see stand algselt mõeldud oli - noodiraamatu hoidmiseks! :-)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: iPad2, kui muusika-masin

Postitus Postitas raen »

Teatan alandlikult, et LiveTrax Pro-l tuli just väike uuendus välja. Rakendus näitab nüüd tõesti ka reaalselt MP3-e sisse peidetud lyricsit ja hea uuendus on ka see, et teksti suurust ekraanil saab sujuvalt muuta, ning see globaalne settung jäetakse meelde. Paned suuruse enda jaoks optimaalse ( et kõikide lugude puhul salmid korraga ekraanile mahuks, aga samal ajal tekst ka veel piisavalt loetav oleks ) ning nii jätadki.

Mõningad kiiksud veel on, aga igatahes, hea tõdeda, et asi edeneb ja küllap saab kunagi asjast asja ka. Ma igatahes juba kirjutasin vennikesele ja edastasin ka oma soovid-soovitused.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: iPad2, kui muusika-masin

Postitus Postitas raen »

Tegin ka LiveTrax Pro kohta väikese videtutvustuse -
http://www.youtube.com/watch?v=V32IGBLOLN0
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Re: iPad2, kui muusika-masin

Postitus Postitas valdek »

Kas iPad on juba esinemisel järele proovitud,selle programmiga?Kui on,kuidas iPad ennast üleval peab,võrreldes iPod-ga?
Nagu aru saada oli,mainisid mingeid kiikse,kas proge ei jookse laitmatult,või on asi muus?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: iPad2, kui muusika-masin

Postitus Postitas raen »

Olen iPadiga nüüdseks 6 livet teinud ja see sakslaste tehtud programm on küll olnud raudpolt töökindel. Tõsi, programm pole muidugi veel mitte täiuslik - näiteks on nupud pisut liiga väikesed rutuga ja huupi vajutamiseks, ning seal on veel asju, mida saaks laval kasutamise eesmärki silmas pidades mugavamaks muuta. Aga programmi mootor töötab laitmatult ja see on peamine.

LiveTrax Prod ma veel laval kasutanud pole, kuna eelmine versioon oli vigane ja ei näidanud laulutekste. Nüüd just tuli uus versioon välja ja see on juba parem. Aga väiksed kalad ikka on sees - näiteks, iga kord ei näita "miinus-aega", vahel juhtub ka seda, et kui seti vaheajal mängid mõnest teisest programmist vahemussi ja paned siis LiveTrax Pro käima, et oma esinemisega jätkata, siis ei võta LiveTrax mängumootorit järgi. Siis aitab see, kui iPadi enda playeris enne "stop" vajutada.

Ja selliseid ebakõlasid on veel. Need ei pruugi üldist töökindlust mõjutada, vähemalt mitte iga kord, aga häirivad ikka.

Samas jälle LiveTrax Pro "user interface" on oluliselt live-sõbralikum, kui see sakslaste oma ja usun, et aja jooksul roogitakse need kalad ka sealt välja.

Mis aga peamine - iPad, kui raud, on ennast igati tõestanud ja ei jää mingilgi moel iPod Touchi rauale alla.

Fakt, et laulutekst jookseb ekraanil koos fonogrammiga ja, et kõik fonod on ühes nimekirjas ja sealt kiiresti leitavad, on ikka suur väärtus. Ei kujutaks küll ette, et ma käiks livedel minidiskiga vms :-)

Tulevikus tahaks ma jõuda nii kaugele, et digitaliseerin ja tõmban iPadi niipalju laulutekste, kui viitsimist on. Hea näide otse elust - andsin siin just laivi, kui tuli lavale üks chikk ja palus, et kas ma saaks laulda midagi Koit Toomelt, midagi vanemat. Mul kohe turgatas, et, mul oli vist "On Küll Hilja" laulutekst iPadis olemas ... Ühe näpuliigutusega fonode player kinni, teisega dokumentide haldus-proge lahti ( mul on selle jaoks kasutusel "GoodReader" ), mõned sekundid scrollimist ja juba oligi tekst ees ...

