K&M kokkupandav tool

Riist- ja tarkvara arvustused

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

K&M kokkupandav tool

Postitus Postitas raen »

Kas muusik võiks/peaks laval istuma, selle kohta saaks teha suisa omaette jututeema ...

Ühest küljest ei kujutaks ju ette, et näiteks pianist kontserdil üritaks klaveri taga seista, teisalt jälle aga kitarristid/lauljad üldjuhul ikka seisavad ning istumine annab alati pisut sellise "unplugged" mulje.

Olgu nende "päris" artistidega, nagu on, kõrtsimuusik peab laval olema mitmeid tunde ja kui pidu pole just kõige hoogsam ka, siis tuleb ju ikka mõte, et äkki hoopis istuks …

Seda enam, et üsna paljudes kohtades on vähemalt mingisugunegi lavake pillimehele olemas, seega pole hirmu, et ka istuv muusik väga rahva varju jääks.

Minul isiklikult annab istumine veel ka selle lisaväärtuse, et saan mõlemad jalad hoida pidevalt efekti-pedaalide peal töös ja vajadusel neid ka korraga vajutada.

Kuigi enamvähem igast kohast leiab ka kohapealt sobiliku baaripuki, ei saa sellele aga alati lootma jääda, ja sageli pole ka see istumise kõrgus just see kõige mugavam. Seepärast on alati targem vajalik tool ise kaasa võtta.

Üks taolistest oleks König & Meyeri kokkupandav tool -

Pilt

Konstruktsioon on sellel toolil igati tugev, usun, et ka päris turske sell ei murraks keevitusi lahti. Nagu pildilt näha, on istumine jalgratta sadula kujuline ja see on just parajalt pehme, ei vaju liiga läbi, aga ei ole ka ebamugav pikemalt istuda.

Tooli kõrgust saab regullida vahemikus 60 - 90 cm. See viimane kõrgus on küll selline, et istudes olen ma "pikem", kui seistes :-)

Tool pole ka üleliia raske - 5,6 kg ja seda saab ka pisut kergemaks teha, kui sadula alumiselt küljelt ära kruvida seljatoe kinnitamiseks mõeldud üsna raske rauast detail. Kes muidugi lisavarustusena ostab juurde ka seljatoe, seda "säästu" teha ei saa.

Pärast seda, kui olin selle tooliga mõned lived ära teinud, oli pilt selge, mis on hea, mis mitte ja ehitasin asja pisut ümber -

1. asendasin hoovakese "A" liblik-mutriga, kuna see pikk hoob kippus vastu sadula põhja käima

2. asendasin mutri "B" samuti liblikmutriga, et tool lahtises asendis fikseerida. Tüütu ju, kui tahad tooli laval tõsta, et näiteks selle asukohta muuta, tool aga "kukub kokku". Ja veel, kui tool kokku pakkida, siis jääb selle koha peale küllalt terav nukk püsti. Transportimise ajal pole aga sellised teravad nurgad üldse mitte head asjad. Saagisin selle nurga ära ja viilisin niipalju ümaraks, kui võimalik oli. Igatahes palju parem sai.

3. Mina ei vajanud nii pikki jalatugesid "C", pigem jäid need mulle ette pedaalide vajutamisel ja saagisin need lühemaks. Otstes on plastmassist punnid, need saab kenasti ümber tõsta, seega pole saagimisjälgi üldse näha.

Kokkuvõtteks, kui on vaja lavale mugavat tooli, mille kõrgust saaks sujuvalt muuta ja mis peaks ka üsna kõrgeks käima, siis see K&M tool on selleks väga hea valik. Tõsi, hind 135 EURi pole mitte just kõige väiksem, aga K&M-i asjad kipuvadki kallid olema.

Muul juhul aga ajab ka suvaline mööblipoe klapp-tool asja ära
Vasta