Kas ma viitsiks mitmeid pakse laulikuid kotis kaasa vedada, et äkki keegi küsib sealt mõnda laulu ...

iPadis on sul aga kogu aeg kasvõi tuhanded laulikud ainult näpuliigutuse kaugusel!
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: iPad2, kui muusika-masin

Postitus Postitas Manchoa »

vot mul on ka just see mõttes, et tekstide jaoks oleks iPadi päris hea kasutada.Fonosid me ei kasuta, aga siiralt kõrini on mööda tekste lappamisest. Praegu tegin nii, et "aeglased" lood on üht värvi paberil , "kiired" teisel jne. Kuna aga valime lugusid "lennult", ehk siis mingit playlisti ei ole (vaatame rahva ja olukorra pealt, mida mängida), oleks päris mugav võtta lihtsalt nimekiri ette, klick nimele ja läheb !
TY
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Re: iPad2, kui muusika-masin

Postitus Postitas valdek »

Mis see apple lossless on? :oops: Kas see on Mac-i meeste pärusmaa?Kui mingit fono teha PC peal,siis kuidas seda selleks formaadiks saab?Nagu ma aru saan,et mõlema proge puhul wav-na olevat fono koos tekstiga kasutada ei saa.Kuidas see tekstifail sinna juurde lisatakse?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: iPad2, kui muusika-masin

Postitus Postitas raen »

Apple Lossless is a lossless codec, unlike a lossy codec (such as mp3) where audio quality is lost forever in the name of smaller files, lossless stores the original CD track without loss, like zip for audio. Apple Lossless can compress CD quality audio file to roughly half its original size.

Nii ongi :-)

Wav. jah paraku teksti ei toeta, sestap kasutangi Apple Losslessi, mis väidetavalt on parem, kui mistahes kõrge bitratega MP3. Mina konverdin ja toimetan asju iTunesiga. Sealsamas siis lisan ka tekstifailid.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: iPad2, kui muusika-masin

Postitus Postitas raen »

PS. Kui keegi juhuslikult veel ei tea, siis iPodi või iPadi kasutamisel on olulisematel hetkedel mõistlik mittevajalikud rakendused taustal kinni panna. See käib nii - kiire topeltklõps "home" nupul ... all avaneb aktiivsete rakenduste ikoonidega riba ... puudutada natuke pikemalt üht neist ikoonidest ja edasi on juba lihtne mittevajalikud neist seal kinni panna.

Kuna iPodide/iPadide opmälu pole just teab mis suur, siis on see liigutus vägagi teretulnud
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: iPad2, kui muusika-masin

Postitus Postitas Manchoa »

Kas on mõnda soovitust mugavaks laulusõnade programmiks, mis näiteks wordi .doc faile loeks ja nimekirjana näitaks ? Ühe plain text oma leidsin. Selle programmide sulgemisega on selline lugu, et kui just kogu programmivalik taustas lahti pole, ei ole selleks erilist vajadust. Erinevalt teistest, ei jooksuta iPadi OS neid programme tegelikult vaikselt taustas vaid paneb nad nii ütelda stand-by peale ja nad sisuliselt ei võta resurssi. Ise aga ostsin eile nostalgia mõttes Fruity Loops iPadi versiooni ja olen positiivselt üllatunud. Justkui oleks arvutiversioon programmist ühtäkki reaalse rauana näpu alla sattunud - kõik nublad ja klaviatuurid toimivad otse puuteekraanilt nagu päris ja ilma ühegi probleemi või viivituseta.

http://www.youtube.com/watch?v=IQczCGHB3iQ

Täiesti uus dimensioon selle programmile, saund on sama, mis arvutiversioonilgi ja täiesti aksepteeritav. Muideks - juba on ilmunud esimesed iPad bändid ja isegi 100% iPadiga salvestatud albumid ...
Viimati muutis Manchoa, 10 Aug 2011, 13:11, muudetud 1 kord kokku.
TY
Vasta